Ārstēšana, Veselības politika

VIDEO: Keris atklāj, ka politikas aprindās uzstājīgi aicina medicīnā ievest darbaspēku no trešās pasaules valstīm

Foto - Karīna Miezāja

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris “RīgaTV 24” raidījumā “Preses klubs” atklāja, ka Ekonomikas ministrija lobē darbaspēka no trešās pasaules valstīm ieviešanu medicīnā. Viņš norādīja, ka tas notiek aktīvi un ar lielu uzstājību: “Mēs kā arodbiedrības pārstāvji, protams, tam nepiekrītam, jo Latvija ir pelnījusi Latvijas ārstus un medmāsas, un otrādi – mūsu ārsti un medmāsas ir pelnījuši Latviju. Ir arī Pasaules veselības organizācijas personāla ētiskās rekrutēšanas kodekss, kas ir pieņemts Pasaules veselības organizācijas ģenerālajā asamblejā, kuru Latvijas pārstāvji ir parakstījuši, un tur ir teikts, ka nedrīkst šādā veidā rekrutēt personālu, jo, pirmkārt, tas nav ētiski pret trešās pasaules valstīm, kur veselības aprūpes sistēma tādā veidā tiek noplicināta. Otrkārt, tas nav taisnīgi pret pašas valsts savienību.

Tāpēc tas, ko mēs gadiem esam aicinājuši darīt – nodrošināt adekvātu darba samaksu mūsu mediķus un viņu kolēģus. Tas būtu jādara, citādi varam nonākt situācijā, ka šeit ir teritorija, bet šeit vairs nav latviešu, šeit vairs nav to iedzīvotāju, ar ko tradicionāli saistām valsts etnosu, mūsu saknes vēsturiskās u.t.t. Kur tad dodamies!?”

6 Komentāri

  1. Interesanti zināt kā viņus ievedīs – ar konvoju,rokas dzelžos,vai citādi piespiedu kārtā? Aizlaidīsies atpakaļ tā pat kā šeit iebraukušie bēgļi.
    Varbūt labāk pazemīgi uzaicināt ierasties ,bet ne ievest.

  2. Ja neprasītu zināt latviešu valodu-varbūt no Krievijas,Baltkruevijas,Ukrainas vai Centrālāzijas kāds brauktu.
    Bet… 1.kāda ir izglītība. Vai akreditēta,derīga Eiropas savienībā… vai no šādiem darbiniekiem būtu labums
    2. Ja jāmācās kāda valoda un ir vajadzīgā izglītība-kāda būtu šo cilvēku motivācija strādāt Latvijā,ja daudzas Eiropas valstis ar daudz augstākām algām burtiski vervē darbiniekus

  3. maksā 2x. Atalgojuma jautājums atkal paslaucīts pagaldē – vidējais personāls Stradiños jau ir izzudis, drīz arī rezidenti pazaudēs pašmotivāciju un tad personālu aizstās roboti – ja vēlaties pret sāpēm, nospiediet pogu 1, ja vēlaties pagriezties, nospiediet pogu 2, ja vēlaties nokārtot dabiskās vajadzības, nospiediet pogu 3, ja vēlaties nomirt, nospiediet pogu…

Pievienot komentāru