Liekais svars, Uzturs

50 ieteikumi notievēšanai. Slaids augums bez mocībām un badošanās!

Foto - Fotolia

Kļūt slaidāka un tievāka laikam gan sapņo ikviena sieviete. Ceram, ka šie 50 vienkāršie padomi, ko iesaka angļi, palīdzēs jums tikt vaļā no nepatīkamajām tauku rezervēm uz vēdera un gurniem.

1. Ēdiet šķiedrvielām bagātu pārtiku, piemēram, ar mizu vārītus kartupeļus, pupas, zirņus, diedzētus graudus, klijas.

2. Lasiet informāciju uz produktu iepakojuma etiķetēm. Izvēlieties tos produktus, kur norādīts iespējami mazākais kaloriju daudzums un tauku saturs. Ielāgojiet, ka šī informācija tiek 100 g produkta.

3. Nelietojiet uzturā cukuru un konditorejas izstrādājumus – tie mudž no kalorijām.

4. Centieties izvairīties no dažādām piedevām – mērcēm kečupiem – tajās ir daudz slēpto kaloriju.

5. Izkāpiet no transporta līdzekļa vienu vai divas pieturas ātrāk, nekā tas jums nepieciešams, un līdz mājām soļojiet raitā solī.

6. Ejot ciemos, mugurā velciet drēbes, kuras fiksē vidukli, lai jūs laikus varētu saprast, ka atkal draud pārēšanās.

7. Pirms ejat iepirkties – paēdiet! Ja būsiet izsalkusi, jūs nopirksiet vairāk, nekā spēsiet apēst.

8. Pirms ēdienreizes izdzeriet vienu glāzi remdena ūdens. Tas dos pilnuma sajūtu kuņģim. Turklāt ir pierādīts, ka bieži vien slāpes mēs neatšķiram no bada sajūtas.

9. Aizmirstiet par krekeriem, čipsiem un cepumiem. Tajos ir vairāk kaloriju nekā saldējumā.

10. Mācieties baudīt ēdienu – nesteidzoties, kārtīgi visu sakošļājot. Steidzoties jūs apēdīsiet vairāk, nekā tas jums nepieciešams, un pēc tam mocīsieties ar smaguma sajūtu kuņģi.

11. Uz ledusskapja durvīm piestipriniet to savu fotogrāfiju, kurā jūsu liekie apaļumi izspīlējas visnesaudzīgāk. Jums negribēsies lieku reizi virināt ledusskapja durvis, lai tāpat vien panašķotos.

12. Vasarā un rudenī ēdiet ogas un augļus tik daudz, cik vien spējat dabūt iekšā! Pa reizei nopērciet arī kādu eksotisku augli!

13. Vissātīgākajām būtu jābūt pusdienām. Nekad neēdiet vēlāk par 6 vakarā.

14. Dzeriet attaukotu pienu (vislabāk — 0,5%).

15. Gatavojot ēdienu, daudzkaloriju tauku vietā izmantojiet kvalitatīvu augu eļļu. Neaizmirstiet arī par ēdiena garšas uzlabo tājiem! Vasarā neslinkojiet, bet iesējiet kādā dobītē selerijas, pētersīļus, timiānu – tas viss ziemā labi noderēs.

16. Neaizraujieties ar augļu sulām – viena sulas glāze satur ne mazāk par 60 kalorijām. Visveselīgākā ir svaigi spiesta burkānu sula, bet labāk dzert tīru ūdeni.

17. Starp ēdienreizēm apēdiet kādu biojogurtiņu – tie remdē izsalkumu un mazina apetīti.

18. Ja nav laika “krāmēties” ar ēšanu, apēdiet kaut vai dārzeņu saļātus, bet nekādā gadījumā – čipsus.

19. Ja nu jums ļoti sakārojas padarboties pie cepeškrāsns, gatavojiet nevis rauga mīklu, bet par mīklas galveno sastāvdaļu izmantojiet auzu pārslas. Starp biskvīta kārtām ziediet piena krēmu, nevis sviestu vai putukrējumu.

20. Pēc vakariņām, malkojot tēju, varat panašķēties ar rozīnēm, bet nekādā gadījumā – ar treknu kūkas gabalu.

21. Zupas vāriet iepriekšējā dienā, lai nākamajā no aukstās zupas varētu noņemt sasalušo tauku slāni.

22. Pīrāgi, makaroni un hamburgeri – tas nav jūsu ēdiens. Ja arī bez cīsiņiem nevarat iztikt, tad labāk izvēlieties liellopa gaļas, nevis cūkgaļas cīsiņus.

23. Ja vēlu vakarā jums sagribas panašķēties, labāk ejiet pagulēt siltā ūdens vannā. Ticiet, pēc tam spēsiet domāt tikai par gultu.

24. Ja nu siltā vanna nelīdz, iztīriet zobus – vēlēšanās panašķēties pagaisīs… arī elpa būs svaiga.

25. Dārzeņus tvaicējiet, bet nevāriet. Tādējādi tajos saglabāsies visas garšas īpašības, kā arī vitamīni.

26. Mācieties ēst veselīgi pati un iesakiet to arī draudzenei. Izsūdziet viena otrai savus ēšanas grēciņus. Uzmundriniet viena otru!

27. Nedzeriet neatšķaidītu vīnu – atšķaidiet to ar minerālūdeni. Stipriem alkoholiskiem dzērieniem pievienojiet vairāk ledus.

28. Mērces pagatavošanai neizmantojiet šķidrumu, kurā cepta gaļa.

29. Centieties pēc iespējas vairāk kustēties! Skatoties televizoru vai sarunājoties pa telefonu, staigājiet pa istabu, kustieties, arī gaidot transportlīdzekli.

30. Apelsīnu, ābolu un greipfrūtu sulas vietā labāk dzeriet tomātu sulu, kurā ir 2,5 reizes mazāk kaloriju.

31. Ēdot klausieties melodisku mūziku. Tādējādi jūs atslābināsieties un ēdīsiet lēnāk. Un, jo lēnāk ēdīsiet, jo mazāk apēdīsiet.

32. Kūku greznojiet ar aerosolveida putukrējumu. Skats būs satriecošs, turklāt kaloriju būs mazāk nekā saputotā saldajā krējumā.

33. Uzturā lietojiet tikai vārītus (nevis ceptus) kartupeļus.

34. Pēc iespējas vairāk ēdiet dārzeņu salātus, kā piedevu izmantojot mazkaloriju aizdaru, piemēram, olīveļļas un citronu sulas mērci.

35. Ārā ļoti auksts? Ejiet pastaigāties! Tieši tagad ir iespēja padedzināt tauciņus.

36. Ja jūs moka bada sajūta, palīdzēs citrons. Tas ir tik skābs, ka pēc pāris šķēlītēm vairs neko negribēsies.

37. Pēc ēdienreizes dzeriet piparmētru tēju – tā uzlabos vielmaiņu.

38. Jūs taču zināt, ka nekas nevar būt sliktāks par frī kartupeļiem. Ja nu tomēr nevarat bez tiem iztikt, pirms ēšanas ļaujiet tiem nosusēties uz salvetes.

39. Labāk ēdiet melno šokolādi, jo tajā ir par 11% mazāk taukvielu nekā piena šokolādē.

40. Uzturā lietojiet fruktozi! Tā ir divreiz saldāka par cukuru. Vai arī vismaz par divām reizēm samaziniet cukura daudzumu uzturā.

Pievienot komentāru