Ārstēšana, Veselības politika

Baņķieru slimnīca ar Krievijas kapitālu

MedCentrs1_DB_4

Rīgā, Skanstes ielā 17, nākamgad ir plānots celt deviņu stāvu privāto daudzprofilu slimnīcu, kuru paredzēts pabeigt līdz 2019. gada beigām vai 2020. gadā. “Patlaban top ēkas projekts, un tam jābūt gatavam līdz 2018. gada janvārim,” informēja jaunās slimnīcas projekta vadītājs, būvfirmas “LNK Industries” pārstāvis Iļja Berkovs.

Slimnīca būs 2016. gadā reģistrētā uzņēmuma “LS Medical Property” īpašums, un tās būvniecība varētu izmaksāt vairāk nekā 25 miljonus eiro. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, lielākā daļa šā uzņēmuma daļu pieder Krievijas pilsonim Borisam Aizikovičam, “LS Mexdical Property” īpašnieks ir arī bankas “M2M Europe” pārstāvis Sergejs Medvedevs un bankas “ABLV” padomes loceklis Igors Rapoports. Kad interesējos par šīs ārstniecības iestādes attīstības plānu, S. Medvedevs, kuru vienīgo izdevās sazvanīt, atbildēja, ka neviens no īpašniekiem par šo jautājumu nerunāšot un nekādu informāciju par projektu nesniegšot, nepaskaidrojot, kāpēc.

Interneta portāls “vademec.ru” informē, ka darbs pie privātās klīnikas projekta uzsākts 2015. gadā, kad Novosibirskas ķir­urgs urologs Boriss Aizikovičs kopā ar savu sievu Irinu, kura ir ginekoloģe dzemdību speciāliste, pārdevuši savu klīniku un pārcēlušies uz Rīgu. Aiziko­vičs norādījis, ka klīnika Rīgā būšot līdzīga kā viņa izveidotā ārstniecības ie­stāde Novosibirskā, iekļaujot arī mākslīgās apaugļošanas procedūras, bet īpaša uzmanība tikšot veltīta onkoloģisko slimību ārstēšanai. Aizikovičs ir noraizējies, ka Latvijas medicīnas tirgus specifika ir balstīta uz to, lai sarežģītā ārstēšana notiktu valsts slimnīcās, neļaujot privātajai medicīnai konkurēt situācijā, kad pacienti nav turīgi. B. Aizi­kovičs sola atbildēt šim izaicinājumam un jaunajā klīnikā izvietot valstī pirmo robotu ķirurģisko sistēmu “Da Vinci”, tādējādi vēloties piesaistīt pacientus un radīt interesi no valsts puses par iespēju sniegt arī valsts apmaksātos medicīnas pakalpojumus.

Kā šo ieceri vērtē Latvijas speciālisti? Tās ir ļoti lielas investīcijas, kuras, ņemot vērā iedzīvotāju zemo īpatsvaru un pirktspēju, būs grūti atmaksājamas, uzskata “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds un piebilst, ka plānotajai jaunajai klīnikai iedzīvotāju zemās pirktspējas dēļ neesot nekādu izredžu ielauzties iekšējā tirgū, ja nu vienīgi orientēties uz medicīnas tūrismu. Rēvalds uzskata, ka mums jau pietiek ar tām privātajām slimnīcām, ko būvē un gatavojas būvēt pašmāju privātās medicīnas pārstāvji. Medicīnas sabiedrība “ARS” atjauno Sarkanā Krusta slimnīcu, farmācijas uzņēmums “Olainfarm” ir iegādājies zemi lielas slimnīcas būvniecībai Jūrmalā, arī “Veselības centrs 4” gatavojas celt savu slimnīcu.

Jāatzīmē, ka banka “ABLV” ir atbalstījusi arī reproduktīvās veselības centra “MAMA Rīga” izveidi, kuru apsaimnieko Krievijas uzņēmēji. “Firmas.lv” dati liecina, ka šis medicīnas centrs strādā ar zaudējumiem un ir zināms, ka tas vēlas saņemt valsts kvotas. Bijusī veselības ministre Ingrīda Circene pastāstīja, ka centra pārstāvji ir vērsušies pie viņas ar šādu lūgumu, taču ministre to noraidījusi mazā tirgus dēļ, kas jau tā esot sadrumstalots.

Veselības ministres Andas Čakšas biroja vadītājs Andrejs Panteļējevs informēja, ka Skanstes ielas slimnīcas projekta attīstītāji viesojušies arī Veselības ministrijā, lai ministrei izklāstītu savas ieceres. Ministre esot pārliecināta, ka jebkuras investīcijas medicīnā ir pozitīvi vērtējamas, taču bažas radot cilvēkresursu trūkums, tāpēc ministrija strādājot, lai mediķu algas būtu konkurētspējīgas.

