Ēšana, Uzturs

Rozā Himalaju sāls: maltītei, peldēm, ezoterikai. Kas tajā tik labs?

Foto - Shutterstock

Himalaju sāls – veselīgāks par parasto

Foto - Shutterstock Gatavojot vasarīgus salātus, grilējot, cepot un konservējot dārzeņus nākamajai ziemai, bez sāls neiztikt. Kādu sāli labāk izvēlēties – ierasto balto vai Himalaju rozā, kas nu jau dabūjams ne tikai īpaši smalkos pārtikas veikalos, bet gandrīz visos lielveikalos?

Himalaju sāli, kā liecina nosaukums, iegūst Himalaju kalnu pakājē Pakistānā 300 līdz 600 metru dziļumā. Pirms trīssimt miljoniem gadu tajā vietā atradies okeāns. Apjomīgu ģeoloģisko izmaiņu rezultātā okeāna dibens pacēlies un milzīga spiediena ietekmē sāls, kas nokļuva uz Zemes, uzsūca apkārtējo elementu īpašības. Tā Himalaju sāls ieguva savu unikālo sastāvu. Tajā ir vairāk nekā astoņdesmit minerālvielu – jods, dzelzs oksīds, magnēzijs, varš, selēns, cinks un citas.

Dārgāks, taču var atrast par saprātīgu cenu

sals1
Interjera un delikatešu centrā “MC2” Rīgā nopērkams divu veidu Himalaju sāls – smalkā par 7,65 EUR kilogramā un 400 gramus smagi rozā sāls akmeņi par 16,87 EUR. Pirms piebēršanas zupai, otrajam ēdienam vai citai maltītei šis sāls gabals vispirms jāsarīvē uz smalkas rīves.

Krietni lētāks Himalaju sāls dabūjams lielveikalā “Maxima”. Šā veikala plauktos atradu rupjo Himalaju sāli (iepakotu Lietuvā), safasētu PET pudelēs pa vienam kilogramam. Viena iepakojuma cena – EUR 2.83.

Kas piešķir rozā krāsu?

sals
Kas par Himalaju sāli sakāms uztura speciālistei INGAI ŠIRINAI?

– Rozā nokrāsu Himalaju sālim rada viens no tā savienojumiem – dzelzs oksīds. No parastās baltās jeb galda sāls šī sāls atšķiras ar apstrādes veidu un arī ar uzturvērtību. Himalaju sāls apstrāde, pirms produkts nonāk veikalu plauktos, ir daudz saudzējošāka, turpretī galda sāls ir pilnībā attīrīta. Tas nozīmē, ka galda sāls satur tikai nātrija hlorīdu – savienojumu, kas nav īpaši labvēlīgs organismam. Galda sāli gan mēdz arī mākslīgi uzlabot, pievienojot, piemēram, jodu, tā radot jodēto sāli. Himalaju sāls jau dabiski satur vairāk nekā astoņdesmit mikroelementu, bet nātrija saturs simt gramos ir desmitiem reižu (pēc dažiem literatūras avotiem – pat gandrīz divsimt reižu) mazāks nekā galda sālij.

Tomēr jāpatur prātā – ne balto, ne Himalaju sāli nevajag lietot pārmērīgi daudz, jo negatīvā iedarbība uz organismu saglabājas. Abi šie sāls veidi var paaugstināt asinsspiedienu. Tomēr aizvietot galda sāli ar Himalaju sāli ir daudz veselīgāk. Tikai – ja Himalaju sāli, lai ēdienam piešķirtu ierasto sāļumu, bērsiet daudz, tad veselībai tas kaitēs tieši tāpat kā galda sāls. Internetā atrodami apgalvojumi par to, ka Himalaju sāls it kā labvēlīgi ietekmē veselību, bet tam nav zinātnisku pierādījumu.

Marinēšanai – parasto kopā ar Himalaju sāli

Foto - Anda Krauze
Foto – Anda Krauze

Tāpat kā galda sālim, arī Himalaju sālim piemīt konservējošas īpašības un to var izmantot produktu marinēšanai un konservēšanai, tikai – Himalaju sāls jāpievieno krietni vairāk. Jo galvenā konservējošā viela ir nātrija hlorīds, kura Himalaju sālī ir krietni mazāk. Gatavojot krājumus ziemai, var arī lietot parasto galda sāli kopā ar Himalaju, – stāsta Inga Širina.

100 g Himalaju sāls satur:

dzelzi – 42 mg

kalciju – 493 mg

magniju – 91 mg

cinku – 1 mg

jodu – 10 mg

kāliju – 56 mg u. c.

Enerģētiskai telpas attīrīšanai un peldēm

vannasistaba_sveces_shutterstock_123372040
Himalaju sālim piemītot arī lieliskas ezoteriskās īpašības. Lai enerģētiski attīrītu telpu, tas jātur iebērts nenoslēgtā trauciņā. Šo sāli izmanto arī kosmetoloģijā – lai pagatavotu sāls vannas un skrubjus. Šim nolūkam to izmanto tīru vai pievieno ēteriskās eļļas, mālus, kaltētus augus. 400 gramus sāls izšķīdina siltā ūdenī, vannojas piecpadsmit līdz divdesmit minūtes. Pēc tam nav ieteicams noskaloties. Šāda pelde palīdz mazināt sāpes, veicina brūču dzīšanu. Uz vaļējām brūcēm gan Himalaju sāli likt nevajag. Pēc plunčāšanās rozā sāls vannā būs arī tīrāka āda, mazināsies muskuļu saspringums, uzlabosies asins cirkulācija.

Roku vanniņai siltā ūdenī izšķīdina vienu ēdamkaroti sāls, tajā rokas tur piecas līdz desmit minūtes. Pēdu vannai siltā ūdenī izšķīdina divas līdz četras ēdamkarotes Himalaju sāls, pievieno tējas koka, lavandas, piparmētru vai citu ēterisko eļļu. Pēdas vanno desmit minūtes.

Pievienot komentāru