Ārstēšana, Citas slimības

Dakteris Skirmanis, par kuru turējām īkšķus, ir spara pilns, sāk jau atveseļoties

Agneses un Arnolda selfijs Vaivaru rehabilitācijas centrā

Novembra sākumā daudzus nepatīkami pārsteidza ziņa, ka autoavārijā smagi cietis ārsts Arnolds Skirmanis. Dakteri pazīst visā Latvijā, viņš ir traumatologs ortopēds un ķirurgs, ārstēja pacientus ne tikai Rīgā, bet arī Madonā, Jūrmalā, Cēsīs un citur. Ārsts palīdzējis ļoti daudziem, tagad mediķu palīdzību spiests saņemt pats. Šo ceturtdien sazinājāmies ar viņa sievu Agnesi, lai uzzinātu, kā dakterim šobrīd klājas.

“Nu jau otro nedēļu esam rehabilitācijas centrā Vaivari. Viss iet uz labo pusi. Vaivaros viņš tika ienests nestuvēs, bet tagad jau paspēris pirmos soļus. Ir gan vēl jāpieturas, jāizmanto palīglīdzekļus, bet ir tāds prieks par katru soli, lai cik tas nāk grūti,” pavēsta Agnese Skirmane.

Rehabilitācijas centrā ik dienas Arnoldam notiek intensīvas nodarbības ar fizioterapeitiem un ergoterapeitiem, tiek trenēti muskuļi un pamazām atveseļots viss organisms. Viss iet uz labo pusi, tikai tas prasa laiku. Rehabilitācija pēc šādām traumām mēdz ilgt vismaz gadu.

Smagā autoavārija notika uz Tīnūžu – Kokneses šosejas, dakteris bija ceļā uz darbu Madonas slimnīcā. Viņa vadītā automašīna sadūrās ar kravas auto. Traumas bija smagas, neskaitāmi lūzumi un sasitumi, taču visnopietnākais bija galvaskausa lūzums ar vairākiem asinsizplūdumiem smadzenēs.

“Vīrs neatminas, kā avārija notika, attapās tikai slimnīcā, reanimācijā. Es domāju, ka traģiskais notikums bija nelaimīgu sakritību ķēde. Izmeklēšana gan notiek, bet esam nolēmuši, ka vainīgo nemeklēsim. Cietušie jau ir divi, abi autovadītāji. Arnoldam tagad vissvarīgākais ir atveseļošanās un atgriešanās dzīvē,” uzsver Agnese.
Sākumā neviens ārsts pat nav ņēmies prognozēt, vai un cik lielā mērā iespējama atveseļošanās. Taču tā notiek visai veiksmīgi, pamazām atjaunojas arī atmiņa. “Ergoterapeite sacīja, kas tas ir līdzīgi kā skapī, kur viss ir izmētāts, nekārtīgs. Jāpaiet laikam, lai atmiņā visu saliktu pa vietām, sakārtotu. Tas tiek arī pacietīgi un neatlaidīgi trenēts. Vīrs ir spara pilns atveseļoties, mērķtiecīgi iet uz to, visu grib darīt pats. Katru dienu redzu kādu uzlabojumu, un par to ir neaprakstāms prieks. Ja ir rezultāts, tas dod spēku! Mēs tiksim galā!”

Agnese nereti ar smaidu vēro, kad dakteri spriež, kā rīkoties pacienta Skirmaņa gadījumā. Arnolds pats aktīvi iesaistās šajās sarunās un veidojas pat īsta medicīniska diskusija.

Agnese arī lūdz nodot ziņu cilvēkiem, kuri zvana dakterim Skirmanim un vēlas taujāt kādu medicīnisku padomu – viņa atvainojas daktera vietā un lūdz vēl nedaudz pagaidīt vai sameklēt kādu citu ārstu, ja veselības vajadzība neatliekama. Tomēr netrūkst pacientu, kuri saka: vēlos ārstēties tikai pie sava daktera!
Skirmaņu ģimene ir pateicīga ikvienam par atbalstu, labiem vārdiem, domām, lūgšanām, jo tas viss palīdz iet šo grūto ceļu.

5 Komentāri

  1. Ja jums nav ko teikt,tad labāk klusējiet, ka jums pašam nenākas kļūt par ‘”duriku”‘.Jūsu komentārs ir aukstākā mērā nekorekts.Ināra Stūre.

Pievienot komentāru