Dzīvesveids, Nodarbes

“Man ir 83, eju līnijdejās, peldu, bet nevaru sevi motivēt būt aktīvākai”

Foto - LETA

Veselam.lv lasītāja Biruta jautā gerontologam-geriatram Jānim Zaļkalnam: “Esmu paslinka seniore (83), tikai reizi nedēļā “pamīdos” (jūtīgs viens celītis) līnijdejās, sestdienās peldu baseinā (apmēram 300- 450m, pēc tam vestibulārais aparāts liek sevi manīt), vajadzētu vairāk enerģiski staigāt, bet “nav kas padzen…”. Kā lai sevi motivē būt aktīvākai, sakarīgākai? Atvainojat par sūdzēšanos.”

Atbild gerontologs-geriatrs Jānis Zaļkalns: “Domāju, ka jūs esat malacis. Baseins un ūdens maģija vispār ir kas īpašs gan miesai, gan garam. Baseinā var peldēt, bet var arī izvingrināt ķermeni, rokas, kājas. Kādi vingrojumi un kādā mērā jums būtu vēlami un no kādiem vajadzētu vairīties, atkarīgs no jūsu organisma vispārējā stāvokļa. Tāpēc saruna ar ģimenes ārstu par vēlamo būtu vērtīga.

Par motivāciju. Ne velti sevi attaisno grupu nodarbības, jo tad cilvēks kautrējas aizbildināties, ka es vakar nebiju, jo šķita nelāgs laiks un kur tad es skriešu. Nav vajadzīga grupa, pietiek arī ar vienu draudzeni, ar kuru kopā veikt dažādas fiziskas aktivitātes.

Ja jūs uzskatāt, ka kustaties par maz, tas jau ir daudz.

Iesēdēties vai iegulēties ir bīstami – tas var būt beigu sākums.”

 

Līdz 13. decembrim varat uzdot jautājumu gerontologam-geriatram Jānim Zaļkalnam!

Pievienot komentāru