Dzīves māksla, Psiholoģija

Sešas filmas un citāti no tām par ceļojumiem, kuri izmaina dzīvi

Publicitātes foto

Mauritānijas sakāmvārds saka: “Tas, kurš neceļo, nezina cilvēka dzīves patieso vērtību.” Un šķiet, ka šim apgalvojumam bezjēdzīgi iebilst. Lūk, sešas filmas, kas palīdzēs paskatīties uz dzīvi jaunā veidā un atbildēs uz galvenajiem dzīves jautājumiem.

Bieži vien ceļojums ir vienīgā izeja, kad nevarat pieņemt lēmumu vai pienākuši grūti laiki, vai arī tad, kad šķiet, ka visa pasaule ir pret jums. Tad mēs dodamies ceļā un pēkšņi izrādās, ka pasaule to tikai gaidījusi, ka mēs uzdrīkstēsimies to izpētīt.

“Takas”

Foto - indiewire.com
Foto – indiewire.com

Nosaukums oriģinālā “Tracks” (2013)

“Daži ceļotāji visur jūtas kā mājās; citi – nekur. Es biju viena no pēdējiem.”

Filma par meiteni, kura vienatnē pa tuksnesi dodas cauri visai Austrālijai. Viņu pavada tikai suns un četri kamieļi. Par šo neprātīgo ideju uzzina žurnālisti no “National Geographic” un piedāvā viņai pierakstīt visas savas domas, kā arī nosūta pie ceļotājas savu fotogrāfu, kurš ar laiku kļūst viņai par vairāk nekā tikai pazīstama žurnāla reportieri.

Interesanti, ka filma ir balstīta uz reāliem notikumiem – sižeta pamatā ir ceļotājas Robinas Deividsones grāmata. Viņa patiešām uzdrošinājās doties tādā bīstamā ceļojumā. Un šis lēmums viņas dzīvi mainīja uz visiem laikiem.

“Pirms nolikt karoti”

Foto no startribune.com
Foto no startribune.com

Nosaukums oriģinālā “The Bucket List” (2007)

“Senie ēģiptieši ticēja, ka pie paradīzes vārtiem tiks uzdoti divi jautājumi: vai tu atradi dzīvē prieku? Un vai tava dzīve atnesa prieku citiem?”

Labi pazīstama un visu iemīļota filma nevarēja neiekļūt mūsu kolekcijā. Filma ar lieliskiem aktieriem galvenajās lomās – Morgans Frīmens un Džeks Nikolsons stāsta par diviem padzīvojušiem vīriešiem, kuri uzzinājuši briesmīgo diagnozi – abi ir vēža slimnieki. Nolēmuši, ka vairs nav, ko zaudēt, viņi vienojas par neprātīgu rīcību un dodas ceļojumā apkārt pasaulei.

Viņu sarakstā ir valstis: Indija, Ķīna, ASV, Francija, Tanzānija, Ēģipte. Šis ceļojums viņiem sniedza tādas emocijas un iespaidus, kādus citādi viņi, iespējams, nekad nebūtu pieredzējuši. Un tieši tāda pieredze palīdzēja viņiem sajust un saprast visu cilvēka dzīves vērtību un trauslumu.

“Ēd, lūdzies, mīli”

Foto no buro247.ru
Foto no buro247.ru

Nosaukums oriģinālā “Eat Pray Love” (2010)

“Ja esat pietiekami drosmīgi, lai atmestu visu ierasto un mājīgo, un dotos ceļā pēc patiesības, meklēt patiesību sevī vai apkārtējā pasaulē, tad patiesība jums tiks atklāta.”

Gadās, ka jūs sapņojat par kaut ko, bet tad pārņem ikdienas rūpes, un jūsu sapnis kļūst arvien tālāks un tālāks. Tik tāls, ka jūs vispār aizmirstat, ka kādreiz jums bija sapnis. Tā notika ar filmas galveno varoni. Viņa pēkšņi saprata, ka agrāk izjuta dzīves garšu, bet tagad no tās nekas nav palicis.

Viņa nolemj uz gadu doties uz Itāliju, Indiju un Bali, kur ar viņu notiek pārsteidzošas lietas. Viens no filmas varoņiem saka: “Ja jūs varat attīrīt savu prātu, jums atvērsies burvju vārti, un tad Visuma enerģija ielīs pa tiem.”

“Mežone”

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Nosaukums oriģinālā “Wild” (2014)

“Es nekad nebūtu uzzinājusi, ka manu hobiju sarakstā ir cilvēki, ja nebūtu nolēmusi vienatnē pāriet to nolādēto tuksnesi.”

