Ārstēšana, Citas slimības

Nesaņēma vai nepieņēma palīdzību slimnīcā? Pensionāre sūdzas, ka izdzīta aukstumā

Foto AFP/Scanpix/LETA

Redakcijā saņēmām pensionāres Dzintras (redakcijai zināms pilns vārds un uzvārds, personas kods) sūdzību, kura jutās ļoti aizvainota par attieksmi Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas (RAKUS) stacionārā “Biķernieki” – par spīti sliktajam veselības stāvoklim viņai esot liegts uzturēties slimnīcā, viņa izdzīta laukā aukstumā un bijusi spiesta pašas spēkiem kulties uz mājām. Slimnīca pārmetumus noraida – paciente pati esot atteikusies no palīdzības, kas viņai piedāvāta.

Sūdzas, ka izdzina aukstumā

Pensionāre raksta: “Pie jums griežas pensionāre/ 2.gr.invalīde, kura 29.nov. pārcieta smadzeņu infarktu, ar runas un kustību traucējumiem, kura tika 23.janvāra naktī 0:33 (pēc kvīts) tika padzīta aukstumā no Biķernieku slimnīcas uzņemšanas nodaļas. Manu lūgumu (“pasēdēšu pie jums uz krēsla”) noraidīja.

Sabiedriskais transports vairs negāja, tāpēc biju spiesta iet ar grūtībām uz mājām kājām, no Lielvārdes ielas uz Artilērijas ielu kājām, jo naudas nebija, lai izsauktu taksī.

Tas tikai ir tāds īss atstāstījums par necilvēcisko attieksmi no mediķu puses pret mani invalīdi.

Lūdzu jūs palīdzat novērst mediķu rīcību, kas ir krimināla rakstura.

Nākot mājās ļoti lēnām, jo man ir kustību traucējumi, gandrīz nosalu, jo reizēm kritu sniegā, aukstumā, uz rīta pusi pārnācu nosalusi, tagad ir saaukstēšanās pazīmes.

Man ir kvīts, kurā redzams, cikos tika izdzīta uz ielas aukstumā!

Pašlaik esmu ļoti sāpināta par to kā Slimnīcas darbinieki mani izdzina uz ielas naktī, aukstumā.

Palīdzat atmaskot noziegumu, kā mediķi dzenoties pēc naudas, tiek aizmirsts Hipokrāta zvērests!

Ko un kā man tagad jārīkojas, lai slimnīca saņemtu sodu par fašismu?

Citādāk šo rīcību nevaru nosaukt! Vēlos sniegt prasību tiesā, lai saņemtu sāpju naudu tieši no tiem darbiniekiem, kuri mani izdzina aukstumā?”

Slimnīcas atbilde

RAKUS preses sekretāre Aija Lietiņa informēja, ka saistībā ar pacientes sūdzību slimnīcas vadība, protams, pieprasīja paskaidrojumus no visiem darbiniekiem, kas tovakar bija saskarē ar pacienti. “Kā liecina saņemtie paskaidrojumi, mediķi ir ļoti nepatīkami pārsteigti par šo sūdzību, jo tovakar nekādas konfliktsituācijas ar pacienti nav bijis un nekas nav liecinājis, ka viņiem pēc dienas tiks veltīti godu un cieņu aizskaroši izteikumi.

Paciente slimnīcas Acu traumpunktā tika rūpīgi izmeklēta un tika konstatēts, ka viņa guvusi salīdzinoši nelielu traumu un viņai nav nepieciešama ne neatliekamā palīdzība, ne stacionēšana slimnīcas acu nodaļā. Acu ārste pacientei nozīmējusi ārstēšanu, kas veicama mājās.
Tā kā kundze bija gados un bija jau ļoti vēls, slimnīcas darbinieki (acu ārste ar dežūrmāsu un vēlāk, pacientei dodoties norēķināties par ambulatoro pakalpojumu, arī klientu apkalpošanas speciāliste) piedāvājuši izsaukt taksometru, taču kundze no tā atteikusies, norādot, ka viņai neesot naudas. Pacientei tika piedāvāti arī citi risinājumi nokļūšanai mājās, piemēram, slimnīcas dežūrtransports, ko izmantojam pacientu pārvešanai no viena stacionāra uz citu, medikamentu atvešanai un citām ārstniecības nodrošināšanai būtiskām vajadzībām. Ar to iespējams arī pacientu nogādāt mājās, taču tas gan ir maksas pakalpojums. Arī no šīs iespējas paciente atteicās. Paciente vairākkārt tika informēta arī par iespēju norēķināties par ambulatoro pakalpojumu vēlāk, lai būtu iespēja norēķināties par taksometru. Paciente tika informēta arī par to, ka arī par slimnīcas dežūrtransportu ir iespējams atliktais maksājums. Paciente šīs iespējas noraidīja.

