Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Pietūkumu prom no acīm!

Foto - Uldis Muzikants

Plakstiņu tūska nodevīgi liecina par iepriekšējā vakara pārmērībām un atklāj laika atstātās pēdas sejā. Taču, ja vien tās iemesls nav kāda nopietna veselības problēma, labu izskatu iespējams atgūt diezgan ātri.

Šī liga mēdz piemeklēt, ja organismam piemīt nosliece aizturēt šķidrumu, kas īpaši raksturīga sievietēm menstruālā cikla otrajā pusē. Dažam glāze vīna un marinēti gurķīši pirms gulētiešanas nekaitēs, taču citam, lai nepamostos ar piepampušiem plakstiem, labāk jau pēc sešiem vakarā nedzert (tādēļ svarīgi dienas pirmajā pusē uzņemt pietiekami daudz šķidruma) un atteikties no sāļiem produktiem.

Sava nozīme ir arī plakstiņu ādas īpatnībām – vienam tā ir kā zīdpapīrs un viegli izstiepjas, bet citam – nedaudz biezāka un stingrāka.

Arī tad, ja pampums īpaši nesarūgtina, būtu jādara viss iespējamais, lai tūsku novērstu, uzsver kosmetoloģe Alda Nogobode. Citādi maigā ādiņa tiks izstaipīta, kas ar laiku veicinās grumbiņu rašanos.

Seši visbiežāk vainīgie

Plakstiņu tūska liecina par mikrocirkulācijas traucējumiem. To var veicināt mazkustīgums, skābekļa trūkums, pārmērīga sauļošanās, pārslodze, stress, raudāšana un miega trūkums, taču citkārt tieši otrādi – pārāk ilga gulēšana.

Nereti tūska liecina par kosmētikas līdzekļu izraisītu alerģisku reakciju. Uzklājot barojošu krēmu tuvu acīm, nav brīnums, ka to zona otrā rītā būs uzpampusi. Visbiežāk tā gadās, uzsākot lietot jaunu kopšanas līdzekli vai arī izmantojot plakstiņu ēnas, kas vairs nav pirmā svaiguma.

Dažkārt sievietes grēko, vakarā nenoņemot dekoratīvo kosmētiku. It īpaši svarīgi notīrīt ūdensnoturīgās ēnas un skropstu tušu.

Ja sūdzības par pietūkumu acu zonā bijušas radiniekiem un tas redzams arī fotogrāfijās, pastāv iespēja, ka problēma ir pārmantota. Dažreiz tūska rodas, sākoties novecošanas procesam.

Dažkārt sievietes grēko, vakarā nenoņemot dekoratīvo kosmētiku. It īpaši svarīgi notīrīt ūdensnoturīgās ēnas un skropstu tušu.

Parasti no rīta parādījies tūkums dienas laikā izzūd. Ja tas ir pastāvīgi un nepāriet, jāpārbauda veselības stāvoklis – nieres, sirds un asinsvadi, vairogdziedzeris, mugurkaula kakla daļas stāvoklis. Iespējams, nāksies izšķirties – rūpēties par muguras veselību un dusēt uz zema spilvena vai arī, lai nepamostos ar pietūkušiem plakstiņiem, gulēt uz augstāka pagalvja.

Briļļu valkātājiem vajadzētu apmeklēt acu ārstu – varbūt vainu izraisījušas neatbilstoša stipruma brilles.

Problēma saglabāsies, kamēr nebūs novērsts tūskas cēlonis. Tomēr, ja maisiņi zem acīm radušies agri, jau pēc trīsdesmit gadu vecuma un kļūst arvien izteiktāki, vērts konsultēties ar plastikas ķirurgu – iespējams, tos var likvidēt ar operācijas palīdzību.

Kā aprūpēt

Lai novērstu tūsku un kavētu krunciņu rašanos, svarīgi uzlabot asinsriti un limfas atteci. Tas jāpatur prātā vienmēr, kad uzklājam krēmu. Tas darāms nevis haotiski, burzot maigo ādiņu, bet viegliem pirkstu uzspiedieniem. Apakšējam plakstiņam to dara no ārējā kaktiņa uz iekšējo, bet augšējam – virzienā uz ārējo.

Ja šī zona ir ļoti jutīga, reizēm labāk neklāt krēmu uz augšējās kustīgās daļas vai arī likt to tikai zem pašām uzacīm.

Speciālu, taču sākumā ne pārāk koncentrētu līdzekli vēlams lietot jau no divdesmit gadu vecuma. Plakstiņiem piemērots viegls želejveida vai emulsijas tipa kopšanas līdzeklis (aukstā un vējainā laikā nedrīkst uzklāt īsi pirms došanās ārā!).

Lai novērstu tūsku un kavētu krunciņu rašanos, svarīgi uzlabot asinsriti un limfas atteci. Tas jāpatur prātā vienmēr, kad uzklājam krēmu. Tas darāms nevis haotiski, burzot maigo ādiņu, bet viegliem pirkstu uzspiedieniem. Apakšējam plakstiņam to dara no ārējā kaktiņa uz iekšējo, bet augšējam – virzienā uz ārējo.

