Ārstēšana, Citas slimības

Nomira dienas laikā. Infektoloģijas centrā nebija ārstu, kas nosaka precīzu diagnozi

Foto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) akūto pacientu uzņemšanas nodaļas savrupā pastāvēšana bez tām iespējām, kas pieejamas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) uzņemšanas nodaļā, kļūst bīstama slimniekiem. Tur nav ne tādu speciālistu, ne arī izmeklēšanas iespēju, lai nesajauktu, piemēram, tā sauktās ziemas vemšanas slimības ar nopietnām akūtām vēdera saslimšanām, kas prasa operatīvu ķirurga rīcību. Pie šāda secinājuma jānonāk, uzklausot stāstu par 50 gadus veco pacienti Sigitu, kura no dzīves šķīrās burtiski vienas dienas laikā. Šis gadījums ir tipisks Latvijas veselības aprūpes sistēmiskās kļūdas piemērs. Bet kurš saskaitīs, cik cilvēku šādu un līdzīgu kļūdu dēļ aizrauti projām no šīs pasaules? Kurš rīkosies, lai Sigitas likteni nepiedzīvotu vēl kāds mūsu veselības aprūpes sistēmas upuris?

Divpadsmit stundas Infektoloģijas centrā

“Otrdien, 23. janvārī, māsai, kura remontēja savu dzīvokli, aizvedu dažas nepieciešamās lietas. Aprunājāmies un draudzīgi šķīrāmies. Otrā rītā man zvana māsasmeita – mammai pēkšņi kļuvis slikti, viņa izsaukusi neatliekamo medicīnisko palīdzību. Vēlāk Sigita man atsūtīja īsziņu, ka viņa atrodas Infektoloģijas centrā,” stāsta Sigitas brālis Olafs Pulks. Tad viņš sazinājies ar Latvijas Infektoloģijas centra galveno ārsti Baibu Rozentāli (viņa ir arī Rīgas domes deputāte no “Saskaņas” frakcijas) un noskaidrojis, ka Sigitai esot diagnosticēts norovīruss un viņai uzsākta rehidratācija, kas ir galvenā šīs saslimšanas ārstēšanas metode.

“Izlasīju internetā, ka tā nav mirstamā kaite, un nomierinājos,” viņš turpina. “Bet pirms pulksten septiņiem vakarā man zvana no Gaiļezera slimnīcas (Infektoloģijas centrs atrodas RAKUS sastāvā. – M. L.) un paziņo, ka Sigita ir nomirusi! Iemeslu gan neizstāstīja. Nākamajā dienā noskaidroju, ka māsai bijusi nevis vīrusa infekcija, bet gan sametušās zarnas. Vakarā Sigitai esot kļuvis pavisam slikti, viņa aizvesta uz RAKUS uzņemšanas nodaļu, kur ķirurgs dia­gnosticējis pavisam ko citu nekā Infektoloģijas centrā. Es biju šokēts. Līdz šim man bija diezgan liela uzticība mediķiem, bet, ja var aizlaist nāvē cilvēku, kurš gandrīz divpadsmit stundas ir atradies mediķu uzraudzībā, tad ko lai par to visu domā? Vērsos arī pie manas kolēģes Rozentāles, te gan ļoti lūdzu jūs nesaistīt šo traģisko notikumu ne vismazākā veidā ar politiku, un lūdzu viņai skaidrojumu, bet saņēmu atbildi: redz, tā gadījās!” stāsta Sigitas brālis Olafs, kuram tagad jāpierāda radniecība ar māsu. Viņš arī kārto visus nepieciešamos dokumentus, lai kļūtu par māsas­meitas aizbildni. Meitenei apritējuši septiņpadsmit gadi, un mātes atbalsts būtu ļoti nepieciešams, lai beigtu vidusskolu…

Kāpēc veda uz Infektoloģijas centru?

Kāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnieci veda uz Infektoloģijas centru, nevis uz RAKUS, kur ir pieejami ķirurgi un daudz labākas izmeklēšanas metodes? NMPD vadība atsakās runāt par šo nelaimi, nestāsta pat to, vai izvērtēs notikušo, vien aizbildinās ar pacientu tiesību likumu, kurš arī pēc pacienta nāves liedz sniegt trešajām personām informāciju par konkrētiem pacientiem un sniegto palīdzību. Jāpiebilst, ka es gan neprasīju sniegt ziņas par pacientes veselības stāvokli, bet lūdzu informāciju, vai neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, viņuprāt, rīkojās pareizi, vedot Sigitu uz Infektoloģijas centru, un vai ar kādu konsultējās, pirms pieņēma šādu lēmumu.

