Dzīves māksla, Psiholoģija

12 filmas, kuras ir aizraujoši skatīties līdz pašām beigām

filmas-janvaris-kopa

Dažreiz tā gribētos noskatīties filmu, kas pilnībā aizrauj, liek aizmirst citus darbus un domas, jo visu filmas laiku ar neatslābstošu interesi tu seko sižetam.

Piedāvājam 12 šādas filmas: neparastas komēdijas, trillerus un spraiga sižeta drāmas, kas noteikti liks just līdzi varoņiem.

“Pilnīgi svešinieki”

Ekrānšāviņš no Youtube.com
Ekrānšāviņš no Youtube.com

Nosaukums oriģinālā “Perfetti sconosciuti”, 2015

Draugi jokojoties uzsāk spēli: lasīt skaļi visas īsziņas un atbildēt uz zvaniem, izmantojot skaļruni. Izrādās, ka ievērot spēles noteikumus nav nemaz tik vienkārši.

Šī itāļu filma ir par tālruņa lielo lomu mūsu dzīvē un par tām lietām, kuras uzticam tālrunim.

“Palīgā sauciens”

Foto no robotbutt.com
Foto no robotbutt.com

Nosaukums oriģinālā “The Call”, 2013

Jaunu meiteni nolaupa maniaks un ieslēdz savas mašīnas bagāžniekā. Viņas vienīgā cerība uz glābiņu ir telefons ar bateriju, kura drīz izlādēsies. Viņai izdodas piezvanīt glābšanas dienestam 911. Vai glābšanas dienesta tālruņa operatorei izdosies paglābt upuri no maniaka?

“Septiņi psihopāti”

Foto no hollywoodreporter.com
Foto no hollywoodreporter.com

Nosaukums oriģinālā “Seven Psychopaths”, 2012

Krimināla komēdija par rakstnieku, kurš raksta scenāriju filmai par septiņiem psihopātiem, kurus viņš sastop savā ceļā – katram no viņiem ir savs absurds stāsts. Nejauši viņš iesaistās vietējā galvenā gangstera suņa nolaupīšanā, kuru iecerējuši viņa ekscentriskie draugi.

“Citu dzīve”

Foto no kino.dk
Foto no kino.dk

Nosaukums oriģinālā “Das Leben der Anderen”, 2006

Berlīne, 1984.gads. Noklausīšanas ierīču speciālists saņem uzdevumu – izsekot slavenu rakstnieku un viņa draudzeni. Bet laika gaitā viņš arvien vairāk iepazīst izsekojamo dzīvi, citu esamības modeli un sāk domāt par to, vai sistēma, kuras skrūvīte viņš ir, ir perfekta.

“Nakts reiss”

Foto no mshayleyr1989.wordpress.com
Foto no mshayleyr1989.wordpress.com

Nosaukums oriģinālā “Red Eye”, 2005

Divi svešinieki. Nejauša satikšanās lidostā. Savstarpējas simpātijas… Reiss Nr. 1019 ieradīsies laikā, bet, iespējams, bez viena pasažiera. Kādai no reisa pasažierēm ir bail lidot. Tomēr šausmas, kas gaida viņu lidojuma laikā, nav salīdzināmas ar bailēm no lidošanas.

“Spožās liesmas”

Foto no yesmovies.to
Foto no yesmovies.to

Nosaukums oriģinālā “Burning Bright”, 2010

Māja, kurā dzīvo galvenā varone un viņas jaunākais brālis, nokļuvusi viesuļvētras epicentrā. Bet vēl briesmīgāka lieta ir tīģeris, kurš izbēdzis no dresētāja un ienācis mājā, lai patvertos no vētras.

“Insaiders”

Foto no moviesrich.blogspot.com
Foto no moviesrich.blogspot.com

Nosaukums oriģinālā “Inside Man”, 2006

Ņujorkā ieņemta banka. Kameras ir izslēgtas, un policijai nav iespējams noskaidrot, kas notiek.

Noziedznieki rīkojas saskaņā ar dīvainu plānu: viņi ignorē naudas krātuvi, liek ķīlniekiem ne tikai atdot savas personīgās mantas, bet arī nepārtraukti tos pārvieto no istabas uz istabu ar aizsietām acīm.

“Mizerija”

Foto no sites.williams.edu
Foto no sites.williams.edu

Nosaukums oriģinālā “Misery”, 1990

Sniega vētras laikā kāds rakstnieks cieš automašīnas avārijā. Viņu izglābj medmāsa, kura dzīvo nomaļā vietā un, kā izrādās, ir liela rakstnieka cienītāja. Pakāpeniski rakstnieks sāk pamanīt, ka ar viņa glābēju kaut kas nav kārtībā un ka viņam vajadzētu steidzami tikt projām.

Filma uzņemta pēc Stīvena Kinga romāna motīviem.

“Izgāztuve”

Foto no jordanandeddie.wordpress.com
Foto no jordanandeddie.wordpress.com

Nosaukums oriģinālā “Trash”, 2014

Filmu var nosaukt par “Graustu miljonāra” Brazīlijas versiju. Dinamiska filma par trim brazīliešu zēniem, kuri dzīvo izgāztuvē, bet viņu liktenis pēkšņi mainās, kad viņi atrod maku.

Filmai dramatismu piešķir Brazīlijas kolorīts, kurā ir gan sniegbaltas pludmales, gan nabadzība un posts.

“Apokalipto”

Foto no ericdsnider.com
Foto no ericdsnider.com

Nosaukums oriģinālā “Apocalypto”, 2006

Jauna Maiju cilts indiāņa pasaule sabrūk brīdī, kad viņa ciematu noslauka no zemes virsas, un pašu saņem gūstā. Viņu gaida nenovēršama nāve, tomēr viņš sper izmisīgu soli un bēg, lai atgrieztos pie savas sievas un bērna, kuri brīnumainā kārtā palikuši dzīvi.

Filma ir viens no izcilākajiem Mela Gibsona režisora darbiem.

“Pietiek!”

Ekrānšāviņš no Youtube.com
Ekrānšāviņš no Youtube.com

Nosaukums oriģinālā “Enough”, 2002

Reālistiska filma par sievieti, kura kopā ar savu piecgadīgo meitu uzdrošinājusies aizbēgt no nelīdzsvarotā vīra. Ar varoni notiek brīnišķīgas metamorfozes: no upura viņa pārvēršas par stipru sievieti. Viņa spēj pretoties vīram, kurš devies bēgles meklēt.

“Trīspadsmitais stāsts”

Foto no bloger-ugra.livejournal.com
Foto no bloger-ugra.livejournal.com

Nosaukums oriģinālā “The Thirteenth Tale”, 2013

Mārgareta Lī strādā tēva grāmatu antikvariātā. Kādu dienu viņa saņem tālaika populārākās angļu rakstnieces uzaicinājumu kļūt par viņas biogrāfi. Mārgareta piekrīt, pat nenojaušot par gadsimtiem senām kaislībām, noslēpumiem un traģiskiem likteņa līkločiem, kas saistīti ar dzimtas mājām. Viņa uzzina stāstu par dvīņumāsu likteņiem un tas dīvainā kārtā sasaucas ar viņas pašas dzīvi.

 

Avots: adme.ru 

Pievienot komentāru