Dzīves māksla, Psiholoģija

14 Freida atziņas, kā mazināt trauksmi un saprast sevi

Foto - pixabay.com

Zigmunds Freids padarīja savu vārdu nemirstīgu, atrodot atslēgas uz zemapziņu. Viņš saprata, kāda ir cilvēka dvēseles drāma un ko vajag, lai iekšēji dziedinātos. Piedāvājam 14 Freida atziņas, kuras virzīs jūs ceļā, kas palīdēs mazināt trauksmi un sevi labāk saprast.

***

Cilvēka dvēseles noslēpums meklējams bērnības drāmās. Aizrokoties līdz tām, jūs izdziedināsieties.

***

Vienīgais cilvēks, ar kuriem jums sevi būtu jāsalīdzina – ar sevi pagātnē. Un vienīgais cilvēks, par kuru jums jābūt labākam – par savu šīsdienas es.

***

Tu nepārstāj meklēt spēkus ārpusē, bet tos vērts meklēt sevī. Tie vienmēr tur ir bijuši, ir un būs.

***

Bez šaubām trauksme ir daudzu svarīgu dzīves  jautājumu mezgla punkts; šī mezgla atrisināšana pielies ar gaismu visu cilvēka psihisko dzīvi.

***

Neiroze ir nespēja paciest nenoteiktību.

***

Diemžēl apspiestas emocijas nemirst. Tās ir piespiestas “klusēt”. Un tās no iekšienes turpina cilvēku ietekmēt.

***

Nekas nenotiek tāpat vien, visam ir savs pirmreizējais, dziļākais iemesls.

***

Cilvēks, kurš nešaubīgi sajutis mātes mīlestību, caur dzīvi iet ar uzvarētāja sajūtu un pārliecību par veiksmi, un tas nereti ved līdz patiesai veiksmei.

***

Depresija ir iesaldētas bailes.

***

Cik gan drosmīgs un pārliecināts par sevi kļūst tas, kurš rod pārliecību, ka viņu mīl.

***

Cilvēkus neapmierina realitāte un tādēļ viņi dzīvo fantāziju pasaulē, iedomājoties, kā izpildās viņu vēlēšanās. Spēcīga personība vēlmes pārvērš realitātē. Vāja – tā arī dzīvo savā pasaulē un fantāzijas iemieso dažādu slimību simptomos.

***

Būt patiesi godīgam pašam pret sevi – tas ir lielisks vingrinājums.

***

Pie darbīga cilvēka reti kad nāk ciemos slaisti – pie vāroša katliņa mušas nelido.

***

Tikai bērnības sapņa īstenošana var nest laimi.

 

 

Avots: knigikratko.ru

9 Komentāri

    1. Rambo, tu neko neesi sapratis. Pēc Freida sekss ir tieši proporcionāls spoguļattēls neirozes izpausmēm dzīvē. Palasi Freida teikto par neirozēm, to iemesliem, sekām un to ietekmes novēršanu. Protams, ne visai gudru cilvēku uzmanība ir iestrēgusi uz seksa tēmu; vēl dumjāku arī uz anālo tēmu. Taču Freida mācība nav domāta dumjiem, domāt negribošiem cilvēkiem, bet gan izglītotiem un domāt protošiem psihoterapeitiem un psihiatriem.

  1. Nez ko tā analīze palīdzēs. Nu ko darīs tas psihoārsts ja uzzināsim kādu bērnības traumu – tur dzirdēju kā mamma purkšķina vai ka tētis mani pa maz mīlēja? Vai tad tas ko labos, protams nē. Lai ar tā bērnības trauma bij iemesls, tie pārdesmit gadi, kas kropļoja psihi pēdas ir atstājusi. Tāda parunāšanās neko nedod.

  2. Un kaa tas notiek,pienem un atlaid?Sho terminu daudz lieto kristietibaa,bet kaa tas reaali darbotos katra indiviida dzivee individuaali???,neviens nenemas paskaidrot.Gudro pilns,un maacitaaju taapat,bet kaa lai slimais nonaak liidz,kautvai shaadu atzinu izpratnei,attiecibaa uz sevi?

  3. Teorētiski vari būt GURDS Ģēnijs, svarīgākais ,kā zināšanas pielieto dzīvē ,kādi cilvēki tev apkārt,kā ietekmējies, cik Praktiski spēj nopelnīt,ko atļauties, vai ir ko mīlēt, vai sajūti ,kā cilvēki pret tevi izturas, vai mīl. uuttt… Gudrības ir tik daudz, bet ko jūt mūsu Dvēsele,ko tā grib, vai mēs tajā ieklausamies, vai klausam SIRDIJ VAI PRĀTAM. Protams,ka svarīgi,kādi vecāki bijuši, kādu fundamentu ieguldījuši. Bet varbūt grūta bērnība,maz nauda, bet tu kļūsti pa celmlauzi, tikkai tāpēc,ka gribi labāk dzīvot. Tāpēc, viss atkarīgs ,kāds tev raksturs, griba, spēks, ticība

Pievienot komentāru