Dzīves māksla, Psiholoģija

6 konkrēti veidi, kā pašam sevi motivēt

Foto: Fotolia

1. Aprakstiet vēlamo rezultātu

Precīzi vārdos aprakstiet, kas jums ir jāizdara. Kaut ko pārdot, iemācīties runāt angliski, iepazīties ar vajadzīgo cilvēku. Tai jābūt pabeigtai darbībai ar konkrētu rezultātu. Cilvēka smadzenes nedomā abstrakti. Tas ir svarīgs solis, ja vēlaties sevi motivēt.

2. Iedomājieties vēlamo rezultātu

Aizveriet acis, iztēlojoties, ka esat jau sasniedzis iedomāto rezultātu. Domās pārtiniet filmu. Jūs esat galvenajā lomā. Proti, ātrā tempā iedomājieties visus notikumus no šī mirkļa līdz rezultāta sasniegšanai. Tieši 1. punktā nosauktā mērķa īstenošanai. Tad jūs ieraudzīsiet notikumu ķēdi, kas vajadzīga, lai iegūtu rezultātu. Izpildes ilgums: 5 minūtes.

3. Iztēlojieties, ka viss ir sācies

Aizveriet acis un iedomājieties, ar ko sākas jūsu ceļš. Pavirpiniet savā iztēlē nelielu filmiņu. Jūs esat galvenajā lomā. Atkal ātrā tempā noskatieties notikumus, šoreiz – sākot no bērnības līdz šim mirklim. Redzot, cik daudz jau esat paspējuši paveikt, atzīstiet savus panākumus, sakot “Kāds es esmu malacis, es tik daudz esmu sasniedzis!” Tas palīdzēs ieraudzīt, cik daudz esi savā dzīvē patiesībā sasniedzis. Šis vingrinājums līdzīgs iepriekšējam, tikai tagad jūs vizualizējat nevis nākotni, bet pagātnes panākumus. Izpildes laiks: 5 minūtes.

4. Uzrakstiet visus soļus

Paņemiet papīra lapu un uzrakstiet visus soļus, kas jāsper, lai sasniegtu konkrēto rezultātu. Pēc tam uz jaunas lapas sadaliet katru soli vēl mazākos solīšos. Katrs solis jāsadala tiktāl, lai katrs plāna punkts atbilstu vienkāršai 1-2 stundu nepārtrauktai darbībai. Parasti mērķa sasniegšanai mums vajag nevis vienu soli, bet vairākus. Tādēl labāk uzrakstiet visus soļus vienā sarakstā. Tāpat atcerieties, ka galvenais zemas motivācijas iemesls ir – pārāk abstrakts un neskaidrs uzdevums. Kā jau tika teikts, cilvēka smadzenes pieņem tikai konkrētus uzdevumus. Abstrakcija – iemācīties angļu valodu ir tik vispārīga un neskaidra, ka pazūd jebkura vēlme darboties. Bet, kad jūsu acu priekšā ir saraksts ar konkrēto darāmo darbu sarakstu un katrs prasa ne vairāk kā divas stundas, lai to īstenotu – viss, ko atliek darīt – to izpildīt.

Izpildes laiks – no 10 minūtēm līdz stundai.

5. Nosakiet termiņus

Nosakiet datumu, kurā katru punktu no saraksta nepieciešams īstenot. Zelta likums laika plānošanā – pēc galējā datuma vai stundas noteikšanas pagarieniet termiņu divas reizes. Mēs vienmēr pārvērtējam savas iespējas un nemākam precīzi izskaitļot laiku nodarbēm, kuras pildām pirmo reizi dzīvē. Tādēļ atcerieties vienkāršu likumu – dot sev divreiz vairāk laika.

Termiņus obligāti jānosaka. Bez tiem mēs vienkārši atliekam darbus atkal un atkal.

Laiks izpildei – 5 minūtes.

6. Ķerieties klāt!

Sāciet pildīt plānu. Izvēlieties pirmo soli no saraksta, nosakiet laika limitu (piemēram, vienu stundu), sāciet to izpildīt. Neatstājiet darbu novārtā, izpildiet to līdz galam. Pēc tam sevi kaut kādā veidā apbalvojiet.

Izsvītrojiet izdarīto darbu no saraksta un ķerieties pie nākamā punkta. Galvenais – novest lietas līdz galam. Jebkurš pārtraukums, darbu atlikšana nav nekas cits kā iegūstamā mērķa īstenošanas atlikšana. Turklāt ātras iespējas sasniegt mērķi nav.

 

Materiāls no Edisso.ru

Pievienot komentāru