Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Skropstas kā vēdekļi – ūdeļu vai zīda. Cik ilgi tādas kalpos

Foto - Shutterstock

Ja ir slinkums katru rītu krāsot skropstas un vakarā tušu noņemt, pastāv lieliska iespēja – skropstas pieaudzēt. Tad nebūs jābaidās, ka tuša nobirs vai sniegputenī izplūdīs, ap acīm veidojot neglītus tumšus lokus.

Garas un kuplas skropstas padara sievieti pievilcīgāku. Ne velti tās jau vairāk nekā simt gadu pieaudzē kinozvaigznes. Tomēr tā nav tikai aktrišu privilēģija. Profesionāli pieaudzētas skropstas var neatšķirties no dabiskajām.

Ir sievietes, kuras šo procedūru veic jau daudzus gadus katru mēnesi, taču citas tikai vasarā – lai labi izskatītos arī peldoties. Daudzas izvēlas to darīt vienīgi ziemā, jo gada siltākajos mēnešos vēlas skropstas atpūtināt, vai pirms īpašiem dzīves brīžiem, piemēram, svētkiem vai ceļojuma. Ja ir vēlme pieaudzēt skropstas pirms savas kāzu dienas, ieteicams procedūru izmēģināt jau kādu laiku iepriekš, lai pārliecinātos, kādas labāk piestāv.

 

Ūdeļu vai zīda?

Pieaudzējot skropstas, tās var padarīt ne tikai garākas, bet arī kuplākas. Svarīgi piemeklēt atbilstīgu matiņu garumu, krāsu, biezumu un izliekumu. Pastāv iespēja izvēlēties īsas, vidējas vai garas skropstas. Ja dabīgās skrop­stas nav garākas par 7 mm, piemērotas būs īsas, taču, ja tās pārsniedz 10–12 mm, derēs garas. Visbiežāk izvēlas 8–10 mm garus matiņus.

Skropstas tiek izgatavotas gan no dabīgiem, gan mākslīgiem matiņiem. Ūdeļu skropstas ir mīkstākas un vieglākas, tāpēc ilgāk turas. Zīda matiņi ir cietāki, stingrāki, biezāki, smagāki, tāpēc kalpo nedaudz īsāku laiku. Tos parasti pieaudzē sievietēm, kurām patīk just skropstu smagumu.

Var pieaudzēt skropstas kā lellei vai arī pavisam dabīga izskata, tikai nedaudz kuplākas par savējām. Tās iespējams pagarināt un kuplināt pa visu plakstiņa loku vai tikai acu ārējos kaktiņos. Parasti uz vienas dabīgās skropstas līmē vienu mākslīgo, bet citkārt arī divas, trīs, četras vai piecas, taču tad izmanto daudz smalkākus matiņus, lai noturētu svaru. Skropstas izskatīsies dabīgi, nepārspīlējot ar to daudzumu. Ļoti biezas skropstas piestāvēs, ja arī mati ir kupli. Ja sievietei ir gaiša sejas āda un blondi mati, ikdienā labāk neizvēlēties pārāk izteiksmīgas skropstas.

Ja acu plakstiņi ir noslīdējuši, skropstām nevajadzētu būt izteikti atliektām, lai tās nedurtos augšējos plakstiņos.

Parasti pieaudzē melnas skropstas, taču salonos, kuros ir plašāks piedāvājums, var izraudzīties arī brūnas, tumši zaļas vai zilas skropstas.

 

Kā notiek pārvērtības

Blondas skropstas iesaka 2–3 dienas pirms pieaudzēšanas ķīmiski nokrāsot melnas.

Vispirms dabiskās skropstas attauko ar speciālu līdzekli, lai līme labāk pieķertos matiņiem. Vidēji procedūra ilgst pusotras stundas, taču atkarībā no meistares darba stila un iemaņām tās ilgums var svārstīties no pusstundas līdz trim stundām. Nav ērti ilgāku laiku nogulēt vienā pozā nekustoties, tomēr daudzām izdodas pat aizmigt. Uz apakšējām skropstām klāj līmlenti vai īpašus spilventiņus, lai procedūras laikā tās nepieliptu pie augšējām. Līmlentes noņemšana procedūras beigās var šķist nepatīkama.

Jutīgām sievietēm ir būtiski, lai meistare izmantotu iespējami mazāk kairinošu līmi.

Pie meistares, kas dabiskās skropstas pirms pieaudzēšanas griež, labāk vairs neatgriezties, jo tās 2–3 mēnešus būs taisnas.

Dažkārt skropstu noņemšana var būt nepatīkama, jo šajā procesā izmanto kodīgu līdzekli un pēc tam pat vairākas dienas acis var būt apsārtušas. Apmeklējot profesionālu meistari, parasti šādas blaknes nav.

Skropstu pieaudzēšanu var apgūt ikviena interesente pāris dienu ilgos kursos, taču nebūtu prātīgi mēģināt to darīt sev pašai – ar atvērtām acīm tas ir gandrīz neiespējami, jo līme stipri kodīs acīs.

