Ārstēšana, Sāpes

Kā tas ir – dzīvot ar migrēnu? Notiks bezmaksas sarunu vakars

Foto - Shutterstock

Migrēna nav tikai galvassāpes, tā ir pavisam reāla un mokoša neiroloģiska slimība, ar ko ir pazīstams katrs septītais cilvēks pasaulē. Varbūt arī tu esi 1 no šiem 7?

Es, Dagnija Millere-Balandīna, jau apmēram padsmit gadus zinu, kas ir migrēna un regulāri izjūtu uz savas ādas šīs slimības nepatīkamo simptomu buķeti. Kopš 2014. gada – pateicoties intensīvam darbam ar sevi (pievēršoties gan savai emocionālajai pasaulei, gan – izprotot fiziskā ķermeņa reakcijas) – lēkmes ir kļuvušas retākas un mazāk intensīvas, taču tas nemaina faktu, ka šis ceļš jebkurā gadījumā ir visai vientulīgs, jo ikdienā apkārt nav daudz cilvēku, kuri pieredz ko līdzīgu. Tieši tāpēc, iedvesmojoties no kādas grāmatas, esmu apņēmusies pirmo reizi Latvijā sākt rīkot sarunu un informācijas apmaiņas vakarus visiem tiem, kuri zina, ko nozīmē – regulāri piedzīvot migrēnas lēkmes – un kā šī slimība ietekmē ne tikai darba gaitas un attiecības ģimenē, bet arī visu dzīvi kopumā. Esmu pārliecināta – mums nav jācieš vienatnē un klusumā!

Ja arī tev ir migrēnas pieredze, vienalga – kāda, un tu vēlies neoficiālā gaisotnē pie tējas tases atklāti parunāties, dalīties ar savu pieredzi un uzklausīt citu stāstus, beidzot sajūtot to, ka neesi ar šo mokošo problēmu viens, piesakies! Ir tik noderīgi satikt arī citus “savējos”, kuri saprot, kam ej cauri, nebaidoties sastapties ar skepsi, neiecietību un neizpratni. Apkārtējo sapratne un atbalsts patiešām spēj dziedināt.

Bezmaksas tikšanās notiks 11. janvārī 18:30 Veselības centrā Vivendi, Rīgā. Pieteikšanās, rakstot uz: [email protected]

Vai zināji, ka arī Čārlzs Darvins, Frīdrihs Nīče, Vinsents van Gogs, Zigmunds Freids, Dž. F. Kenedijs, Vūpija Goldberga, Hjū Džekmens, Šārona Stouna, Ella Makfersone, Dženeta Džeksone un daudzas citas sabiedrībā zināmas personības ir pieredzējušas un vēl joprojām cieš no migrēnas?!

 

1 komentārs

  1. Es arī izgāju cauri šīm migrēnas neciešamajām galvassāpēm.Tas bija viens ārprāts!Galvu plēsa pušu 5 dienas nedēļā…..katru dienu pa pusdienai.Iedzēru citramona tb.,tad uz īsu brīdi sāpes pārgāja…..tad atkal sākās viss no jauna un pat vēl ar lielākām sāpēm…..atkal dzéru tb….u.t.t.Darbā bija jāiet katru dienu,kaut arî galva plīsa .Strādāju pie darba devēja un pie ārsta “pieskrēju”,lai pajautātu ko man darīt.Tas “maita”mani izdzina no kabineta,likdams gaidīt rindā ,kur gaidija vai 10 cilvēki.Pie viņa bija jāpierakstās 2 nedēļas uz priekšu,bet mana galva plįsa no sāpēm….pat raudāju no sāpēm.Uzrīkoju skandālu tam “maitam”un pārgāju pie cita ģimenes ārsta.
    Pienākot manai menopauzei,sāpes pilnībā izzuda.Biju mocījusies 4 gadus.

Pievienot komentāru