Veselam
Ārstēšana

Pēc cik ilga laika, plānojot mazuli, jāsāk pārbaudīt auglību 16

Foto – Shutterstock

Vairākus gadus lietoju hormonālo kontracepciju. Pārtraucu to darīt pirms septiņiem mēnešiem, jo vēlos mazuli, taču grūtniecība joprojām nav iestājusies. Vai tas varētu būt saistīts ar ilgstošu pretapaugļošanās līdzekļu lietošanu? ILVA OGRĒ

 

Ginekoloģe Maija Broša novērojusi, ka daudzas sievietes savu organismu uztver kā datoru, kuram, nospiežot pogu, uzreiz iestāsies grūtniecība, taču daba izvēlas mazuļa ieņemšanai piemērotāko laiku. Ja, pārtraucot lietot hormonālo kontracepciju, uzreiz iecerēts palikt stāvoklī, taču tas nenotiek, vainojama nevis pretapaugļošanās līdzekļu lietošana, bet stress.

– Ja augam ir nelabvēlīgi apstākļi, tas nomet ziedus vai augļus. Sievietei ir līdzīgi: ja hipofīze ražo stresa hormonus, ovulācija nenotiek, – salīdzina ārste. – Ja pāris saspringti plāno grūtniecību, tā var neiestāties, ko dēvē par psiholoģisko neauglību. Savukārt, kad adoptē bērnu, nereti piedzimst savējie, jo ir noņemts bloks.

Nereti gan sieviete, gan vīrietis veic daudzus izmeklējumus, lai noskaidrotu, kāpēc nav pieteicies mazulis, taču, kad dodas ceļojumā, kurā abi atslābst un atpūšas, sieviete paliek stāvoklī.

Par neauglību būtu jāsāk uztraukties ne agrāk kā pēc gada, ja dzimumdzīve notiek regulāri bez kontracepcijas lietošanas. Dabā pastāv noteiktas likumsakarības, kas nosaka mazuļa ieņemšanu. Ārste savā praksē novērojusi – ir mēneši, kad sievietes stājas grūtniecības uzskaitē cita pēc citas, taču pēc tam seko tukšāks periods.

LA.lv