Ārstēšana, Vēzis

Mūžībā aizgājusi četru bērnu māmiņa Eva, kuras ārstēšanai vāca līdzekļus

Foto no pixabay.com

17.decembrī, neuzveicot cīņu ar smago slimību, mūžībā devusies Eva Jaunzeme-Novicka, ziņo ziedot.lv, kas izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem. No saziedotajiem līdzekļiem, tiks apmaksāti apbedīšanas izdevumi. Atlikušie līdzekļi tiks izlietoti citos līdzīgos gadījumos. Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem par doto cerību.

Evai bija 39 gadi. Viņa bija māmiņa četriem bērniem – 3, 8, 15 un 19 gadus veciem. Pirms trīs gadiem, tikai 6 mēnešus pēc jaunākā bērniņa piedzimšanas, Eva sataustīja krūtī bumbuli un nekavējoties devās pie ārsta. Pēc izmeklējumiem un analīzēm atklāja ļaundabīgu krūts audzēju 3.stadijā. Tika nozīmēta 9 kursu ķīmijterapija, starošana. Audzējs tika veiksmīgi izoperēts. Eva ļoti apzinīgi sekoja viesiem ārsta norādījumiem, apmeklēja ārstus katrus 3 mēnešus. Pēc gada slimība bija atgriezusies ar metastāzēm kaulos. Tika uzsākts otrais ķīmijterapijas kurss un starošana. Kādu rītu, gatavojot ģimenei brokastis, Eva krampjos nokrita uz grīdas, tika izsaukta ātrā palīdzība un viņa nokļuva slimnīcā. Atklāja metastāzes galvā. Sekoja operācija un starošana.

Tomēr slimība turpinājaa progresēt. Notika trešais ķīmijterapijas kurss, taču pieejamie valsts kompensējamie medikamenti nebija efektīvi un slimība uz ķīmijterapiju nereaģēja. Kā nākamā ārstēšanās iespēja šādā gadījumā ir medikaments Palbociclib, ko nozīmēja ārstu konsīlijs. Tas ir jaunākās paaudzes pretvēža medikaments, kas paredzēts metastātiska krūts vēža ārstniecībai. Mēneša kurss maksā 2947.90 eiro, kopā 12 mēnešu ārstniecībai bija nepieciešami 35374.40 eiro. Eva vērsās ar lūgumu pēc atbalsta Veselības ministrijā un Nacionālajā veselības dienestā, kas labākajā gadījumā varētu kompensēt 14 228 eiro, taču diemžēl Eva 25.09. 2017. saņēma atteikumu. Tādēļ Eva lūdza līdzcilvēku palīdzību.

Vienīgais lielās ģimenes apgādātājs bija vīrs.

Pirms slimības Eva strādāja par pirmsskolas skolotāju.

38 Komentāri

 1. Līdzjūtība! Arī mans tētis vēža nomocīts aizgāja tieši šajā dienā, bet mēs, meitas, esam pieaugušas, Evas bērniem mātes rūpes un audzināšana būtu vajadzīga vēl daudzus gadus. Izbaudot šo ‘mērci’, ko mūsu valstī nozīmē diagnoze vēzis un tā pieejamā ārstniecība un atbalsts, gribas kliegt, – cilvēki, mums jāsadodas rokās, lai valsts amatpersonas beidzot risina, maina šo iestagnējošo sistēmu. Cik gudri un skaisti viss tiek pasniegts plašsaziņas līdzekļos un kāda ir realitāte, cik novecojušus medikamentus mēs saņemam, cik vecs un nolietots ir mūsu apstarošanas aparāts, cik nekorekta ir attieksme pret tiem, kam vairs palīdzēt nevar. Tētis izdzisa trijos mēnešos, tā arī nesagaidot rindu uz ‘paliatīvo aprūpi’. Veselību visiem un izturību Evas ģimenei.

  1. Kādas te valsts amatpersonas vainīgas. Latvijā vidēji viens strādājošais gadā samaksā apmēram 4000eur nodokļos. Manuprāt, diezgan loģiski, ka valsts nevar atļauties ārstēt vienu slimnieku par 40 000, kur visdrīzāk tāpat ir iespējams tikai dzīvi paildzināt par dažiem mēnešiem nevis izārstēt. Lai cik tas nežēlīgi neizklausīties, bet mēs vienkārši to nevaram atļauties pie tik lielas nodokļu nemaksāšanas kā tas ir pie mums.

