Ārstēšana, Vēzis

Olsena: ja man Latvijā nāktos saslimt ar vēzi, es emigrētu

Solvita Olsena. Foto - Karīna Miezāja

“Līdzīgi kā mani tuvākie draugi un paziņas, ja man nāktos Latvijā saslimt ar vēzi, es ātri vien apsvērtu domu emigrēt,” medicīnas tiesību juriste Solvita Olsena apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot to, kādā stāvoklī ir Latvijas veselības un sociālās aprūpes sistēma.

Olsena sacīja, ka jau šobrīd cilvēki ir pametuši Latviju tieši dažādu saslimšanu dēļ: “Mums jau šobrīd ir tādi pacienti, kas ir deklarējušies Igaunijā. Lai cilvēks gribētu dzīvot kādā valstī, kamēr viņš strādā un pelna, viņš skatās, vai viņam ir pamatlietas, kas ir vajadzīgas.” Viņa uzskata, ka valstij veselības aprūpes sistēma ir jāpadara efektīvāka, jo pašlaik, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā pietrūkst nepieciešamo resursu, lai cilvēkus spētu izārstēt.

Olsena arī norādīja, ka situācija veselības aprūpes jomā negatīvi atspoguļojas cilvēku darbspējā. “Mums cilvēku vidējais saslimstības cipars ir 51,8 gadi. Eiropas Savienības valstīs ir pāri 60 – mēs zaudējam aptuveni 10 gadus. Mums katram šobrīd ir iespēja drīz vien saslimt un zaudēt darbspēju,” raidījumā skaidroja Olsena.

Viņa apgalvoja, ka valsts šādi zaudē milzīgus resursus: “Iedomājieties, ko tas nozīmē mūsu valstij, mūsu valsts ekonomikai! Tas ir nenormāli zaudēts resurss! Vienīgais veids, kā šo resursu var glābt, ir, uzlabojot veselības aprūpi.”

8 Komentāri

  1. Divkose un aktrise viņa ir. Viņu apmaks’lielkapitālisti, kuri fīrē visu politiku.
   Nebaidieties – tas, kas lielkapitālistus patiešām UZTRAUC un kas ir viņiem nepieciešams, to viņi ātri un fiksi noorganizē. Piemēram sodus tiem ,kuri breauc karot uz sīriju. Fiksi. Uzliek milzu sodus un jautājuus atrisina. Tāpat banku privilēģijas.

 1. Esmu viena no tām, kas emigrēja vēža dēļ, jo visi paziņas , kam tas tika atklāts un “ārstēts” – pareizaāk ir indēti LV, ir jau zem zemes. Arī es tur būtu, ja laicīgi nebūtu paspējusi aizbraukt, jo 5 g. sūdzības ģimenes ārste uztvēra kā psihosomātiku, skaisti ne!!!!! ārzemēs atklāja vēzi beigu stadijā un deva dažus mēnešus dzīveslaiku. Nu jau iet ceturtais gads. Tā lūk, par ko lai mīl to LV??????

 2. Vinā jau sen varēja emigrēt. BViņai ari bij kaut kadas problemas ar Latvijas karogu. Kad savu ego stādīja austāk par savu tautu. Kopienu,.
  Liberastu algotne proponē iznīcinošo individuālismu un nihilismu attiecībā pret savu tautu. Tad brauc viena un dzīvo uz bagātāku valsti… Ko te cilvēkiem smadzenes skalo par nodevēju grašiem.

 3. Domāju, ka daudzi jo daudzi privātmāju īpašnieki ir ļoti pateicīgi Olsenas kundzei par to, ka viņa panāca, ka par karoga neizkāršanu vairs nevar sodīt. Es pats savulaik, kad dzīvoju privātmājā, bieži dabūju pastresot “karogotajās” dienās, jo darba dēļ ne vienmēr tai laikā biju mājās. Daudzi to karogu izkāra dienu vai pat vairākas iepriekš un noņēma dažas dienas pēc, taču tas ir tikpat kā pielikt birku pie durvīm: zagļi, nāciet droši, mājās neviena nav! Kad pēc diennakts dežūras ierados mājās, vienmēr domāju – paspēšu pirms pašvaldības policistiem vai nē,..jo šie bija dikti naski uz vieglu peļņu. Tiem, kuriem mājās vienmēr ir kāds ģimenes loceklis, piem. pensionārs, tiem tas nebija tik aktuāli. Bet man šī prasība “karogoties”” un ne vēlāk par 8.00, ne tikai nevairoja patriotismu, bet – tieši otrādi – īgnumu un aizkaitinājumu. Un ne es viens tāds,..tai pašā ielā vienai kundzītei visās “karogotajās dienās” – svinamajās un raudāmajās – nācās braukt 50 km no citas pilsētas, izkārt karogu, dzīvot mājā visu dienu, kurināt, lai pati nenosaltu, un tad vakarā noņemtu to karogu un brauktu mājās – jo viņā tai mājā pastāvīgi dzīvoja tikai vasarā. Un tādu cilvēku, kuriem šī karogošanās prasība radīja lielas un nevajadzīgas neērtības, bija ļoti daudz. Sakiet, lūdzami, Latvijas urrāpatrioti – KAM TAS BIJA VAJADZĪGS?!!! Krīzes dēļ vairs nedzīvoju privātmājā, un mani personīgi tas vairs neskar, tomēr ar milzīgu gandarījumu uztvēru ziņu, ka pateicoties šai enerģiskajai sievietei, privātmāju īpašnieki var justies mierīgi. Paldies Jums, Olsenas kundze par parādīto personisko piemēru, kā var un vajag aizstāvēt savas tiesības pret muļķību un fanātismu.

 4. Manuprāt,viņa neprot izteikt savu domu,vai tagad tādi juristi ir vairumā? Un, ja saslimtu,emigrēt jau būtu par vēlu,kas tad apmaksātu ārstēšanos valstī,kurā nav strādāts un maksāti nodokļi.Ja nu ir bagātas draudzenes…

Pievienot komentāru