Valsts galvenais infektologs Uga Dumpis uzskata, kā ātrās medicīniskās palīdzības mediķi nespēj steigā saprast pacienta veselības stāvokļa šādas nianses. Ja sāp vēders un ir caureja, tātad tās ir pazīmes, kas liecina par infekciju, un pēc NMPD hospitalizācijas plāna ved uz Infektoloģijas centru. “Dia­gnoze tiek noteikta agrāk vai vēlāk atkarībā no ārsta pieredzes un profesionālajām spējām. Nevar prasīt no infektologa, lai viņš atpazīst akūtu vēdera saslimšanu, jo Infektoloģijas centrā nav pieejamas tādas izmeklēšanas metodes, nav aparatūras, lai ieraudzītu, ka cilvēkam ir sametušās zarnas. Tas ir jādara universitātes slimnīcas uzņemšanas nodaļā – tikai tur iespējams pārliecināties, kad pacients vedams uz Infektoloģijas centru, kur jābūt plānveida, nevis akūto slimnieku uzņemšanas nodaļai, un kad pacients ir ārstējams Gaiļezera slimnīcā. Tā darbs tiek organizēts lielākajā daļā Eiropas valstu,” stāsta U. Dumpis.

Bet Latvijā, kā tas nereti notiek, nespēj pieņemt lēmumus sabiedrības interesēs, ja tiek skartas kādu politiķu vai amatpersonu intereses. Atgādināšu par pērn novembrī izskanējušo skandālu par atklātībā nākušu Infektoloģijas centra vadības rīkojumu ievietot stacionārā visus, kas nonākuši uzņemšanas nodaļā, jo stacionārā esot pārāk maz pacientu. Un, jo mazāk pacientu, jo lielākas iespējas slimnīcai zaudēt valsts naudu. B. Rozentāle gan noliedza šāda rīkojuma esamību, bet pēc šīs informācijas publiskošanas amats bija jāpamet Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļas vadītājai – pēc B. Rozentāles aicinājuma daktere Ilze Ekšteina uzrakstīja atlūgumu un tagad strādā RAKUS par infektoloģi infekciju uzraudzības dienestā.

80 Komentāri

 1. Tag morgen tápėc ja àtràs palidzibas medikjis ir SPIESTS noteikt preciizu diagnozi un Rad Vest uz konkret slimnicu. Net Tag ir skaidrs ja pirmsslimnicas etapa tas NAV iespejams. Tape Butz viel normal ja medikis rakstitu akuts veders, beste uz daudzprofila slimnicu un Tür uznjemsana precizetu kas ir.

 2. Tas notiek tápėc ka àtràs palidzibas medikjis ir SPIESTS noteikt preciizu diagnozi un tad vest uz konkret slimnicu. Bet tas ir skaidrs ka pirmsslimnicas etapa tas NAV iespejams. Tapec Butz vien normali ja medikis rakstitu akuts veders, vestu uz daudzprofila slimnicu un Tur uznjemsana precizetu kas ir.

 3. Ārsti Latvijā strādāt negrib,tā liekas,ka dienu darbā velk,lai ātrāk beigtos diena un vēl grib,lai algas paaukstina,nekur tik gausi nestrādā mediķi,kā Latvijā

 4. Kas kaut ko darīs, lai tā nenotiktu? Diemžēl, šādas ziņas parasti sasniedz plašāku sabiedrību tad, ja cietušais ir žurnālistu vai politiķu radinieks. Vismaz var publiski norādīt uz nepilnībām. Iedomājieties, cik bezspēcīgi savās bēdās ir cilvēki bez ietekmīgiem radiniekiem, kurus pat nesadzird?

 5. Ko tad mēs gribam ,ja medicīnu kūrē mehāniķis ar algu 8000 nedomājot parārstu algu sakārtošanu ,bet domā par šenkeļiem ?Vai šitais nav gadījums ,kad jāprasa Kučinska demisija?

