Netradicionāli, Padomi

Mūks Džons vēlreiz viesosies Latvijā, lai vadītu bezmaksas meditāciju Rīgā un Zaļeniekos

Publicitātes foto

No 25. līdz 29. novembrim Latvijā vēlreiz viesosies Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai) no Taizemes, lai vadītu bezmaksas meditācijas nodarbības Rīgā un Zaļenieku muižā.

26. novembris

14.00 – 16.00 Apzinātības prakse Zaļenieku muižā

28. novembris

19.00 – 21.00 Kā veidot veselīgas attiecības? (How to Build Healthy Relationships?) ar Loving Kindness meditāciju

LU Dabas māja – Jelgavas iela 1, Rīga

Vēl mūks viesosies Digital Freedom festivālā (maksas ieeja), kas Rīgā notiks no 27. līdz 28. novembrim, mūks Džons runās par to, kā digitālā detoksikācija var palīdzēt dzīvot labāku dzīvi (How Can Digital Detox Help us Lead a Better life?), kā arī piedalīsies paneļdiskusijā “Mirstības nākotne” (Future of Mortality), kuru vadīs filozofs un žurnāla “Rīgas Laiks” redaktors Arnis Rītups.

Mūks Džons Latvijā viesojās jau novembra sākumā, pulcējot ap 500 cilvēku meditācijās.

“Lai arī šogad meditācijas sesiju kopumā bija mazāk, mani visvairāk priecē redzēt cilvēkus, kas nāca uz mūsu sesijām jau pagājušajā gadā. Tas ir pierādījums tam, ka cilvēki Latvijā joprojām meditē. Es satiku dažādus cilvēkus, kas meditē katru dienu un kuriem meditācija ir mainījusi dzīvi, un viņi kļuvuši laimīgāki,” saka mūks Džons par novembra sākumā aizvadītajām sesijām.

Godājamais John Paramai Dhanissaro ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs. 2017. gada vasarā mūks laida klajā Enlighten Me mobile meditācijas aplikāciju.

Peace Revolution projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs, kur projekta skolotāji Teravādas budistu mūki, kā arī sertificēti meditācijas treneri ļauj apgūt meditāciju un apzinātības praksi un dalās savā dzīves pieredzē.

Pievienot komentāru