Bez šaubām, viena no labākajām Rīzas Viterspūnas lomām, kurā aktrise pierāda, ka var nospēlēt ne tikai vieglprātīgas blondīnes. Filmas pamatā ir patiesi notikumi un tā ir uzņemta pēc tāda paša nosaukuma grāmatas, kas stāsta par meiteni vārdā Šerila Streida. Grāmatas varone vienatnē nogāja speciāli kājāmgājējiem paredzēto taku gar Klusā okeāna piekrastes kalniem.

Takas garums – vairāk nekā 1500 km un tā stiepjas cauri visai Amerikai no Kanādas līdz Meksikas robežām. Šerila pārcieta šķiršanos un mīļotās mātes nāvi, kura mokoši mira viņas acu priekšā. Savā ceļojumā, pāris mēnešus ejot pa mežiem, kalniem, ledājiem un bezgalīgu tuksnesi, viņa pamazām atrod sevi no jauna.

Varonei izdevās nokļūt līdz maršruta beigām un tas izmainīja viņu uz visiem laikiem. Jo “ja spēki tevi atstāj, turpini iet par spīti.”

“Hektors un laimes meklējumi”

Foto no blacksheepreviews.com
Foto no blacksheepreviews.com

Nosaukums oriģinālā “Hector and the Search for Happiness” (2014)

“Reiz dzīvoja psihiatrs vārdā Hektors, kurš līdz nāvei baidījās no nāves, jo pa īstam nebija dzīvojis.”

Dzīvoja psihiatrs Hektors, kurš gadiem ilgi bija uzklausījis savu pacientu sūdzības par dzīvi. Un kādā jaukā (vai ne tik jaukā) dienā viņš saprata, ka viņš ir nelaimīgs un ka vienīgais, ko viņš patiešām vēlētos – saprast, kāda ir laimes būtība un kā to sasniegt.

Daudz nedomājot viņš dodas ceļojumā, kurā iepazīstas ar pārsteidzošiem cilvēkiem un piedzīvo neticamus notikumus (vienā no valstīm viņu sagūsta). Viņš apceļo Ķīnu, Āfriku, Ameriku, Lielbritāniju, lai nonāktu pie vienas vienkāršas patiesības – laimi var atrast tikai sevī.

“Voltera Mitija slepenā dzīve”

Foto no empireonline.com
Foto no empireonline.com

Nosaukums oriģinālā “The Secret Life of Walter Mitty” (2013)

“Ieraudzīt apkārtējo pasauli, pieredzēt briesmas, pārvarēt tās, skatīties cauri sienām, būt tuvāk, atrast vienam otru, just. Tas ir dzīves mērķis.”

Filma par Īslandes pārsteidzošo skaistumu – nesajūsmināties par filmā parādītajām ainavām vienkārši nav iespējams. Un arī par Benu Stilleru, kurš ne tikai spēlē galveno lomu, bet ir arī filmas režisors. Filmas varonis ir vienkāršs biroja darbinieks, kurš dzīvo ierasto biroja dzīvi, periodiski pārāk dziļi iegrimstot savās fantāzijās un jaucot tās ar realitāti.

Šī ir filma par drosmi, kas ļauj realizēt seno sapni pamest visu un doties ceļā. Un šis ceļš var novest pie kaut kā patiešām svarīga un īsta.

 

Avots: psychologies.ru

3 Komentāri

  1. Vēl – The Way 2010, režisors Emilio Estevez, es šo liktu pirmajā vietā un tad tās visas citas. Ēd, lūdzies, mīli – mani atstāja vienaldzīgu.

  2. Ne katrs var atļauties nopirkt salonā jaunu auto, dzīvesvietu bez īrēšanas un banku verdzības uz 20 gadiem. Izvēlēties sev dzīves partneri tādu, kāda patīk, nevis tādu, kādu vari atļauties. Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā BMW kā trolejbusā. https://goo.gl/bwjgTL

  3. Noskatieties filmu LOST INTO WILD, režisors Šons Penns (jā, MADONNAs EXvīrs), 2007 gads. LAbi, tā ir versija par CHRISTOPHER dzīvi, tomēr ir skaidrs, ka gluži bez naudas nevar. Viņš strādā, lai nopelnītu savam sapnim, bet atsakās no tā , ko saņēmis no vecākiem. Pārspīlēts ideālisms? KAtram savs motīvs, kāpēc doties pasaulē, svarīgi, ko no tā iegūst, ko saprot…LAi izdodas!

Pievienot komentāru