  1. Visas tās baibiņas patriekt elles ratā. NMD ne par mata tiesu nav labāki, labi ja kādi 20% to feldšeru ir atbilswtoši ieņemamajam amatam, betg pārējie ir fufels. Nu tie ķirurgi gaiļos ar nav diez ko un faktiski visi labākie doki ir aiz Latvijas robežām. Vajag iesniegt prokuratūrā, lai sāk izmeklēt un, lai tā meklēšana būtu optimāla ir jāpaņem Kalnmeijers aiz riekstiem tā ciešāk, tad tā izmeklēšana notiks reālāk un pieprasīt reālu kriminālsodu vainīgajiem mediķiem. Veselības inspekcija 100% jāatlaiž, lai iet strādāt par deratizatorim un pazpildus piepelnās izķerot klaiņojošos dzīvaniekus, tad no viņiem būs lielāks labumas Latvijas iedzīvotājie, jo šeit vislielākā atbildība ir veselības inspekcijai, kura ir galīgi degradējusies no bezdarbības – par ko viņi saņem algas?

 6. Tuviniekiem iesaku noskaidrot, cikos pacienti ieveda Gaiļezera uzņemšanas nodaļā, jo pati nesen tur pabiju…gaidīju 5as stundas līdz man iedeva slēdzienu!!!!! Neviens tur nesteidzas!!! Pajautāju, ko pret vēdera sāpēm lietot??? Ārsts uzdeva pretjautājumu…a, jums sāp??? Ko vispār atbildēt….ja pacients ciešās un nekliedz no sāpēm, tur neviens uzmanību īpaši nepievērš. Man blakus bija tantuks ar plīsušu kuņģa čūlu, kamēr es tur biju, viņu neviens uz operaciju neaizveda. :-O nav ne jausmas, cik stundas viņa vēl tur nogaidīja un, vai vispār sagaidīja!!! Manā slēdzienā bija ierakstīts, ka vēdera aizcietējums. Ok…kur klizma, vai jebkāda palīdzība??? Aizbraucu mājās…tādas sāpes nesaprotu ko darīt??? ģimenes ārsts saka, kad sauksiet ātro palīdzību, sakiet, lai ved uz Stradiņiem!!! ĪSTĀ DIAGNOZE – CISTAS PLĪSUMS LABAJĀ OLNĪCĀ. Gaiļezera slimnīcā to neredzēja, turklāt vēl paziņoja, ka man neesor kreisās olnīcas!!!!????? Cita ārste, kas uzstadīja diagnozi teica….nu piedosim dakterīšiem….. vai Sigita kādam tagad var piedot????!!!!

  1. Labi, ka izkūlāties sveikā! Bet kreisā olnīca mēdz būt viltīga – man Onkoloģijas centrā, taisot USG, arī šad un tad to neredz! (Tiesa gan, nesaka, ka man tās vispār nav…)
   Bet gadījums ar Sigitu tiešām traģisks. Gandrīz kā Anglijā,kur janvārī bija atceltas VISAS plānveida operācijas. Nezinu, kas tur notiek tagad, bet varam iedomāties.

   1. Tas gan! Jo kā teikts melnajā humorā, tad ĀRSTI SAVAS “KĻŪDAS” VIENKĀRSI APROK! :-(((( faktiski viņi vairs ne par ko netabild, jo pirms operācijas taču arī ir jāparakstās, ka viss notiek ar pacienta atbildību!

 7. Raksturīgi daudzām uzņemšanas nodaļām, ka paiet 6-7 stundas, kamēr vispār ir kaut kāda skaidrība par diagnozi. Neviens tur nesteidzas. Analīzēm vajag 2 stundas, nieka rentgenam arī 2, utt. Ik pa 2 stundām kāds sanitārs pienāk, paskatās, vai vēl neesi nomiris, un, ja neesi, atkal pazūd uz 2 stundām. Pieredze no Stradiņiem, Austrumu slimnīcas, Bērnu slimnīcas, Jelgavas slimnīcas uzņemšanas nodaļām.