Latvijas veselības aprūpes sistēmas pārraugiem jābažījas, ka Skanstes ielas slimnīca var aizvilināt no universitātes slimnīcām vēl atlikušo vidējo medicīnisko personālu, jo nav izslēgts, ka to varēs atalgot labāk nekā valsts slimnīcās. Jāpiebilst, ka Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi sarakstu ar specialitātēm, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurā būs atļauts ievest strādājošos no trešajām pasaules valstīm. Tajā skaitā ir arī 64 specialitāšu ārsti, kurus, iespējams, pieprasīs arī baņķieru uzbūvētā slimnīca.

 

35 Komentāri

  1. Ja būtu mugurkauls un tālredzīga ,godīga esošās naudas izlietošana, tad varētu cerēt,ka Latvija kā latviešu zeme pastāvēs. Bet,diemžēl esam gļēvi ,alkatīgi naudas kalpi. ja vien kāds maksā,varam pārdot dārgāko.

 1. Jo lielāka konkurence šajā segmentā, jo lielākas izredzes, ka beidzot arī valsts slimnīcās kaut kas varētu mainīties uz labo pusi. Ja šīs privātās slimnīcas beidzot uzkāps uz varžacīm arī veselības ministrijas nevarībai, mēs visi būsim tikai ieguvēji. Šobrīd rindas pusgada garumā vai pa savu naudu kaut rīt. Nu lūk, ja cilvēki beidzot pa savu naudu kaut rīt sāks iet uz privātajām slimnīcām, ne zemas kvalitātes valsts slimnīcām, kādam nāksies beidzot kustināt smadzenes, kā uzlabot valsts slimnīcu darba kvalitāti. Šobrīd cilvēks, kurš nopietni slimo, ir vienkārši bezizejā – arī tad, ja maksā pats, pakalpojumu kvalitāte slimnīcās ir PSRS medicīnas līmenī! Konkurence nāks tikai par labu!

  1. bagātajiem neveicina konkurenci jo tādas privātās iestådes nav kas cits kā pełńas aperāti ko pat virscaurmēra vietējais nevar atłauties. Šī būs specklīnika galvenokårt krievijas bagātniekiem savā Pribaltikā. Elitāra lieta. Jābrīnas, ka veselības ministrijai patīk tādas “investīcijas” Kučinska załās ministrijas joprojām turpina savu draudzīgo pårkrievošanos.

 2. atliek vidējam personālam maksāt 10 € vairāk kā tagad… un visi bariņā aizplūdīs uz krievu(?) slimnīcām, jo ēst tad vajag !
  Lēti un labi – nav jāmaksā ārzemju algas. :(((
  Nomenklatūrai uz to nospļauties – aizbrauc triperi izārstēt uz ārzemēm – naudas kontos kā spaļu…

 3. Mani vairāk uztrauc tas, ka no valsts slimnīcām aizplūdīs personāls uz privātām slimnīcām. Un valsts ilgtermiņā tiks apspēlēta. Beigās sanāks, ka valsts privātām slimnīcām sāks izsludināt konkursus par medicīnisko pakalpojumu nodrošināšanu, jo pašām nebūs kadru ar ko sniegt pakalpojumu. Un nauda sāks plūst no Valsts Kases uz privāto kabatām.

  1. Un tas, ka tagad šis personāls ir spiests strādāt par apsmiekla algām vai emigrēt, tas nevienu neuztrauc? Kad mediķi cīnījās par algas palielināšanu, tauta viņus ar riešanu rēja. Tagad – ka gribat!

  2. Tikai jautājums: vai personāls – pārplūdušie cilvēciņi mainīsies (attieksme pret darbu un pacientu kā tādu) būs ieinteresēti un darīs savu darbu pēc tīrākās sirdsapziņas – naudas dēļ?

 4. Kā teica viens lielkrievs, Latvijā par mazu naudiņu varot nopirkt jebko un jebkuru. Galvenais, kaut ko pārdot. Un pārdoties.Citu jau īsti neko neprot….Drīz būs tikai maksas medicīna. Kur atrast cilvēkus kuri grib un vēlas reāli kalpot Valsts un Tautas labā, nevis savai kabatai?!!!!!

  1. Aizbrauc uz vergu tirgu, Āfrikā tādi esot!
   Ak, kā gribas – labu, un par velti! Bet tā nemēdz būt. Ne tāpēc ārsti mācās 10 un vairāk gadus, lai par velti stradātu. Viņu berniem arī ēst gribas, ziniet…
   Un visās valstīs, vismaz normālās valstīs, mediķu darbs ir ļoti labi atalgots. Un tur par viņiem nesūdzas!

