Ārstēšana, Veselības politika

Kas mainīsies Latvijas pacientu dzīvē?

Foto - Timurs Subhankulovs. Ilustratīvs attēls.

Saeima pieņemtā obligātās veselības apdrošināšanas sistēma sāks darboties jau nākamgad, bet reālas izmaiņas pacienti izjutīs vēl pēc gada.

No nākamā gada neliela daļa no nodarbināto iedzīvotāju sociālajām iemaksām nonāks veselības aprūpes budžetā, taču citu izmaiņu nebūs, jo 2018. gads būs pārejas periods.

Būtiskākās izmaiņas pacientus sagaida pēc gada – 2019. gada sākumā. Tad sāks darboties tā dēvētā divu grozu sistēma. Sociālo iemaksu maksātājiem, kā arī atsevišķām sabiedrības grupām, kas arī pēc gada saņems visus valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus.

Tikmēr tiem, kuri nemaksā sociālās iemaksas un nepārstāv aizsargātās grupas, pienāksies daļa no pakalpojumiem. Ja šie cilvēki gribēs saņemt pilno veselības aprūpes pakalpojumu grozu, tad viņiem nākamā gada laikā nāksies samaksāt 51 eiro, taču nākotnē šī speciālā maksājuma summa pieaugs. Šo veselības apdrošināšanas maksājumu gan varēs veikt tikai no nākamā gada otrās puses, jo sistēma vēl nav izstrādāta.

2 Komentāri

  1. Reālas izmaiņas pacienti izjutīs,kad arī Latvijā sāks darboties neatkarīgas slimokases,kā Lietuvā,Igaunijā,Somijā,Zviedrijā,Dānijā,Norvēģijā,Islandē,Lielbritānijā,Īrijā,Nīderlandē,Beļģijā,Vācijā,Francijā,Luksemburgā,Polijā,Ungārijā,Čehijā,Slovākijā,Horvātijā,Slovēnijā,Rumānijā,Itālijā,Spānijā,Portugālē,Maltā un Kiprā.

Pievienot komentāru