 8. Kāpēc ārsti un apkalpojošais personāls slimnīcā ir ar šādu attieksmi, nemācēšanu noteikt pareizas diagnozes un vēl joprojām strādā- tad ejiet prom no tā darba, kur Jums riebj ārstēt cilvēkus,kur Jums par visu par maz maksā u.c.100 iemesli- slimnīcā neviens nenonāk tāpat vien- mēs katrs esam atbildīgi par to, ko daram, un ārsts vēl jo vairāk, katrs par ārstu nestrādā, – Tu mācies 10 !!!!! gadus, lai varētu uzsākt praktizēt, ārstēt, palīdzēt, galu galā- arī GLĀBT kristiskās situācijās cilvēka dzīvību!!!! Mēs uz daudz ko ārstniecības nozarē pieveram acis, jo nav iespēju, laika, citreiz vienkāŗši spēka cīnīties un panākt ,lai tiek izskatītas šīs nepareizās ārtsēšanas, kas beigās noved pie cilvēka invaliditātes vai nāves. Es saprotu, neviens nav Dievs, bet tāpēc vēl jo vairāk ir jāizvērtē tas , kas patreiz notiek medicīnas nozarē- tas ir totāls bardaks, personāla nav, un tie kas tur strādā, 70% ir laižami prom ar steigu, jo strādā ar ļaunu auru – patiesība ir tāda, ka , ja Tu nonāc slimnīcā un Tev nav zināms caur ārstu loku labs speciālists, Tu vari arī nomirt. Es vados pēc savas pieredzes, kur, ja man nebūtu draugu lokā zinošs dakteris, mana mamma Jelgavas slimnīcā būtu atstāta nomirt, es izņēmu viņu ārā un aizvedu Rīgā pie speciālista, kurš nākamajā dienā mammai veica neatliekamu operāciju, citādāk viņa būtu nomirusi, mans vīrs, kuram bija lauzta potīte, bet ārsts to vienkāŗši neredz vai nesajēdz , tik klaji prasa naudu , bet ārsts, kas ir ģimenes draugs, precīzu diagnozi varēja noteikt 2 stundu laikā. Un cik šādu dakteru Nezinīšu ir Latvijas slimnīcās- te nu lūk stāsts par to, kas notiek slimnīcās. Par saviem abiem gadījumiem es labprāt būtu vērsusies institūcijās, lai veiktu pārbaudes un lai atbild dakteri ar savu amatu, un turpmāk vairs nepraktizē, jo nav savā amatā bijuši zinoši un kompetenti!!! Šiem abiem Jelgavas dakteriem nekad neuzticēšu ne sevi ārstēt, ne savu mammu, ne savu vīru . Bet vai tas ko mainīs SISTĒMĀ, nē!!!!! Jo visi tie n-tie ierēdnīši un speciālisti, kas trīc par savām valsts vietām, kur nauda nāk tāpat vien, bet patiesībā daudzi ir iekārtojušies privātos darbos, bet valsts darbs slimnīcā ir kārtējā krīta nosegšanai, viņi nemaz nedomā, kā sakārtot medicīnas nozari, jo tai ir domino efekts, pakustinās vienu kauliņu, sabruks viss namiņš, ko arī vajadzētu. Jo tas, kas patreiz darās slimnīcās……cilvēks tur nav vērtība unlabi dakteri ir, tikai viņi nepraktizē slimnīcās

 9. Tas ir vienkārši murgs,kas notiek,medicīnas nozare ir nolaista līdz kliņķim,uzlabojumu nekādu,tikai drausmīgas maksas jāmaksā par katru pakalpojumu,ārstu atbildība pilnīgi nekāda.Šis nav ne pirmais ,ne vienīgais gadījums ,kad netiek noteikta ne precīza ,ne vispār kāda diagnoze.Man bērns mokas ar gadiem ,izvadāta pa ārstiem(ari pie slavena H.M),jēgas nekādas.Ko te kāda ana kaut kādas stulbības vēl var uzrakstīt- “Paciem°nts nemācēja izstāstīt kas kaiš. “

 10. Tik ilgu laiku nekas nemainas Gaiļezera uznemšanas nodaļā. Desmit gadi atpakaļ ari
  divas reizes biju atvesta uz slimnīcu- otreiz atveda 23.30, bet uz palatū tiku ap trijem nakti. Pirmo reizi bija drusciņ atrak.Ieved uzņemšanas nodaļā-vienatne, pēc 1.5 stundas atnac paniem asini, pēc tam atkal klusums……beigas-aizved palatā …. un tikai tur par,adas arsts un iztauja uz ko ir sudzības… Vecums man bija 60 gadi , neatstata mājas biju sakara ar tendeci uz insuļtu………. ļoti žel, ka gandriz visas slimnīcas tads stavoklis.

   1. Paldies par mācību……….Man sirsnīgi žel , ka nevaru visu savu pensionāres dzīvības gaitu atvēlet spidošam valodas zinašanam. Es lābak no malas skatīšos uz tiem, kuri to dara perfekti.

