Ēšana, Uzturs

Uzturs, ja ir akūta nieru mazspēja…

Foto - Shutterstock

Lasītāja Aiga jautā uztura speciālistei Linda Federai: “Vai ir kāda īpaša diēta, ja ir bijusi akūta nieres mazspēja 32 gadus vecam cilvēkam, sportistam? Iemesls, iespējams, pārslodze plus nesteroīdo pretiekaisumu līdzekļu fons.”

Atbild uztura speciāliste Linda Federa: “Labdien, Aiga. Paldies par jautājumu. Svarīgi būtu zināt, vai ir runa par pārslimotu nieru mazspēju bez paliekošām sekām nieru funkcijām vai ar radušos hronisku nieru mazspēju. Ja nav palikušu nieru funkcijas traucējumu un ir normāls svars, tad pēc akūtas nieru mazspējas ir ieteicams sabalansēts veselīgs uzturs bez īpašiem ierobežojumiem. Ja ir palikuši nieru funkciju traucējumi, tad noteikti ir jēga nefrologa uzraudzībā regulāri kontrolēt nieru parametrus un mazināt papildu nieru bojājuma risku, piemēram, ārstēt arteriālu hipertensiju un mazināt risku saslimt ar cukura diabētu.

Ja ir hroniska nieru mazspēja, atkarībā no stadijas, var būt ieteicams samazināt uzņemto olbaltumvielu daudzumu, kā arī regulēt uzņemto kālija, fosfora, kalcija daudzumu, kā arī pie smagākas nieru mazspējas arī šķidruma daudzumu. Par to vislabāk konsultēties ar nefrologu un tad jau uztura speciālists var izveidot ēšanas plānu.”

 

Lasiet arī citas uztura speciālistes Lindas Federas atbildes!

1 komentārs

Pievienot komentāru