Acu zonas kopšanai paredzētie līdzekļi daudz bagātīgāk nekā sejas krēmi satur vielas, kas veicina mikrocirkulāciju, uzlabo vielmaiņu un izvada lieko šķidrumu. Tās ir, piemēram, zirgkastaņas, rudzupuķu, burvju lazdas, arnikas, rasaskrēsliņu, kosas, efejas, malvu, liepas ekstrakti, mikroaļģu komplekss, kofeīns, tanīni un flavonoīdi, kā arī C un E vitamīns.

Tomēr pat vislabākā acu krēma lietošana nenodrošina pret individuālu alerģisku reakciju, kas visbiežāk izpaužas kā tūska, acu asarošana, apsārtums un nieze.

Maz uzturoties svaigā gaisā, ieteicami ar skābekli bagātināti kopšanas līdzekļi.

Ja saviem spēkiem uzlabojumu neizdodas panākt, palīdzību var meklēt skaistumsalonā, kur acu zonas papildu kopšanai parasti piedāvā vismaz divas trīs dažādas procedūras.

Limfodrenāžas masāžu kosmētiķe veic ar rokām, viegliem uzspiedieniem pa limfas atteces līnijām. Lai pareizi novirzītu tās plūsmu, speciālistam jābūt īpaši apmācītam. Tādējādi uzlabojas asinscirkulācija, tiek veicināta skābekļa un barības vielu piegāde šūnām. Ja problēma ieilgusi, masāžu izdara sešas līdz astoņas reizes. Noturīgam rezultātam iesaka kursu divreiz gadā. Par labu nāks tā sauktās uzturošās procedūras vienu līdz divas reizes mēnesī.

Acu zonas apstrāde ar mmmikrostrāvu tiek papildināta ar manuālu masāžu, seruma ievadīšanu ādā un masku. Strāvas iedarbība jūtama kā vieglas vibrācijas. Veicot to intensīvāk, tiek stiprināta dziļākā muskulatūra. Noturīgam efektam nepieciešamas vismaz trīs procedūras reizi nedēļā.

Kriomasāža, ko izdara ar šķidro slāpekli, ir lielisks treniņš sejas asinsvadiem. Tonizējošā procedūra, kuras laikā jūtama viegla durstīšana, ilgst piecas līdz septiņas minūtes. Lai sasniegtu noturīgu efektu, to izdara kursa veidā vienu vai divas reizes nedēļā.

✔ Plakstiņu izskatu var uzlabot, to dziļākajos slāņos ar galvaniskās strāvas palīdzību ievadot aktīvas vielas un šādi mainot šūnu elektrisko potenciālu. Procedūras laikā jūtama viegla, patīkama kņudināšana.

Ātrā palīdzība plakstiņiem

Tūsku iespējams mazināt, uzturā lietojot vairāk selerijas kātu un sakņu, pētersīļu lapu un sakņu, kā arī mārrutku, jo tie veicina šķidruma atteci. Palīdz arī zāļu tējas ar urīndzenošu iedarbību.

Mikrocirkulāciju plakstiņu audos uzlabo kofeīns, tādēļ labi noderēs tase kafijas vai melnās tējas. Izteiktākai iedarbībai to ieteicams dzert bez cukura un piena. Ievērojot plakstiņiem tīkamu diētu, iespējams mazināt pietūkuma rašanos.

Taču ir reizes, kad vēlams straujāks efekts. Atkarībā no cēloņa un ādas īpatnībām tūsku var novērst apmēram divdesmit minūšu līdz stundas laikā.

● Visvienkāršākais paņēmiens ir acu skalošana vēsā ūdenī vai aukstas karotes turēšana pie acīm.

● Vienas no iedarbīgākajām zālēm pret tūsku ir melnās tējas kompreses, jo tās sastāvā esošie tanīni veicina mikrocirkulāciju. Tējas maisiņu pamērcē un liek ledusskapī. Lai neapsaldētu ādu, pirms novietošanas uz plakstiņiem apakšā klāj salveti. Ar kompresi uz acīm paguļ 10–20 minūtes uz augstāka pagalvja.

Gan acu zonas kopšanai, gan tūlītējai palīdzībai pret tūsku noder pētersīļu lapiņas un sula. To putriņu var iesaldēt ledus gabaliņos.

● Plakstiņiem palīdz atlabt plānas kartupeļu šķēlītes, jo to sastāvā esošā ciete piesaista mitrumu.

● Gan acu zonas kopšanai, gan tūlītējai palīdzībai pret tūsku noder pētersīļu lapiņas un sula. To putriņu var iesaldēt ledus gabaliņos.

● Pampumu var mazināt ar gatavajām vēsinošajām, vairākkārt lietojamām ar šķidrumu piesūcinātajām komprešu maskām.

● Limfas atteci veicina ķermeņa izkustināšana, it īpaši stiepjoši vingrinājumi, kā arī spirdzinoša kontrastduša.

Šo kosmētisko defektu var mēģināt noslēpt arī zem vieglas tekstūras gaiša pūderkrēma vai matētām smilškrāsas ēnām, ar skropstas atliecošas tušas un ne pārāk izteiktas kontūrlīnijas palīdzību. Taču, ja nav īsti skaidrs, kā krāsoties, ir risks izskatu vēl pasliktināt.

Pievienot komentāru