Ārstēšana, Citas slimības

Vai tiešām ureaplazma un mikoplazma nav jāārstē?

Egils-Vjaters

Veselam.lv lasītāja Vēsma jautā: “Ja vīrietis ir ureaplazmas un mikoplazmas nēsātājs un izplatītājs sava uzdzīves veida dēļ, bet tomēr pie ārsta neiet, jo saka, ka nekas viņam neparādās un sieva arī nesūdzoties par veselības stāvokli, toties personīgi sev esmu ar izmeklējumiem atklājusi, ka vīrietis tādas izplata, kādas sekas viņam pašam uroģenitālajā sistēmā,sievai, bērniem un viņa mīļākajām draudzenēm ar viņu dzīvesbiedriem un bērniem, ja neizmeklējas un dzīvo ar tādām plazmām organismā?
Esot jau tā, ka obligāti nav jāārstē abi plazmu veidi, ja netraucē veselības stāvoklim. Bet tomēr – kā tās var ietekmēt veselību, arī neizpaužoties, bet ceļojot no vienas personas uz otru?”

Atbild urologi prof. Egils Vjaters un dr. Kārlis Mičulis: “Asimptomātiska bakteriūrija, šajā gadījumā ureoplasmu un mikoplasmu nēsāšana veselības stāvokli neietekmē un vienīgais risks ir, ka šie mikroorganismi kādā brīdī var izraisīt simptomātisku urīnceļu infekciju. Asimptomātiskā gadījumā šī infekcija ir jāārstē grūtniecēm, cilvēkiem, kuri slimo ar cukura diabētu un imūnsupresētiem cilvēkiem. Tā kā šī ir seksuāli transmisīva slimība, tad infekcijas kontroles nolūkos parasti tiek ārstēta arī asimptomātiska ureoplasmu un mikoplasmu infekcija.”

Pievienot komentāru