 11. Problēm jau ir tur, ka to mediķi vienkārši trūkst. Un ja NPMD dienestā uz izsaukumiem brauc jaunizcepti mediķi, kuriem vienkārši pietrūkst pieredzes, lai noteiktu precīzu diagnozi, tad var rasties dažādas traģiskas kļūdas. Līdz ar to šodien izsaukt NMPD brigādi, ir tas pats, kas spēlēt krievu ruleti. Tāpat ir problēm, ka NMPD ir spiesta apkalpot visus Rīgas bomžus, kurus vajadzētu vest uz atskurbtuvi, nevis uz slimnīcu. Un ja tāds bomzis nokļūst Rīgas austrumu slimnīca reizes piecdesmit (50) gadā, tā nav normāla situācioja. Tur aiziet gan nodokļu maksātāju nauda, gan tiek tērēts laiks, lai uzņemšanas nodalā nebūtu rindas. Vēl jāatceras, ka 2009 gadā tika slēgta Rīgas 1. ātrās palīdzības slimnīca, kurā strādāja ārsti ar lielu pieredzi , un kuri šodien daļa ir ārpus Latvijas valsts robežām. Šeit sakiet paldies baibiņai no SC. Un vēl jāņem vērā, ka NMPD mediķu darbs ir vienkārši bīstams. Mediķi var ciet gan satiksmes negadījumos, gan var tikt traumēti agresīvas pacientu vai izsaucēju rīcības rezultatā. Un kas atticas uz NMPD atalgojumu, tad tas milzīgais algu lēciens, ko te presē, radio un TV reklamē, ir zināmā mērā fikcija. Bet nu kaut kā jau publikai jārada negatīvais priekšstats par mediķiem, NMPD un ģimenes ārstiem.

  1. Līdz šim mūsu ģimenē visi izsauktie NMPD ir bijuši vienkārši izcili un operatīvi, viss atdurās tieši pret uzņemšanas nodaļu, kur cilvēku nomarinē un pārbauda uz izturību.

 12. Un varētu jau uzrakstīt sūdzību, bet ļoti labi saprotu, ja es to izdarīšu, tad ārstniecības sistēmā datorā, kura ir kopīga visām slimnīcām, ar izsaukuma zīmi būs atzīmēts, ka šī ir tā piekasīgā paciente un aprakstīts, kur un kam un par ko esmu sūdzējusies un šo informāciju varēs izlasīt ikviens ārsts…pēc tam šaubos vai varēšu tikt pat pie jebkāda daktera…

  1. Kopš seniem krievu laikiem ir zināma mediķu mafijas solidaritāte – ārsts nekad, ne pie kā nav vainīgs. Ir bezcerīgi kaut kur sūdzēties vai meklēt taisnību, taisnība vienmēr būs mediķim.

 13. un tas notika ar politiķa māsu, kurš varēja tā vienkārši uzzvanīt slimnīcas vadītājai, attiecīgi slimniecei bija īpaša aprūpe, attieksme un uzmanība. tad kādas cerības palikt dzīvam ir vienkāršajam cilvēkam?…

  1. Beidziet, Rīgas slimnīcās pie varas ir kremlini, Ušakovs visur salicis. Pulks nav kremlins, viņam nav ne mazāko cerību uz normālu attieksmi. Infektoloģijas centru vada SC kikimora Rozentāle, ko sen vajadzēja izlikt no medicīnas aprūpes.

 14. Cik daudz gan ir tamlīdzīgu gadījumu! Bet retais tiek celts augšā un sasniedz publisko telpu. Vislielākais bardaks notiek tieši uzņemšanas nodaļās, kas īstenībā ir izšķirošā tālākajam slimnieka liktenim. Kad beidzot kaut kas tiks darīts valsts līmenī? Vai tiešām valstī, kurai draud izmiršana, cilvēks nav svarīgs?

 15. Un lieta jau tāda, ka slimnīcās valda bardaks un algu celšana tur maz līdzēs! Ir jāsakārto sistemātiski. Visi te brēc, ka ierēdņi vainīgi – ierēdņu vaina ir tikai 50%, pārējā daļā atbildīgi ir slimnīcu vadītāji! Tieši viņi saņem 2 reiz vairāk par ministriem un tieši viņi dienu dienā vada savu iestādi un ir tiesīgi veikt izmaiņas darba uzlabošanas sakarā. Kā kas – tā ierēdņi vainīgi. Skatieties taču pēc būtības, paši ārsti, kas vada šīs iestādes, ir tādi kādi viņi ir, nekam nederīgi, ja jau nespēj un nevēlas sakārtot sistēmu.

