Ārstēšana, Citas slimības

Juriste, sabiedrībā zināmā Ieva Brante atļauj savus orgānus izmantot pēc nāves

brante-kopaa

Juriste Ieva Brante šodien savā sociālā tīkla “Facebook” vietnē ievietojusi apliecinājumu, ka atļauj ziedot savus orgānus pēc nāves – viņa nofotografējusi iesniegumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

Un uzrakstījusi:

“Es nezinu, kad manis vairs nebūs.
Un es nezinu, kā tas notiks.
Tomēr zinu – kaut kad.

Es ļauju izmantot savus orgānus pēc nāves.
Jo kādam tie var būt derīgi.
Man tad jau diezvai.”

Sarunā ar Veselam.lv Ieva Brante novērtē, ka, iespējams, šādi viņas ķermenis varētu kādam palīdzēt: “Priekš kam man ķermenis, kad būšu mirusi? Toties varbūt tas varēs kādam glābt dzīvību vai būt noderīgs kādā (ne)nozīmīgā pētījumā vai vienkārši noderēt medicīnas studentu praksēm – es būtu priecīga, ja tā būtu. Lai viņi mācās, lai viss sanāk, lai dzīvo, lai der!” domā Ieva Brante.

Foto no facebook.com/ibrante
Foto no facebook.com/ibrante

Dzīves laikā ikviens var iesniegt apliecinājumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, ka atļauj savu ķermeni, audus un orgānus izmantot pēc nāves. Tāpat iesniegumā var atzīmēt, ja, tieši otrādāk – šādu atļauju nedod.

Iesniegumu var rakstīt arī elektroniski, portālā “Latvija.lv” izvēloties e-pakalpojumus “Iesniegums par aizliegumu vai atļauju izmantot personas ķermeni, audus un orgānus pēc nāves“.

Iesniegumu var nosūtīt arī pa pastu vai iesniegt ar pilnvarotās personas starpniecību, ja personas paraksts uz iesnieguma ir notariāli apliecināts.

Vai jūs vēlētos savus orgānus pēc nāves izmantot dzīvību glābšanai vai zinātnei?

16 Komentāri

  1. ir labi,ka ir tada iespeja cilvekiem,kas to velas vai nevelas oficiaali nokartot.Tomert to manuprat nevajag zinaat sabiedribai.lai tas paliek pie mums un tuvakajiem ja tadi ir.

  2. Kopš kura laika ir jāraksta pašam piekrišana?Cik zinu,tad līdz šim donori bijām mēs visi,izņemot tos dažus simtus cilvēku,kuri bija uzrakstījuši PID,ka nepiekrīt.Tā arī tam būtu jābūt,nekas nav jāraksta ja piekrīt.

    1. Man atkal pirmā dzirdēšana, ka mani drīkst sadalīt pa gabaliņiem bez manas rakstiskas piekrišanas! Tad jau visi kuri iedomāsies un kuriem vajadzēs “rezerves daļas” noskatīs kādu veselīgu objektu, saorganizēs “nelaimes gadījumu” un lieta darīta! Manuprāt tā ir pilnīga patvaļa! Nav brīnums, ka tik daudz cilvēku pazūd bez vēsts!

      1. Var redzēt,ka Cibiņam nav ne mazākās sajēgas,kā šāds process notiek.Neviens ārsts,ne ātrajā palīdzībā,ne parastajā slimnīcas nodaļā netiek klāt šādai datu bāzei,tikai daži ārsti,kuri ar šiem jautājumiem nodarbojas,bet paranoju ārstē daudzi psihiatri.

  3. tad mēģina pievērst sev uzmanību šādā veidā. Iespējams, šis būs vienīgais nozīmīgais pasākums ko savā dzīvē būs veikusi, kaut arī ne bez “pompas” un lielības!

Pievienot komentāru