Uzturs

Kādus vitamīnus lietot senioriem? Atbild gerontologs-geriantrs Jānis Zaļkalns

Foto - Shutterstock

Lasītāja Zaiga jautā gerontolgam-geriatram Jānim Zaļkalnam: “Kādi sintētiskie vitamīni un zivju eļļa vislabāk piemēroti cilvēkiem no 70 līdz 85 gadiem?”

 

Atbild gerontologs-geriatrs, habilitētais medicīnas doktors, Rīgas Stradiņa universitātes profesors gerontoloģijā un Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Gerontoloģijas klīnikas vadītājs Jānis Zaļkalns: “Es uzskatu, ka cilvēkam jebkurā vecumā, tostarp seniora gados, jācenšas ēst vitamīniem un mikroelementiem bagātīgs uzturs, ar to saprotot dārzeņu, sakņu, ogu un augļu pietiekamu pārstāvniecību (atkarībā no sezonas). Zivju eļļas lietošana papildus uzturam ir apsveicama.

Tātad, pirmkārt, centīsimies visu nepieciešamo uzņemt dabīgu pārtikas produktu veidā. Runājot par tā saucamajiem uztura bagātinātājiem, jāsaka, ka to klāsts aptiekās ir bezgala plašs. Ir formulas, kas īpaši iesakāmas senioru vecumā ar attiecīgu norādi uz produkta iepakojuma. Līdzīgiem produktiem cenas mēdz atšķirties, tāpēc jums ir izvēles iespējas.

Es konkrētu sintētisko vitamīnu un zivju eļļas ražotāju vai izplatītāju nenosaukšu,lai izvairītos no pārmetumiem par lobēšanu.”

 

Lasiet arī citas gerontologa-geriatra Jāņa Zaļkalna atbildes!

1 komentārs

Pievienot komentāru