   1. Nekas nav par velti, draudziņ,. Runa ir par to, kā amatpersonas tērē nodokļu maksātāju naudu. Ja pēc Eiropas struktūru pētijuma, kā izrādās, Latvijā katru gadu tiek izzagti no 3-5 miljardi eiro!!!!!. Par to ir runa. Lūk par ko ir jāsatraucās!

    1. Kaut ko sajauci draudziņ. Tāda nauda Latvijā neapgrozās, lai to gada laikā izzagtu. Neplāties ar savu analfabētismu. Tas būs vismaz 10-20 gadu laikā.
     Bet neaizmirsti, ka arī ārzemēs zog, naivais

   2. Viss jau būtu ok, bet tā medicīnas sistēma ir aplama, jo ir ārsti un ne mazums, kas pelna 2-3 tūkstošus. Un nebūt viņi nav ar ko īpaši labāki par citiem izglītotajiem profesionāļiem citās jomās. Kādēļ jebkuram mediķim būtu jāmaksā 2-3 tūkstoši???? Tikai tāpēc, ka ārzemēs tā maksā? Skaidra lieta, ka štukai jābūt, bet par vairāk stipri jādiskutē

 5. Nauztraucieties, ZZS un NA koalīcija ar viņu sargsuni VIENOTĪBA + Saskaņa nodrošinās šīs slimnīcas eksistenci, kas redzams no tā, kā papildus 200 miljonu naudu Vienotības daži deputāti bija ierosinājuši dot tikai valsts medicīnas aprūpei, bet te Vienotības bosi beidzot pierunājuši Solvitu, ka nauda jādod arī privātprakses caurajam maisam un Solvitiņa “piemānījusi” Kučinski un tas piekritis, ka jāgrūž naudiņa caurumā, kur tā pazūd, citādi nebalsos par budžetu.
  Nav brīnums, ka tiek būvēts “kapu tramvajs” – vai “krievu tarmvajs” Rīgas kapos.

 6. nu redziet – nemaz nav ar ieročiem jāieņem Latvija , bet to dara gudri -, krievi ceļ sev mājas Jūrmalā , pārņem savās rokās biznesu , tagad jau cels priekš sevis dārgu slimnīcas kompleksu — tādi ir mūsu Valsts ierēdņi !!!- tad par kādu Latvisku Latviju te var būt runa – viss jau ir pārdots – par ko mēs te vispār runājam !!!!

 7. Kur te krievu kapitāls? Aizekovičs, Rapoports uc. Gandrīz kā anekdotē par tiem latviešu strēlniekiem , no kuriem vienam bija grūti izrunājams latviska uzvārds Bērziņš

 8. Liekas, ka Maskavai ir brīva roka “neatkarīgā” Latvijā. Ja nākošreiz pie teikšanas valdībā atkal nebūs NA, bet SC/VK vai tiem simpatizējoša partija, tad švaki vien būs.

 9. KO KRIEVIJAS PERSONAS TE, NATO VALSTĪ, BEZ VALDĪBAS ATĻAUJAS VAR BŪVĒT????????????????????? N E K O!!!! NAV TĀDA LIKUMA, KAS PIEĻAUJ ŠĀDAS BŪVES!? TĀTAD ČALI NO KRIEVIJAS IR ”IEGUVUŠI” LATVIJAS VALSTS DROŠĪBAI BĪSTAMAS ATĻAUJAS??!!!!! TIEŠĀM KRIEVI LATVIJU IEŅEMS BEZ PROBLĒMĀM!!! JAUTĀJUMS: vai pieļaut šādu cilvēku ievēlēšanu 13.SAEIMĀ?????

 10. Cik naivi – vai tad slimnīca – var kādu stāvu veltīt specaparatūras uzstādīšanai – spiegot ( izlūkot ) tā gribās ko tas NATO tur Rīgā dara – protams pie noteikuma kā neistenosies projekts Saskaņa + ZZS – tad jau tāpat taps viss skaidrs un NATO aizbrauks un ES arī…

 11. Ļoti labi! Lai tik būvē un veido. Forsi, ka būs onkoloģija, ceru, ka būs arī ātrās palīdzības punkts un nebūs jānīkst Austrumu slimnīcā un Stradiņos pa 10ha. Tādas nopietnas privātās slimnīcas LV nemaz nav. Ir specializētas klīnikas: Orto, kas ir super, plastiskās ķirurģijas, acu, bet daudzprofila privātās klīnikas nav un vajag. Ie pietiekoši daudzi cilv., kuri ar mieru maksāt, lai kaut vai ekstremālā situācijā uz normālu ātrss medicīnas uzņemšanas punktu brauktu zinot, ka nebūs jāsēž uzgaidāmā telpā visa nakts un saņems normālu attieksmi.

Pievienot komentāru