Ārstēšana, Citas slimības

Trīc rokas… Vai pie vainas kādreiz piedzīvots smadzeņu satricinājums?

Foto - Shutterstock

“Man bieži trīc rokas, īpaši stresa un fiziskas slodzes brīžos. Vai iemesls varētu būt agrāk piedzīvots smadzeņu satricinājums?” MAIJA JELGAVĀ

Neiroloģe Sandra Vestermane atzīst, ka uztraukumā ikvienam var trīcēt rokas. Jautājums, vai tas ir ļoti uzkrītoši, regulāri atkārtojas, traucē dzīvot un strādāt. Šāds simptoms var rasties arī pēc smagu priekšmetu celšanas vai citas lielas slodzes, kad pārslogoti muskuļi. Taču, ja agrāk nekas tāds nav novērots, vajadzētu konsultēties ar ārstu.

Roku trīcēšana ir raksturīga Pārkinsona slimības pazīme, kas dažkārt sāk attīstīties jau aptuveni 30–40 gadu vecumā. To pavada stīvums locītavās, lēna gaita un mazāk veiklas kustības. Šis simptoms mēdz parādīties cilvēkiem, piemēram, bokseriem, kuri bieži guvuši smadzeņu satricinājumus.

Svarīgi, cik sen šāds negadījums bijis, kā noticis un vai tas sakritis ar trīces parādīšanos. Tā var rasties, ja traumas laikā bojāti noteikti smadzeņu kodoli.

Roku trīci var izraisīt arī vairogdziedzera pastiprināta darbība, paaugstināts vai pazemināts cukura līmenis asinīs, tāpēc jāvēršas pie ģimenes ārsta vai neirologa un jāveic izmeklējumi.

Pievienot komentāru