Bērni, Pusaudži

VIDEO: Priesteris Mediņš sašutis – bērni nedrīkst mazgāt grīdu, tīrīt kartupeļus, bet uztaisīt bērnus viens otram drīkst

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Raidījumā “Riga TV 24” priesteris Andrejs Mediņš sašutis runā par pašreizējo situāciju ar bērnunama bērniem: “Mēs runājam par bērnu tiesībām, ka bērni nedrīkst strādāt, viņi nedrīkst mizot kartupeļus, nedrīkst noslaucīt tāfeli un mazgāt grīdu, bet deviņu un desmit gadu vecumā uztaisīt bērnu viens otram – drīkst.

Es domāju, ka visa mūsu izglītības sistēma ir “pilnīgs čau”, jo visus šos gadus es tieku aicināts uz internātskolām, kur pamatā masu veido bērnunama bērni. Tur mēs redzam drausmīgu “trulismu”, viņi dzīvē nav spējīgi nekam – ne darīt, ne uzdrīkstēties – viņi tik “sažļambāti”. Un ja mēs šodien runājam par to, ka ņemt nost bērnunamus, es nezinu, cik ir Latvijā cilvēku, kuri būtu spējīgi riskēt lauzt šo intelektu un domāšanu, kas ir “iekāčāts” šajos nabaga bērnos – viņš jau tā ir bārenis, viņš tā jau neko nevar un arī neko nedarīs. Tagad viņam palīdzēt kaut ko noticēt un darīt ir pilnīgi neiespējami.”

12 Komentāri

 1. Par internātskolām – pievienojos priestera Mediņa teiktajam – tur viss ir “pilnīgs čau”.
  Ja nebūtu “čau”, tad jaunieši kājām nenospārdītu pašvaldības policistu vienā no Rīgas internātskolām

  1. Ne jau internātskola vainīga, bet gan sistēma! BĒRNU TIESĪBAS – par tām tiek žvadzināts priekšā-pakaļā. Skolotāji dabūs iekšās, ja liks skolēniem zeķes mazgāt (ir taču veļasmašīnas!) un aiz sevis sakopt (bērni nav nekādi apkopēji!)

  1. oficiāli – mūsdienu izglītības sistēma…. var redzēt, ka skolā nestrādājat 🙂 varbūt zem mājturības kaut ko var vēl “saglābt” pilnīgi pievienojos Mediņam, paši jau šādu “stulbeņu” sabiedrību esam radījuši, bērni nav vainīgi, pa galvu ierēdņiem!

 2. ES no desmit gadiem augu bērnu namā . Tiešām , izņemot pašu istabiņas — neko citu mums neļāva darīt ! Kad izlaida no arodskolas – nemācēju pat zeķes izmazgāt ! Padomāju ,ko darīja mamma un ome un tā pamazām ,sāku lasīt grāmatās dažādus padomus ! Uzklausīju arī labu cilvēku padomus ! Varbūt derētu dažādi pulciņi kur varētu jaunieši un cilvēki kas vēlas apgūt kādu dzīvei noderigu prasmi , varētu šīs prasmes apgūt !!!

 3. Manuprāt, visa izglītības un audzināšanas sistēma ir “čau”. Bērniem ir tikai tiesības. Bet visiem pieaugušiem cilvēkiem ir gan tiesības, gan arī pienākumi. Kāpēc bērniem “iepotē” tikai tiesības? Kad sāksies pienākumi? No 18 gadiem? Bet viņi jau ir pieraduši, ka nekādu pienākumu, nekādas cieņas pret pieaugušo nav, jo viņiem līdz šim ir bijis viss atļauts. Pieaugušie, kas tagad jau ir zināmos gados, atcerēsies, ka katrai burtnīcai, katrai dienasgrāmatai uz aizmugurējā vāka bija uzrakstīti katra skolēna pamatpienākumi un tiesības. Tos prasīja ievērot un tos ievēroja. Nedomāju, ka liela daļa tā laika skolēnu, tagad jau pieaugušo, būtu izauguši par deģenerātiem. Drīzāk gan otrādi. Laikam likumdevējiem un lēmējiem gribējas, lai vai kas, citādāk nekā padomju laikos. Tomēr ne jau visu bija jāatmet, bija arī labas lietas. Tagad esam iebraukuši pamatīgās auzās. Kas to spēs labot, kādas reformas un kad? Kāpēc, piemēram, vajadzēja atcelt obligāto vidējo izglītību ar vispārizglītojošiem priekšmetiem? Lai tauta augtu (atvainojos) glupa? Kāpēc bāriņtiesām ir dota tik neierobežota vara? Kas pārbauda, cik kompetenti ir šie darbinieki? Un kapēc vispār šāda institūcija bija vajadzīga? Vai tiešām tagad ir tik daudz ģimeņu ar mežonīgu dzīvesveidu, ka bērni jāšķir no pašu ģimenēm, pašu vecmāmiņām (nesen izskanējušais sižets par Pļaviņu novada omiti)?

 4. Lai nu kā, bet Bruknas Mediņam tā prāta un rīcības ir daudz vairāk nekā Rīgas valsts ierēdņu armijai. Bruknā pat baznīca uzcelta, bet valstī tikai parādi un ”Rīdzene”, čekas maisi un neko negrib risināt…

 5. Ar vissu manu nicīgo attieksmi pret vissu kristīgo esmu spiests atzīt tā Bruknas priestera varenību un taisnu, kā Tērvetes priede nostāju pret realitāti, kas ir visu mūsu saradīta. Viņa viedumu un uzņēmību , tos galus vākt, ko mēs tie pareizie, esam sastrādājuši. Visu cieņu Tam Vīram un visu nepieciešamo varu, lai šito smiltīs izlieto ūdeni sasmeltu. Tādu vīru pasaulē ir maz, bet ir cerība, jo Latvijā viens tāds ir.

Pievienot komentāru