Dzīves māksla, Psiholoģija

16 filmas, kas pierāda, ka realitāte ir daudz aizraujošāka par fantāzijām

filmas-kopa7

Scenāriju autoru fantāzijām nav robežu, tomēr realitāte bieži vien savij ne mazāk interesantus sižetus. Esam pārliecināti, ka filmas, kuru autors ir pati dzīve, vienkārši nevar būt garlaicīgas un neinteresantas.

“Ielas kaķis vārdā Bobs”

Foto no bigissue.com
Foto no bigissue.com

Nosaukums oriģinālā “A Street Cat Named Bob”, 2016

Aizkustinošs stāsts par ielu muzikantu, kura dzīves izmainījies, pateicoties parastam rudam kaķim. Reāla pasaka par to, ka mīlestība un rūpes par kādu var radikāli mainīt mūsu likteni. Filmas sižeta pamatā ir Džeimsa Bouvena autobiogrāfiskā grāmata, un par prieku kaķa faniem, Boba lomu spēlē pats slavenais kaķis.

“Liesmas okeānā”

Foto - avsforum.com
Foto – avsforum.com

Nosaukums oriģinālā “Deepwater Horizon”, 2016

Filma vēsta par eksploziju uz naftas ieguves platformas, kas notika Meksikas līča piekrastē 2010. gadā. Cilvēku drāma uz vienas no visbīstamākajām 21. gadsimta katastrofām fona. Tās sekas vēl ilgi atgādinās par sevi.

“Slepenais aģents: Cīņa pret Eskobaru”

Foto - fandango.com
Foto – fandango.com

Nosaukums oriģinālā “The Infiltrator”, 2016

Filmas sižeta pamatā ir leģendārā FBI aģenta Boba Mazura grāmata. Viņam izdevās iefiltrēties narkobarona Pablo Eskobara organizācijā un palīdzēt viņu sagūstīt. Aģenta lomu spēlē Braiens Krenstons – tas pats Volters Vaits no seriāla “Pārkāpt robežu”.

“Spriedums”

Foto - generationfilm.ne
Foto – generationfilm.ne

Nosaukums oriģinālā “Conviction”, 2010

1983. gadā Kenijam Votersam par slepkavību piesprieda mūža ieslodzījumu. Neraugoties uz liecinieku liecībām, viņa māsa Betija neticēja, ka brālis ir vainīgs un sāka savu izmeklēšanu. Betija (lomā Hilarija Svonka) 16 gadus mēģināja atrast pierādījumus par viņa nevainību. Visbeidzot parādījās tehnoloģijas, kas palīdz atrisinājumus rast, izmantojot DNS…

“Templa Grandina”

Foto - tovima.gr
Foto – tovima.gr

Nosaukums oriģinālā “Temple Grandin”, 2010

Klēra Deina, kura par šo lomu saņēma “Zelta globusu”, spēlē Templu Grandinu – ar autismu slimu sievieti – zinātnieci. Filmas sižeta pamatā ir zinātnieces autobiogrāfija un tā vēsta par to, kā Templai izdevās atrast savu vietu sabiedrībā un kļūt par vienu no slavenākajiem zinātniekiem ASV, kuri nodarbojas ar lauksaimniecību.

“Brīnumainā izglābšanās Hudzonā”

Foto - flyingmag.com
Foto – flyingmag.com

Nosaukums oriģinālā “Sully”, 2016

Četrkārtējais “Oskara” balvas saņēmējs Klints Īstvuds uzņēmis filmu par lidotāju Česliju Sallenbergeru (dēvēts par Salliju) un to, kā viņam 2009. gada 15. janvārī izdevās nosēdināt lidmašīnu “Boeing” tieši Hudzonas ūdeņos. Varonīgā pilota, kurš izglāba 155 dzīvības, lomā Toms Henks.

“Neiespējamais”

Foto - Pinterest
Foto – Pinterest

Nosaukums oriģinālā “Lo imposible”, 2012

Dramatisks stāsts par Mariju Alvarezu, kura kopā ar vīru un trim dēliem 2004. gadā Taizemē piedzīvoja cunami. Galvenās lomas tēlotāju Austrālijas aktrisi Naomi Votsu izvēlējās pati Marija. Filmu balvu sarakstā – Spānijas nacionālā kinofestivāla “Goija” balvas piecās kategorijās, kā arī nominācijas “Oskaram” un “Zelta globusam”.

“Denijs Kolinss”

Foto - zancada.com
Foto – zancada.com

Nosaukums oriģinālā “Danny Collins”, 2014

Filmas sižeta pamatā ir stāsts par kantrī dziedātāju Stīvu Tilstonu, kurš saņēmis viņam pirms 34 gadiem rakstīto vēstuli no Džona Lenona. Filmas varonis Denijs Kolinss (pagātnē veiksmīgs mūziķis), kuru spēlē ģeniālais Als Pačīno, jau daudzus gadus nav sarakstījis neko vērtīgu. Tomēr saņemtā vēstule liek Denijam mainīt savu dzīvi.