 16. Kas tie par ārstiem?Pārsvarā domā par pacienta kabatu.Domāju,ja ārsts ir vainīgs,tad tam jāanulē diploms un jāaizliedz strādāt medicīnā uz mūžu.

 17. Neesmu ārsts, bet cik lasīju, tad akūts vēders vienmēr ir ķirurga lauks un tikai tad, ja neatrod neko ķirurgs, atdod citiem ārstiem. Pieaugušam cilvēkam, pat ja viņam ir caureja, nedraud tik ātri atūdeņošanās. Nav jau mazulis. 100 punktu tur ir tās LIC vadības rīkojums no viņu slimnīcas nevienu neizlaist.

 18. vel padomju laikos arsti bija nekompitenti ari mani sutija uz infologisko centru ka sap veders es nebraucu dzeru arniku beidzot arsti saprata ka plisusi akla zarna biju pie naves tad opereja aklo zarnu bez narkozes vot tadi arsti tagad vel vairak tadu jo vini nemacas neatkarto zinasanas apstulbst pardzerusies….

 19. Rozentāle kā cilvēks ir reti iedomīga, austprātīga aprēķina bāba, kā vēl tāda var tur strādāt- apbrīnoju dažu nekauņu spēju ielīst vadošajos amatos!

 20. Infektol. slimnīcu apmeklēju šovasar, lai noņemtu ērci. Attieksme bija vienaldzīgi draudzīga. Ērci noņēma, bet tikai ar pierunāšanu piekrita apskatīt visu ķermeni, lai konstatētu, vai nav piesūkusies vēl kāda. Bija kaut kāds minimālais oficiālais maksājums +/- ne vairāk par 20 eirām (precīzi neatceros). Mediķu attieksme kā psrs, ja kads atceras ka bija toreiz. Līdzjūtības apliecinājumi Pulkam.

 21. es arī esu mediķe pensionāre pie visa ir nejau nezināšana BET vieglprātīga attieksme pret savu darbu nestāstiet to kad ārste ar tādu darba stāžu kāds ir Rozentālei nespēja atšķirt akūtu vēderu no infekcijas BET vai bija vēlēšanās to darīt tā ir cita lieta

 22. Ātrā palīdzība piestrādā tikai par taksistiem. Kad naktī izsaucu ātros pie slimnieka, kuram sāpēja gan kājas gan vēders, atbrauca viņš un viņa, pat nepaskatījās uz pacientu, lika man iedot pacientam pretsāpju tableti, paprasīja, brauksiet uz slimnīcu vai nē, stāvēja koridorā un kaut ko pļāpāja savā starpā. Beidzot aizveda. Otrās dienas rītā slimnieks nomira. Palika iespaids, ka tie abi vispār nebija mediķi. Ja nav naudas un blata – mirsti nost.

 23. Mana mamma visu mūžu strādāja par ārsti. Ilgu laiku Stradiņos. Un atceros – kad ieveda slimnieci ar “akūtu vēderu”, vienmēr uz uzņemšanu tika saukts gan ķirurgs, gan ginekologs……tā bija aksioma. Es nespēju iedomāties, ka diviem ārstiem ( gan ātrās palīdzības, gan arī infektologam, kas taču apskatīja slimnieci ), jūra bija tik ļoti līdz ceļiem!

 24. Mans dēls,četru gadu vecumā, vēl astoņdesmito gadu beigās,ar vidusauss iekaisumu,pēc ārstu konsīlija lēmuma tika aizvests uz Infektoloģijas slimnīcu! Labi vēl,ka tur tiešām neinficējās!

 25. Vai tad ekspresdiagnostiku netaisīja Norovīrusam? Pavems un būs labi? Tas ir LIC stilā. Paguliet, paliks labāk. JEBKURA vīrusu infekcija ir momentā jādiagnosticē ar eksprestestiem, piemēŗam, RIDASCREEN Norovirus 3rd Generation EIA norovīrusam, ko iesaka arī ASV CDC. Ar to var noteikt ar trešās paaudzes ELISA apmēram stundas laikā, vai ir norovīruss, vai nav.

  Infekcijas klīnikā laboratorijai ir jāstrādā reālā laika režīmā 7/24. Bet LIC vecas žīdenes dzer kafiju laboratorijā, un piecos iet mājās.

