Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Ko ēst grūtniecības laikā, ja ir paaugstināts holesterīna līmenis

uzturs-grutniece

Veselam.lv lasītāja Kristīne jautā uztura speciālistei Lindai Federai: “Ko jūs ieteiktu lietot uzturā grūtniecei ar holesterīna problēmām (ir paaugstināts holesterīna līmenis)?”

Atbild uztura speciāliste Linda Federa: “Labdien, Kristīne. Paldies par jautājumu. Grūtniecības laikā var novērot vairākas nelielas izmaiņas kopējā asins ainā, tajā skaitā var novērot minimāli palielinātu kopējo holesterīna un triglicerīdu līmeni. Ginekologi uzskata, ka īslaicīgi periodiski palielināts holesterīna līmenis neietekmē bērniņa attīstību. Diemžēl neesat norādījusi konkrētus skaitļus, tāpēc grūti spriest, cik augsts šis rādītājs ir jums.

Es ieteiktu izvairīties no produktiem, kas satur daudz holesterīna. Holesterīns ir dzīvnieku šūnu membrānu sastāvdaļa. Augu valsts produktos, arī augu eļļās, riekstos holesterīna nav.

100 g olu satur 396mg holesterīna, 100 g sviesta – 230mg holesterīna. Tāpat ļoti daudz holesterīna ir dzīvnieku iekšējos orgānos. Piemēram, 100g aknu pastēte satur 160mg holesterīna. Arī daudzas zivis ir bagātas ar holesterīnu – 100g zuša ir 149mg holesterīna, arī menca un forele satur daudz holesterīna. Jāuzmanās arī ar siera daudzumu uzturā (100 gCamamber siers satur 112mg holesterīna). Ir ieteicams izvairīties no trekniem dzīvnieku valsts produktiem. Tādi gaļas produkti kā speķis, bekons un desas, īpaši no cūkas gaļas gatavotās, satur daudz holesterīna. Tāpat tā daudz ir jēra un aitas gaļā.

Jāizvairās no gataviem produktiem, tajos ir daudz “slēptā” holesterīna. Priekšroka būtu jādod augļiem, dārzeņiem, graudaugiem, nelielos daudzumos LIESAI gaļai (tītara gaļa, vistas gaļa (neēst ādu, jo tā satur visvairāk tauku), teļa gaļa, liellopu gaļa un medījumu gaļa) un zivīm.”

 

Lasiet arī citas Lindas Federas atbildes!

Pievienot komentāru