Ārstēšana, Sāpes

Kāpēc sāp cirksnī. Jau gadiem!

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Brīvajā laikā regulāri nodarbojos ar sportu – skrienu, braucu ar velosipēdu, bet sāp cirksnis. Jau gadiem nespēju tikt vaļā no šīs ligas.”

Ja regulāram sportotājam sāpes nepāriet arī pēc iesildīšanās vingrinājumiem, jādodas pie daktera, atbild ģimenes ārste Vizma Vecvērdiņa. Vispirms tiks izdarīts rentgens gūžas locītavai. Ja tas neko neatklās, to pašu izmeklējumu veiks mugurkaulam, jo problēma var slēpties tur, bet sāpes – novadītas uz cirksni. Ja arī šādā veidā neko neatklāj, jāveic ultrasonogrāfija mīkstajiem audiem gūžas un cirkšņa apvidū.

Šāda izmeklēšana neprasa lielus finanšu līdzekļus. Atrodot cirkšņa sāpju iemeslu, jādodas pie fizioterapeita, kurš ieteiks piemērotākos vingrinājumus, lai atbrīvotos no traucējošām sajūtām.

Atcerieties, ja sāp cirksnis, sportojot ir jāievēro mērenība – nevajag skriet un lēkt ar ierasto slodzi, citādi var iedzīvoties vēl lielākās nepatikšanās.

1 komentārs

  1. Man arī tā bija gadiem, neesmu gan sportiste. Izmeklēja visu ko – vainas nekādas! Tad ņēmu ibumetīnu, katru vakaru pa tabletei vairāk kā mēnesi, un nu jau gadus 20 viss labi.

Pievienot komentāru