Saskaņā ar mediķu teikto, neviens pacienti nav raidījis prom no slimnīcas. Māsa pat piedāvājusi viņai atnest segu. Tāpat piedāvāta iespēja aizvest viņu uz tuvumā esošo Austrumu slimnīcas stacionāru „Gaiļezers”, kur atrodamas gultas pacientiem, kuriem nav, kur palikt. Taču, kā stāsta slimnīcas darbinieki, paciente no visa atteikusies un norādījusi, ka pati dosies mājās.”

21 Komentāri

 1. Pirms pāris gadiem aizvedu dēlu uz šīs slimnīcas acu traumu punktu. Attieksme briesmīga, paveru durvis , sauciens: “Ejiet uz reģistratūru! “Saku, varbūt pieņemiet slimnieku, es pa to laiku aiziešu uz reģistratūru. Kārtēja pavēle, ka man taču ir pateikts, ka jāiet uz reģistratūru. Neiejūtība, medicīnas darbiniekiem neatbilstoša , asa izturēšanās pret tiem, kuri nokļuvuši nelaimē. Ticu , ka pensionārei Dzintrai neviens nepajautāja, kā viņa jūtas, neviens neiedeva tos 10- 15 eiro, lai kundze tiktu mājās. Visur tikai nauda, nauda, nauda. Un vēl mediķi grib algas pielikumu…

 2. Es tam ticu ,mediku attieksme pret slimniekiem gados ir loti nelaipna ,pati biju lieciniece ka vecu cilveku ,kas dzivoja Kauguros burtiski izmeta no slimnicas pulkstens 22 30 ,Vina zvanija uz Kauguriem lai vinai brauc pakal ,vai tad nevareja to patekt atrak ka nepatures un ari nekads telpas nepiedavaja lai parnaksnotu .

 3. Manai ģimenei ir līdzīga pieredze ar šo klīniku attieksmē pret vecmammu. Saucām ātros 5 reizes (82 gadi) un 4 reizes omi izmeta ārā – katru reizi ar savu diagnozi. Kad 5. reizē salamājos gan ar uzņemšanu, gan ārstiem , omi aizveda uz Biķerniekiem, noteica diagnozi un izārstēja, par ko paldies! Bet, lai tiktu vecam cilvēkam slimnīcā – jālamājas vai jāmaksā.
  Vēl joprojām skan ausīs ciniskā uzņemšanas puiša balss un dakters no neiroloģijas.
  Vēl joprojām domāju par sūdzūbu, jo katru reizi rakstīja citas, dārgas zāles, kas bija nepareizas.

 4. Kas te par komunistu varzu komentāros novākusies? Latviskās vērtības nepatīk?
  Sociālisms ir beidzies, nav naudiņas – variet būt brīvi!

 5. Pēc pārciestā šoka, esmu nedaudz sakopojusi savus spēkus. Izlasot preses sekretāres Aijas Lietiņas klajos melus, ka esmu atteikusies no ekspluzīviem piedāvājumiem. Kuŗš cilvēks ar tik smagām veselības problēmām ( 29.nov.smadzeņu infarkts ar sekām) varētu atteikties un iet aukstumā sevi pakļaujot nāves riskam?
  Šie meli vien pierāda, lai apmazgātos, tikai viņi piemirsa, ārtsniecības likumā noteikts, ka mediķiem ir jānovērtē pacenta veselības stāvoklis, lai izlaistu no slimnīcas, kas netika darīts, kaut viņi bija informēti par nesenā pagātnē pārciestu insultu un ka man ir MA ar otrās pakāpes sirds mazspēju.
  Tagad meklēju juristu, ja varat ieteikt, būšu pateicīga, gribu uzsākt tiesvedību, lai viņi pierāda pretējo.

  1. Dzintras kundze – nemeklējiet juristu, jums nav cerību. Te ir vārds pret vārdu – jūsu vārds pret ārstes vārdu. Kurš var pierādīt, kas ko pateica. Bezcerīgi, tikai iztērēsiet naudu.