   1. Anonymusam! Ko tu te muldi! Vai tad tikai 10 cilvēki maksā nodokļus??????? Izšauj raķetēs šo summu, nozog, braukā pa ārzemēm, pērk limuzīnus un visādas citādas fiģņas! Nodokļus miljoniem nemaksā amatpersonu ievilktie krievu uzņēmumi.Tieši amatpersonas vainīgas ka NAV nekādas kārtības veselības aprūpē!!!!!!!!!! no mums iedzīvotājiem novelk ādu, ko sauc par nodokļiem!!!!!!!!!! Dānijā tieši tādi paši nodokļi, bet katrs dānis var par velti iztaisīt gūžas operāciju un vēl gadu valsts apmaksā rehabilitāciju.Tad mans jautājums- kurā rīklē aiziet mana nodokļu nauda??????????????????????????????????????

     1. Piekrītu, kur paliek mūsu samaksāta nodokļu nauda? Saņemot algu,raudāt gribas paskatoties,cik tiek atņemts? Bet ,lai laikus tiktu pie ārsta, lai slimība nepaspēj progresēt, jāgaida mēnešiem uz izmeklējumiem. Visi taču nav miljonāri, ka var izmantot maksas pakalpojumus.

   1. Izsaku vislielāko līdzjūtību un daudz sāpju sirdi bērniem kuri palikuši bez mammas un vinas vīram ari esat stipri un turaties jadzīvo talak ar domām un visu.

 2. KO TAD KANTORIS ZIEDOT LV…NEKO NEWAR UN NEGRIB KA PARASTI?,??? TIK IZREDZETIEM WAC NAUDINU?????ZEL BERNU….CIK ZEL..MAN IR SI PATI KAITE..UN ZINU KA PRET MUMS IZT.KA PRET MESLIEM!!!!! TIKAI TADIEM KA WALTERAM WAC PAREJIE SPRAGSTIET

  1. Nav tiesa. Ne jau ziedot.lv “iedala”naudu, bet ir tik, cik līdzcilvēki saziedo. Un šajā gadījumā bija saziedota gandrīz visa summa. Jautājums – vai zāles līdz un ārstēšana bija adekvāta?

  1. bet te acīmredzama ir absolūti neefektīva ārstēšana un arī turpmākā novērošana, Dg pēc pirmās operācijas. Sievietei padsmit ķīmijterapijas , starošana, bet viss paliek tikai sliktāk.

 3. es gribetu uztaisit pareizak atkartot krievu eksperimentu-ar pelitem -kuras dzivo 3 reizes ilgak, bet mani neviens neatbalsta
  veza arstesana-varbut na bikarbonats un sauna dezinfekcija jo
  augsta temperatura viruss netatistas

 4. Gauži skumji, vēl dienas atpakaļ lasīju.Izsaku nožēlu visai ģimenei par lielo zaudējumu. Lai Ziedot LV par saziedoto naudiņu Evai sniedz kādu atbalstu arī ģimenei, tad atskaiti, un pārējo {cik?} novirza kādam, kurš nav slavens, bet kauns lūgt palīdzību. Piedodiet, tie ir mani uzskati.

 5. Eva Jaunzeme-Novicka – es iegaju ziedot.lv un NEATRADU neko par Evu. Jaregistrejas caur draugiem vai facebook. Ne viena ne otra es neesmu. Kaut kads interesants tas portals. Gribeju redzet, kada ir ziedojumu dinamika.

 6. ainavai tad musu latvijas engeli nevareja pievienot iztrukstoso naudu saja gadijuma 4 berniem pietruka lai glabtu vinu maminu 39 gadigu sievieti sodien latvija ar vezi pec statitikas sis launas slimibas slimojoso skaits parsniedz 85 tukstosus cilveku driz jau valstij nebus ko aizsargat nav jutams ka vadosas instances uztrauktos vai tad nebutu jadoma ka atrast finanses lai palidzetu ikvienam sai briesmigai slimibai ne jau arstet ar neefektiviem medikamentiem un neatklatam stadijam ko neatklaj novecojosas aparaturas musu cilveku nabadziba nespej cinities

 7. viss ir ok cilveks neko nenozime musu valsti es uzskatu ka vainigs ir arsts jo ja bija sliktas analizes vajadzeja veikt analizi domat ka arstet talak bet musu arstiem jau cilveks neinterese tikai nauda interese vairak nekas un raud vel ka mazas algas

 8. lidzjūtība ģimenei! zinu,kā sāp-man dārgs cilvēks zaudēja cīņu ar šo slimību 11 mēnešu laikā,to piedzīvot un redzēt-smagi…Lai visiem veselība!

