Dzīvesveids, Padomi

5 lietas labai pašsajūtai pēc svētkiem

Foto - Shutterstock

Kad svētku skrējienā jūtamies noguruši, spēki ir izsmelti, ikdiena šķiet pelēka un lietas vairs nesagādā prieku, atgūt enerģiju un uzlabot pašsajūtu var dažādi. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa iesaka, lūk, ko.

• Fiziskās aktivitātes. Sākt rītu ar nelielu izstaipīšanos. Pusdienas pārtraukumā dodieties nelielā pastaigā. Vakarā mājupceļā izkāpiet pieturu iepriekš. Lifta vietā izvēlieties kāpnes.

• Pietiekama atpūta. Neaizmirstiet atpūtināt acis ievērojot 20–20–20 principu – ik pēc 20 minūtēm novērst acis no datora un uz 20 sekundēm paskatīties tālumā vismaz 20 metru attālumā. Vismaz pusstundu pirms došanās gulēt nevajadzētu skatīties ekrānos. Darbadienās miega ilgumu noteikti vajadzētu palielināt vismaz līdz 7 stundām.

• Veselības dzērieni. Dienas laikā jāizdzer vairākas krūzītes zāļu tējas. Pēc ēšanas piparmētru tēja palīdzēs gremošanas sistēmai, savukārt vakarā tasīte kumelīšu tējas nomierinās un palīdzēs labāk iemigt. Rīts būtu jāsāk ar veselīgu, svaigi spiestu augļu sulu vai dārzeņu smūtiju. Ūdeni var papildināt ar sezonas ogām, piemēram, dzērvenēm, kā arī citronu.

• Piemērots apgaismojums. Gaismai sasniedzot acs tīkleni, tiek dots signāls uz smadzeņu centru, kas atbildīgs par miega, apetītes, seksuālās tieksmes, ķermeņa temperatūras, garastāvokļa un aktivitātes regulāciju. Smadzenes nosaka mūsu organisma iekšējo pulksteni atkarībā no dienas gaišajām stundām. Lai šis ritms netiktu izjaukts, gan mājās, gan darbā vajadzētu būt pietiekami spožam apgaismojumam.

• Dabīgie vitamīni. Aktīvas darbadienas laikā ieteicams sevi palutināt ar nelielām vitamīnu un enerģijas devām. Uz darbagalda var turēt svaigas dzērvenes, var ēst nesālītus riekstus, žāvētus augļus vai svaigus dārzeņus, piemēram, mazos burkānus.

Pievienot komentāru