  1. Priekš cilvēka, kas nesaskaņoti izvieto reklāmu, Jums acīmredzot nav sajēgas, ka neviens ELISA testu stundas laikā neveic, un ELISA nav ekspresdiagnostika. Eksprestesti ir plaši pieejami un nosaka rezultātu pāris minūšu laikā.,bet pirms tam pašu mediķu kompetencē jābūt spējām atšķirt Noro no akūtas vainas.

 26. jā situācija ir drausmīga! Tiešām Gaiļezera uzņemšanas nodaļā pie teikšanas ir ienaidnieks, nevis ārsts. Un vienmēr vainīgs būs slimnieks vai, ja slimnieks aiziet.pie Dieviem, tuvinieki- ne tas zāles dev usi, nepareizi korpusi utt
  Un tā joprojām. Drausmīga attieksme pret cilvēkiem!

 27. Vasarā aizbraucu uz Liepājas slimnīcu izņemt ērci. Samaksāju 20 eiro un divas stundas izgaidījos, tad māsiņa man dažās sekundēs ērci izskrūvēja. Tik vienkārša liets, bet… Tajās divās stundās biju nomocījies no trokšņa un lamām,kas nāca no cilvēkiem, kuriem sāpēja un bija grūti gaidīt, neviens no med. darbiniekiem nelikās ne zinis, visi tik vienaldzīgi un mierīgi, bet cietēji mocās un nervozē. Ar vienu tādu slimnīcas apmeklējumu pārliecinājos, kāda ir parsonāla attieksme, ja esi saslimis. Pretīgi ir klausīties TV, kā ministre un citi augstie kungi lielās par savu “darbu” un savām “reformām.” Mafija un nekas vairāk, kurai neinteresē ne valsts, ne tās iedzīvotāji. Nauda, shēmas un ietekme ir viņu ceļa rādītāji.

 28. protams,bija sapošais veders japarbauda ķirurgam,bet pie mums tagad ta,ka sap veders,ta viruss,un uz ifekciju slimnicu.dakteriem ari ka širmis acim priekša,neienak nekada cita diagnoze pec izmeklešanas prāta.ari stradiņos tapat,ja arstejas piem.sirds nod.,tad citas pacenta sudzibas netiek uzklausitas,vai norakstitas uz zaļu reķina,izraksta pat ar sapem un temperaturu,citus iemeslus un specialistus nepieaicinot,labi,ja majas atbtaucot vel var paspet aiziet pie sava ģimenes daktera kas turpina izmeklešanu.šoreiz tas beidzas ar čulas plisumu un operaciju,bet vareja beigties bedigi.Dakteriem daudziem nav nekadas atbildibas sajutas .

 29. Latvijā valda totāla visatļautība un bezatbildība. Par piemēru visam ir valdība un Saeima un tā tas aiziet uz ministrijām, valsts pārvaldi un zemākajiem slāņiem. viņi var darīt, ko grib un, kā grib. Tikai vienkāršajam cilvēkam šeit ir jāatbild pat par sīkumiem un viņus tiesā. Lielos un izredzētos neviens neaiztiek, tur tiek noteikta naudas summa,kas jāsamaksā un viss kārtībā. Smejamies par krievu laikiem, bet tanī laikā bija kārtība, cilvēki dzīvoja un neviens nevarēja atļauties darīt to,ko dara patreizējie iznīcinātāji. Viņi iznīcina mūsu zemi bez kara.

 30. Manu krustmeitu 50 gadu vecumā noārstēja nomērdēja Stradiņos, taisot asinsanalīzi 7 vai 10 doienas, kad viņai vajadzēja uzstādīt diagnozi – sl[legioneloze – vienas diennakts laikā. Pazīmes bija acīmredzamas.
  Arī Austrumu slimnīcai ir bēdīgs reitings. Tur ieved cilveku ar sirdkaiti un vair;ākas dienas neko īsti neizmeklē, kamēr uz slimnīcu izsauc ātro palīdzību.
  Atrā palīdzība,, man šķiet, cik esmu sakārusies , strādā ļoti rūpīgi.

  1. Jā jā ātrie strādā rūpīgi?!? Vienkārši pagadījās normāla brigāde, bet lielākā daļa ir galīgie tupaki. Kā vispār viņus izlaiž cauri? Vajadzētu viņiem kvalifikācijas pārbaudes u8n tieši vairāk spiest uz praktisko. Ja nenokārto, tad uz deviņu mēnešu kursiem par savu naudu, mkuru valsts varētu aizdot un ja atstrādā pāris gadu kvalitatīvi bez piezīmēm, tad valsts dzēš šo parādu, bet ja muļļājas, tad piedzīt ar procentiem. Medicīnas koledžam ar vajadzētu vairāk prakses un feldšeriem vismaz pusgadu klāt pie mācībām tieši uz prakšu rēķina.

