Ārstēšana, Veselības politika

VIDEO: Plāno slēgt Straupes narkoloģisko slimnīcu

Foto: LETA

Cilvēkus no alkoholisma ārstē vairākās vietās Latvijā – Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā. Taču Straupē ir vienīgā narkoloģiskā slimnīca, jo ēka ir sliktā, pat avārijas, stāvoklī un prasa pamatīgus ieguldījumus, tāpēc Veselības ministrija plānojusi to slēgt – ieguldījumi vajadzīgi pārāk lieli. Veselības budžets neesot paredzēts vēstures pieminekļu uzturēšanai. No janvāra pakalpojums tur netiks sniegts.

Iestādes vadītāja uzsver, ka viņai jānodrošina pacientu drošība, kas šobrīd nav iespējams. Summa, kas vajadzīga – vismaz 500 000 eiro, lai varētu novērst lietas, kas turpina ēkas bojāšanu.

Līdz ar iestādes slēgšanu, darbu zaudēs visi tā darbinieki. Svetlana, kas šeit strādā 45 gadus, uzskata, ka netiek domāts ne par darbiniekiem, ne pacientiem – kārtējo reizi nerēķinās.

Daļai medicīnisko darbinieku darbu piedāvā Strenčos, taču attālums ir pietiekami liels – vairāk nekā 50 kilometrus, ne visiem tas der.

Par bezdarbnieku rindām uztraucas arī pašvaldība un kas notiks ar ēku, ja tā netiks apsaimniekota.

9 Komentāri

 1. Protams, ka jāslēdz, jo mums Latvijā alkoholiķu vairs nav. Alkoholisms bija Padomju Savienībā, kā mums skaidro masu mēdiji. Līdz ar mūsu ienākšanu Eiropā mēs kļuvām kulturāli. Tagad mums ir daudz narkomānu. It īpaši bērni un jaunieši. Mums ir daudz homoseksuāļu un citādu noviržu. Mēs vairs neticam Dievam un esam visādi citādi progresīvi. A kam mums tāda Straupe. Pagātnes palieka.

  1. ne pavelti debiilie latvieshi dzied DIEVS SVETI LATVIJU….ubagi galva pistie…nez jau vairs ka palidziibu prasiiit…Ir piedavaajums ir jabuut pateerinjam un shim kursam jaiziet cauri noteiktam socialajam slanim, lai butu daebs dakterslakteriem…

 2. piekriitu,alkoholiki lv nav:)stulbums.Driizak lai atziistas ka kaadam arzemniekam vajdziiga taa eeka.
  latvijaa ziedojumi pastaav ne tikai Politisko partijaam,, sponsoreesanai.,bet arii kultuuras piemineklju restauraacijai..
  Straupe ir vis profesinalaakaa iestade,tadu probleemu risinasana.Slaveni cilveki tur ir arstejushies,nevis jelgava vai kur citur.
  Tauta javac paraksti,jariikojas.kaut kas jadara,nevis kadam arzemju ,,nedzerajam,,adot kaarteejo labumu.Shinii gadiijuma slimiem cilvekiem.
  Riigas pili jau arii vareja paardot,kad vinja bija ,,apdegusi,,

 3. =Inčukalna bērnunams atrodas vecas muižas ēkā, kura kādam, iespējams, kļuvusi par interesantu privatizācijas objektu. 2009. gada septembrī =

  =Straupes slimnīca atrodas vecas viduslaiku pils ēkā, kura kādam, iespējams, kļuvusi par interesantu privatizācijas objektu. 2017. gada novembrī =

  Kāda tiem tekstiem – darbībām starpība? Vai Čakšai labi iemaksāts, lai kādam ”netīšām” izkārtotu visuslaiku pili zem jumta ?

 4. Nav vairs ko iztirgot ,keramies klat sada veida iestadem , kadam tas ir izdevigi , bet kads paliks bez profesionalas palidzibas ,ko darit dzerajam kurs velas arsteties par saviem lidzekliem ,tadu viduslaiku pili zaudet NEPRATS

 5. Piekrītu Sirdsabziņai!Kaut kas jādara – mana balss varētu vākt parakstus,ziedot.lv varētu vākt ziedojumus.Ceru ka arī MESTRO atsauktos,jo bez Straupes palīdzības laikam nebūtu MAESTRO!

Pievienot komentāru