Ārstniecības augi, Netradicionāli

Bioenerģētiķe iesaka spēcinošus augus mundrumam pret saaukstēšanos

Foto: MATĪSS MARKOVSKIS

“Cilvēks bieži saka: man nav enerģijas, ar to, visticamāk, domājot: man nav spēka. Jo dzīvības enerģija mūsos ir vienmēr – neizsmeļams resurss, tā nepārtraukti plūst un pulsē. Taču dažādu iemeslu dēļ var sākt sablīvēties. Mans uzdevums ir likvidēt šķēršļus, dodot ceļu brīvai enerģijas plūsmai,” skaidro dziedniece un bioenerģētiķe Līga Lazdāne.

Līga ir mediķe, savulaik 22 gadus nostrādājusi slimnīcā par medicīnas māsu gan anestezioloģijā, gan traumatoloģijā un ķirurģijā. Vēlāk viņa izveidoja holistisko medicīnas centru Asclepius, kas nodrošina arī mājas aprūpi Carnikavā un Ādažos.

Daudzi zināja, ka Līgai, kā tautā saka, rokās ir spēks. Jau sen, ja kāds lūdza, viņa palīdzēja. “Taču pagāja daudzi gadi, kamēr pa īstam noticēju, ka spēju palīdzēt cilvēkam arī ārpus medicīnas. Arī, darbojoties medicīniskajā mājas aprūpē, dodoties pie smagi slimiem, gulošiem pacientiem, nereti izmantoju spēcinošus vārdus, kas paši nāca pār lūpām, citreiz sasirgušā ķermenim pārlaidu pāri rokas. Visu darīju, iekšējas sajūtas vadīta, zināju, ka tas palīdzēs. Un tā tiešām notika,” stāsta Līga.

Jau daudzus gadus Līgas labie palīgi ir augi – no tiem viņa gatavo eliksīrus, uzlējumus, dabas preparātus, dziedināšanai izmanto arī antropozofos un homeopātiskos medikamentus. Viņa piedāvā divas metodes, kurās izmanto augus, lai palīdzētu organismam cīnīties ikdienas skrējienā.

Palīdzīgais sīpols

Ja piepeši jūti, ka tuvojas saaukstēšanās liga, tūlīt sāksies iesnas un vārgums, ņem palīgos sīpolu kompresi.

Svaigu sīpolu sagriez, saspaidi, saklapē ar gaļas āmuru, lai izdalās sula. No marles vai plāna auduma izveido pamatu divām kompresēm, uz katra liec sīpolu putriņu, satin un pieliec pēdām. Uzvelc zeķi un liecies gulēt. Kompresi atstāj līdz rītam.

Ingvers runā ar nierēm

Ja šķiet, ka spēki atstājuši, pietrūkst mundruma un dzīvesprieka, var noderēt ingvera komprese, ko uzliek nieru rajonā. Tā labi palīdz arī slimības novārdzinātam, pagurušam cilvēkam.

No marles vai plāna auduma izveido pamatu divām kompresēm. Ēdamkaroti ingvera pulvera ieloka vienā kompresē, tikpat daudz pulvera liek otrā. Abus komprešu tīstokļus iegremdē bļodā ar karstu ūdeni un patur divas minūtes. Tad uzliek nieru rajonā abās muguras pusēs. Apsaitē ar vilnas šalli vai ko citu sildošu, notur 20 minūtes.
Kompreses iedarbojas uzmundrinoši uz visu organismu, cilvēks gūst spēku un možumu visas dienas garumā. Šādas kompreses gan drīkst likt tikai no rīta – līdz 12 dienā, ne vēlāk, jo pārāk uzmundrina. Turklāt jāievēro zināms ritms, piemēram, kompreses liek darbdienās, bet brīvdienās ne vai tieši pretēji – tikai brīvdienās.

 

Visu rakstu lasiet žurnāla 36,6 °C decembra numurā vai tā elektroniskajā versijā.

Pievienot komentāru