 9. Man kauns ka dzīvoju Latvijā kurā pie varas ir , bija un būs blēži ,jo tie tur varaskārie ”kungi” nekad neapstāsies mūsu pusē,jo citādi tie tiks atstumti no lielā putras katla.Valsts ieņēmuma dienests pagājušajā gadā ieņēmis 90 miljonus un kā jums šķiet cik novirzīja labdarbībai? Pareizi ne cik.Toties deputātiem aldziņas atkal klāt.Valstij šādi slimnieki ir neizdevīgi un ārstiem arī vienalga kliedz jau par mazām algām,bet ne par to ka trūkst zāļu.

 10. JĀ, deputātiem arī vajadzēja palielināt algu tikai par 50 euro, nevis par 3-5 x vairāk. Pareizāk būtu – vispār nepalielināt- tāpat viņi sev ,,saskrubina”, tad arī būtu lielāka izpratne par mazo cilvēku cīņu par izdzīvošanu (dzīvības vērtību)

 11. vis dzilaka lidzjutiba Evijas gimenei valstij izkatas ir nosplauties ka tik jaunaij meitenei ir jaiziet muziba ka pat atsakas palidzet ka tik talu var nonakt valsts tas ir sausmigi!

 12. Acimredzama neefektiva arstesana kuru turpina un turpina,,, lidz cilveks speka (!) gados mirst ,,,,!
  Vai tika lietotas citas mazak agresivas arstniecibas metodes kaa skabekla terapija, ne-dzivnieku proteinu uzturs , kafijas klizmas , berza piepes chagas teja,cukura pilniga izslegsana no uztura?
  Veselibu par naudu nenopirkt.
  Lidzjutiba berniem , viram , gimenei .

 13. Ja kāds no valdības ministriem vai to tuviem radiniekiem saslims, ja kādi 10 cilvēki valdībā saslims ar šo slimību – ar kādām zālēm, metodēm viņi tiks ārstēti, vai tad arī būs palīdzības atteikumi….???? .Par to jau tautai neko neteiks. Visu mēs droši vien apmāksāsim ar saviem nodokļu maksājumiem. Un vēl maksāsim par n-tiem tūkstošiem salūtiem, par visādām bŗinumu lietām, kuras ir nevajadzīgas. Ar viena salūtā iztērēto summu varēja sniegt palīdzību māmiņai ,un vēl pietiktu citiem, kuriem ar steigu vajag naudu.
  Dod dievs saslimt …ar šo slimību – visiem – valdības vīriem – tad kaut kas mainīsies– .. varbūt …. arī attiecībā uz valsts iedzīvotājiem, bet mēs jau to neviens nezināsim…. tāda lūk lieta…

 14. Sveicinàti Latvijà….. ..Un vispàr būtu taka laiks zinàt ķīmijas terapija pavairo nevis iznīcina metastàzes jo sagrauj imunitàti un skàbekli asinsvados kas veicina metastàžu straunu pavairošanos ,bet to jau àrsti mums nestàsta un ja kas būtu laiks paskatīties patiesībai acīs.Latvijas medicīnà nemaz nav ãrstu diemžél……Velkom tu Latvija.

 15. Esmu jau rakstījusi ,- vēzis ir vīruss !!!!!!!!!!!! To zināja jau mūsu senči ! Manas draudzenes māte ,ebrejiete ,- vēl 1956.gadā teica ka izraelā Sinaja kalnā augot puķe kuru pie mums sauc gaiļpiesītes , ar to arī ārstē vēzi , !!! Neesiet slinki un vasarā salasiet strutenes ,variet profilaksei sažāvēt un dzert tēju ,- 1 tējkarote apliet ar vārošu ūdeni ļaut ievilkties un dzert pa 1/4 gl no rīta tukšā dūšā apm. nedēļu pāris reižu gadā !JA ir akūta vajadziba ,- izspiež sulu no svaigām ziedošām strutenēm ,- jaunā un augošā mēnesī , samaisa uz pusēm ar Kagoru (vīnu) , nostādina tumšā vietā !Dzert pa tējk. pirms brokastīm vecā un dilstošā mēnesī ,- jaunā un augošā pārtraukums !!! (Vispār zāles jādzer tieši vecā un dilstošā mēnesī )!!!

  1. Atvainojos par interesi, bet gaiļpiesītes un strutenes nav viens un tas pats. Kāds sakars ar! Izraēlu? Kagors ir baigi lēts un nekvalitatīvs vīns; piedod par tiešumu.

 16. Jebkurā situācijā jāpaliek cilvēcīgiem, bet lai cik grūti būtu atzīt ir reizes, kad vākt naudu bezcerīgi slimiem cilvēkiem ar vēži pēdējā stadijā ir diezgan iracionāli.

Pievienot komentāru