Mājas apstākļos var sev pielīmēt māk­slīgās zīda skropstas. Šajā gadījumā izmanto citu līmi, nekā skropstas pieaudzējot, un tās turēsies tikai dažas dienas.

 

Cik ilgi kalpos

Jārēķinās, ka dabiski skropstas pakāpeniski nomainās 60–90 dienās, tāpēc līdz ar tām tiek zaudētas arī mākslīgās, kas tām piestiprinātas. Jau nākamajā dienā pēc pieaudzēšanas kāda skropstiņa var izkrist. Pieaudzētās skropstas kalpos ilgāk, ja būs tikai nedaudz garākas par īstajām un vidēji biezas. Ja uz mazām skropstiņām pieaudzēs ļoti garas, to mūžs var būt īsāks.

Kad pieaudzēto skropstu kalpošanas laiks tuvojas beigām, tās jādodas noņemt pie meistares. Agrāk, skropstas samitrinot ar olīveļļu vai citu eļļainu šķidrumu, bija iespējams noņemt pašai, taču pēdējā laikā izmanto tik spēcīgas līmes, ka tas var neizdoties. Ja atkārtoti pieaudzēt vairs negrib, var arī gaidīt, kad skropstiņas izkritīs pašas. Tās noteikti nevajadzētu izraut, jo, kamēr dabiskās skropstas ataugs, var palikt caurums.

 

Foto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

Vai nekaitēs veselībai

Ja skropstas pieaudzē sertificēta meistare, izmantojot kvalitatīvus materiālus, procedūra veselībai nekaitēs. Jāuzmanās sievietēm, kuras cieš no alerģijas un biežiem konjunktivītiem.

Lai arī pieaudzētās skropstas sagādā slodzi dabiskajām, tās nekļūst retākas, jo regulāri ataug jaunas.

Alerģisku reakciju mēdz izraisīt nevis pašas mākslīgās skropstiņas, bet līme, ko izmanto to pieaudzēšanai, – tā var kairināt jutīgāku ādu, acis mēdz iekaist, pietūkt, asarot un kļūst sarkanas vairākas stundas vai pat dienas. Ja tās pat grūti atvērt, nekavējoties jāsteidzas pie meistares skropstas noņemt.

Jārēķinās, ka alerģiska reakcija ne vienmēr parādās pirmajā pieaudzēšanas reizē, bet kādā no nākamajām.

Ja izmantota ļoti kairinoša līme un skropstas pieaudzētas nepareizi, acīs iekļūstot mitrumam, piemēram, tām vējā asarojot, līme var kairināt.

Ja dabiskās skropstas ir gana biezas, tomēr ir vēlme padarīt tās vēl izteiksmīgākas, pieaudzēt var katru mēnesi. Savukārt ļoti plānas skropstas vēlams ik pēc 2–3 mēnešiem vismaz mēnesi atpūtināt, šajā laikā tās palutinot ar rīcineļļu vai citu barojošu eļļu, ko ieķemmē ar skropstu ķemmīti. Noderēs arī serumi, kas rosina skropstu augšanu.

 

 

PADOMI

Kā rūpēties par pieaudzētajām skropstām

• Pirmās 24–48 stundas pēc procedūras, kamēr līme pilnībā nožūst, skropstas nedrīkst saslapināt.

• Mazgājot un slaukot seju, nav ieteicams berzēt acis, jo tad skropstām būs īsāks mūžs.

• Nedrīkst lietot taukainas konsistences acu krēmu, jo tas šķīdinās līmi.

• Kosmētika jānoņem ar vates kociņu, micelāro ūdeni vai eļļu nesaturošu līdzekli.

• Parasti pieaudzētas skropstas nav jākrāso, taču, ja ir tāda vēlēšanās, šim nolūkam jāiegādājas speciāla tuša.

• Nepieciešamības gadījumā uz acīm var likt kompreses un maskas, taču jārēķinās, ka tas var saīsināt skropstu kalpošanas laiku.

• Pie kosmētiķa doties pirms skropstu pieaudzēšanas, jo šie speciālisti procedūrām mēdz izmantot eļļu saturošus līdzekļus.

• Bieža pirts apmeklēšana un sportošana, kad svīstam, var saīsināt pieaudzēto skropstu turēšanās laiku.

• Pieaudzētajām skropstām netīk hlorēts ūdens, tāpēc, regulāri apmeklējot baseinu, to mūžs var nedaudz saīsināties.

• Nav vēlams gulēt uz vēdera, kad skropstas berzējas pret spilvenu.

• Pēdējā laikā var iegādāties speciālu caurspīdīgu skropstu tušu – to lietojot, pieaudzētās skropstas turēsies ilgāk.

 

KONSULTĒJUSI SKROPSTU PIEAUDZĒŠANAS MEISTARE ELITA NIKITINA

Pievienot komentāru