   1. Cerība ir liela, pastāv Pacientu tiesību likums, kur ir noteikts, ka ārstam ir jāizvērtē pacienta veselības stāvoklis un citi likuma panti, par ko nāksies viņiem palocīties.
    Noziegums nevar palikt nesodīts!
    Tā kā es nebiju pirmā šādā situācijā, bet gribu panākt, lai būtu PĒDĒJĀ!

   1. Pieteiks prasību ārstniecības riska fondam . Ja dabūs naudu tad daļu % saņems jurists . Domāju sākuma stadijā kamēr to saņēmēju nav daudz , varēs labi nopelnīt .
    Bet nākotnē gan jau ārstus presēs papīrus rakstīt un veiksmīgi kompensāciju saņemt būs graūtāk

 6. vai jums Dzintra nav kads tuvinieks kas palidz sis lietas nokartot tos kas taja vakara ar jums nodarbojas pasus izmest uz ielas lai pasalst , DIEVS ir viens un visu redz pienaks laiks ka pasi bus tada situacija lai jums laba veseliba

 7. Ticu pacientei! Mani arī pēc 3stundu sēdēšanas rindā pavirši apskatīja un 23.00 izmeta uz ielas. Esmu no reģiona-uz manu pilsētu transports vairs negāja. Un attieksme drausmīga–paši ņirdz sejā-kad gribam-tad strādājam. KLAUNI! Turpmāk, ja būs ar viņiem darīšana–sūdzēšos oficiāli.

 8. Pirms dažiem gadiem st institūtā bija situācija, kad atnāca mātīte ar savu ražojumu. Sāp zobiņš. Ok. Ārsts saka lūdzu brīdi uzgaidiet, jo viens patreiz narkozā guļ. A matka ko. Zvanījās un klaigāja melus pa labi pa kreisi. Mums izdzina!!!! Irst mazāk vajaga.

 9. Taksim naudas nebija, bet juristiem būs? Mediķiem necilvēcību šajā gadījumā pārmet nevietā. Vai tad viņiem no savas kabatas būtu jāfinansē nokļūšana mājās? Ja jau pati pensionāre ar acs problēmu ieradās, acīmredzot arī mājās tikt tāpat varēja. Tas viss ir vienkārši visu sakrāto bēdu un problēmu izlējiens pār mediķiem, it kā viņi būtu paši labdarības dievi.

  1. Anonīmajam, kāpēc baidies savu vaigu parādīt, iespējams, ka nezināt patieso situāciju?
   Tomēr, lai jūs nelīdzinātos neģēļiem, nedaudz izstāstīšu. Traumu acī ieguvu tāpēc, ka funkcionālie traucējumi pēc 29.novembrī pārciesta smadzeņu infarkta, bez tam man ir MA(mirgaritmija) kura rezultātā var iestāties jauns infarkts ar letālām sekām, ļoti smaga ar augstu bīstamības pakāpi ir sirds mazspēja. To visu slimnīcas darbinieki zināja, bet patrieca. Es ļoti gribu dzīvot, vai tādēļ sevi pakļautu tādam riskam. Nu smagais ,,pārgājiens,, beidzās ar plaušu pleimoniju. Pirms rakstāt, padomājiet, ko zināt par sveša cilvēka veselību, likteni, matriālo stāvokliutt.
   Ne jau acs traumas dēļ lūdzu pasēdēt uz krēsla, bet gan tāpēc, ka iešana kājām, bija bīstama manai dzīvībai. Ja neesat mediķis, tad nezināsiet kādam riskam biju pakļauta.
   Novēlu, lai jums nekad nebūtu jāpiedzīvo to ko piedzīvoju tajā naktī ar neparedzamām sekām!
   Mediķi tagad aiz saviem meliem grib palikt balti un pūkaini!

  2. Mani ar acs traumu nogāja Ātrā medicīniskā palīdzība ar savu transportu, atceļā viņi neved.
   Ja Janvāra mēnesī no savas pensijas samaksāju par slimnīcu 3* kopā 350.euro, un medikamentiem 135.Euro, tad protams par janvāra pensiju nevaru algot juristu, bet ir arī juristi mani kolēģi, kuri no manis neprasīs!
   Lūk, tāda ir patiesā būtība, anonīmais rakstītāj! No taisnības nevajag baidīties, tā nepieviļ!

 10. Cik esmu tur bijis NEKAD nav bijušas problēmas. Laikam vienmēr kad ierodos visiem ir pareizi zvaigznes sastājušās, visi laimīgi un visiem viss ir ok.

Pievienot komentāru