 31. Gaiļezera uzņemšana ir šokējoša>Manu omi veda 5 reizes un katru reizi bija cita diagnoze žultsakmeņi ( vēlāk zuda) , nieru cista ( vēlāk zuda ), starpribu nervs -2 reizes,.Katru reizi rakstīja citas zāles, ko mēs pirkām. Tad visbeidzot , kad es salamājos ar uzņemšanas un neiroloģijas ārstiem, omi aizveda uz Biķerniekiem un noteica diagnozi_ jostas roze. NEVIENS 4 IEPRIEKŠĒJĀS REIZES nepacēla omei kreklu un neapskatīja vinu. Vēl joprojām apsveru iespēju rakstīt sūdzību par iztērēto laiku, omes sāpēm un līdzekļiem.Un lkā uz mani bļāva neirologs pa telefonu!!!!

 32. Vai tad tagad dakteriem nemāca, ka caureja var būt ne tikai infekcijas rezultātā. Ir desmitiem citu slimību, kur pazīmes ir caureja. Vai ta tagad visus, kam piemeties pļūtamais vedīs uz infekciju slimnīcu. Stulbums un ārprāts. Varu galvot, ka šai pacientei pie vēdera pieskarties nevarēja, kas vīrusa gadījumā nu gan nav raksturīgi. Vecos laikos jebkurš lauku dakteris būtu noteicis pareizo diagnozi.

 33. Nu ko teikt. vai tiešām pie mums par mediķiem strādā slepkavas? Mums maz maksā – tā parastā atbilde.Bet tā drausmīgā vienaldzība , kas nāk no visiem – sākot ar ģimenes ārstu – tā jau nav ārstējama.

 34. Visas tās baibiņas patriekt elles ratā. NMD ne par mata tiesu nav labāki, labi ja kādi 20% to feldšeru ir atbilstoši ieņemamajam amatam, bet pārējie ir fufels. Nu tie ķirurgi gaiļos ar nav diez ko un faktiski visi labākie doki ir aiz Latvijas robežām. Vajag iesniegt prokuratūrā, lai sāk izmeklēt un, lai tā meklēšana būtu optimāla ir jāpaņem Kalnmeijers aiz riekstiem tā ciešāk, tad tā izmeklēšana notiks reālāk un pieprasīt reālu kriminālsodu vainīgajiem mediķiem. Veselības inspekcija 100% jāatlaiž, lai iet strādāt par deratizatorim un papildus piepelnās izķerot klaiņojošos dzīvniekus, tad no viņiem būs lielāks labums Latvijas iedzīvotājiem, jo šeit vislielākā atbildība ir veselības inspekcijai, kura ir galīgi degradējusies no bezdarbības – par ko viņi saņem algas?

 35. Ātrie ved tur, kur ienāk prātā. Manu brāli ar gastroenteroloģiskām problēmām aizveda uz gaiļezeru, taču tā kā iekšķīgo slimību nodaļā nebija vietu, ielika ķirurģijas nodaļā. Nekā griežama nebija. Pēc 2 dienām izrakstīja. Brālis pēc mēneša nomira. Tikai pa velti nomocīja ar bezjēdzīgām vadāšanām un absurdām izmeklēšanām, kur pacientam bija konkrēta problēma konkrētā nodaļā ārstējama. Bet ko nu vairs, neesmu vairs šajā zemē, paldies dievam.

 36. “Otrdien, 23. janvārī, māsai, kura remontēja savu dzīvokli, aizvedu dažas nepieciešamās lietas…” raksta pacientes brālis. Vai tiešām radinieki nevarēja ātros painformēt par šo faktu? Iespējams, zarnas sametušās tieši pārpūles dēļ, kaut ko ceļot vai stiepjoties. Ja ārstiem šī informācija būtu zināma, iespējamas arī diagnoze tiktu uzstādīta precīzāka un cilvēks būtu dzīvs.
  Daudz kas atkarīgs tieši no pacienta -gan viņa sniegtās informācijas, gan dažreiz arī uzstājības.Ārsti nav nedz dievi, nedz gaišreģi.

Pievienot komentāru