“Neredzamā puse”

Foto - tunefind.com
Foto – tunefind.com

Nosaukums oriģinālā “The Blind Side”, 2009

Drāma, kuras pamatā ir amerikāņu futbola spēlētāja Maikla Oera patiesais stāsts. Viņš piedzima nelabvēlīgā ģimenē. Pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti uz ielas vai audžuģimenēs, Maikls nonāca Tuhoju ģimenē. Pateicoties viņu atbalstam, viņš sāka spēlēt skolas komandā un gūt ievērojamus panākumus. Filma par mīlestību, līdzjūtību un atbalstu, kas spēj radīt brīnumus.

“Stjuarts: pagājušā dzīve”

Foto - okino.ua
Foto – okino.ua

Nosaukums oriģinālā “Stuart: A Life Backwards”, 2007

Kādu dienu rakstnieks Aleksandrs Masters satika bezpajumtnieku un alkoholiķi Stjuartu Šorteru, cīnītāju ar policijas vardarbību pret tādiem cilvēkiem kā viņš pats. Rakstnieks nolēma pierakstīt viņa stāstu. Grāmata un arī pēc tās motīviem uzņemtā filma stāsta par to, kādi notikumi Stjuarta dzīvē noveda viņu līdz dzīvei uz ielas. Ieteicama Benedikta Kamberbača, Toma Hārdija un augstas kvalitātes britu kinematogrāfijas faniem.

“Mēs nopirkām zvērudārzu”

Foto - themovienetwork.ca
Foto – themovienetwork.ca

Nosaukums oriģinālā “We Bought a Zoo”, 2011

Pēc sievas nāves žurnālists Bens palicis viens ar diviem bērniem. Viņi meklē jaunu māju, kur ģimene varētu sākt dzīvi no jauna. Viņa meita atrod sludinājumu par mājas pārdošanu, kas lieliski atbilst viņu prasībām. Ierodoties ģimene uzzina, ka kopā ar sapņu māju nopirkuši arī zvērudārzu.

“Dalasas pircēju klubs”

Foto - ew.com
Foto – ew.com

Nosaukums oriģinālā “Dallas Buyers Club”, 2013

Teksasas kovbojs Rons Vudrūfs uzzina, ka viņam ir AIDS un atlicis dzīvot ne vairāk par mēnesi. Atsakoties pieņemt šo domu, Rons meklē veidus, kā pagarināt savu dzīvi un uzzina par ASV aizliegtām zālēm, kas var palīdzēt HIV inficētajiem cilvēkiem dzīvot ilgāk. Drīz viņš sāk zāļu piegādi no Meksikas un iepazīstas ar kādu transvestītu. Šī tikšanās maina viņa uzskatus par dzīvi.

“Gadsimta likme”

Foto - npr.org
Foto – npr.org

Nosaukums oriģinālā “The Big Short”, 2015

Filma stāsta par vairākiem finanšu investoriem, kuri spēja prognozēt 2008. gada globālo ekonomisko krīzi un tāpēc nopelnīja milzīgas summas. Filma saņēmusi lieliskas atsauksmes ne tikai pateicoties izcilajai aktieru spēlei, bet arī mākslinieciskā snieguma apvienojumam ar patiesu pasaules finanšu krīzes cēloņu izskaidrojumu.

“Delfīna stāsts”

Foto - cinema.everyeye.it
Foto – cinema.everyeye.it

Nosaukums oriģinālā “Dolphin tale”, 2011

Patiess stāsts par zēna draudzību ar delfīnu, kurš zaudēja asti krabju slazdā. Cenšoties palīdzēt delfīnam, zēns iepazīstas ar ārstu – protēžu speciālistu un viņš rada delfīnam jaunu asti. Stāsts par ģimenes vērtībām un otro iespēju ar šāda veida žanram neraksturīgām laimīgām beigām.

“Džeinas Ostinas neveiksmes”

Foto - janeausten.co.uk
Foto – janeausten.co.uk

Nosaukums oriģinālā “Miss Austen Regrets”, 2008

BBC TV kanāla drāma par slavenās rakstnieces Džeinas Ostinas dzīves pēdējām dienām. Viena no rakstnieces radiniecēm Fanija lūdz palīdzību sirdslietās un interesējas, vai rakstniece kādreiz mīlējusi un kāpēc tomēr palikusi viena.

“Pastaiga”

Foto - rollingstone.com
Foto – rollingstone.com

Nosaukums oriģinālā “The Walk”, 2015

Roberta Zemeka filmas pamatā ir slavenā franču akrobāta Filipa Petī grāmata. Sižeta centrā ir stāsts par to, kā tika sagatavots un paveikts Petī 1974. gada slavenais gājiens pa virvi starp nu vairs jau neeksistējošiem Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņiem Ņujorkā.

 

Avots: adme.ru 

1 komentārs

Pievienot komentāru