Ārstēšana, Sāpes

Kāpēc sāp un reibst galva?

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Jau ilgāku laiku sāp pakausis, kad guļu uz tā (īpaši uz cietas virsmas). Domāju, sāp tāpēc, ka labajā pusē uz āru anatomiski izvirzīts galvaskauss. Līdzīgi sāp arī tad, kad mēģinu stāvēt uz galvas, jo augšpusē ir tāds spicums. Vai sāpes tiešām var būt galvaskausa izliekumu dēļ? Vēl ir sāpes galvā, kad noliecos uz leju. Tā bieži reibst. Par ko tas varētu liecināt? Vai ir kādi vingrojumi, kas situāciju var uzlabot?”

“Pie pakauša piestiprināti daudzi kakla muskuļi. Šī vieta cilvēkiem nereti ir savilkta nepareiza ikdienas noslogojuma dēļ. Cēlonis var būt gan ilgstošas statiskas pozīcijas, gan neergonomiskas kakla daļas pozas,” atbild ORTO klīnikas fizikālās rehabilitācijas medicīnas ārste Alla Hohlova. “Ja šai zonai uzspiež ar pirkstu galiem, tas bieži rada sāpes. Gulēšana ar pakausi uz cietas virsmas var radīt spiedienu uz kakla muskuļu stiprinājuma vietu un arī izraisīt sāpes. Lai precīzi noskaidrotu sāpju cēloni, ieteicams konsultēties ar neirologu.

Sāpju un reibšanas cēloņi, noliecot galvu uz leju, var būt ļoti dažādi. Varbūt darāt to pārāk ilgi vai var būt kāda saslimšana: kakla asinsvadu, sirds un izmainīta asinsspiediena izraisītas sekas. Jums būtu jāapmeklē ģimenes ārsts, lai varētu precīzāk noteikt reiboņa veidu, ilgumu, biežumu. Atkarībā no simptomiem ārsts sniegs tālākas rekomendācijas. Varbūt nepieciešami papildu izmeklējumi.”

 

logo-36

Pievienot komentāru