Atkarības, Psiholoģija

VIDEO: Elektroniskās cigaretes – ilūzija par nekaitīgumu

Publicitātes foto

Elektronisko cigarešu (e-cigarešu) pārdevējs LNT raidījumā uzsver, ka elektroniskajās cigaretēs ir tvaiks un tā ir galvenā atšķirība no tradicionālajām cigaretēm – tabakas smēķēšanu nevarot pielīdzināt šķidruma tvaicēšanai.

Šādu cigarešu ietekme joprojām tiek pētīta. Plaušu slimību speciālists gan piekrīt, ka e-cigarešu negatīvā ietekme ir mazāka nekā tradicionālajām cigaretēm, tomēr – tā joprojām IR kaitīga. “Tās tāpat ir kaitīgs un tāpat kā klasiskās cigaretes izsauc iekaisumus elpceļos, ģenētiskās pārmaiņas šūnās, izraisa šūnu bojāeju. Tas ir pierādīts.”

Turklāt arī e-cigaretēs ir nikotīns un tas izraisa vislielāko e-cigarešu bīstamību. Turklāt gan pasaulē, gan Latvijā tiekot novērota tendence, ka cilvēki sāk smēķēt e-cigaretes, bet tad pāriet uz klasisko cigarešu lietošanu. Slimību profilakses  un kontroles centra aptaujas dati liecina, ka pēdējos gados pieaug to skolēnu skaits, kuri pirmo reizi pamēģinājuši tieši e-cigaretes. Ja 2011. gadā tie bija 24% zēnu (15 gadu vecumā), tad 2014. gadā – jau 38,6%. Savukārt meitenēm attiecīgi šie cipari auguši no 23,1% līdz 33,9%.

Tieši tāpēc Veselības ministrija rosinājusi ierobežot e-cigaretes tieši tāpat kā klasiskās cigaretes.

Pārdevējs gan novērojis, ka biežāk e-cigaretes pērkot tie, kas vēlas atmest klasisko smēķēšanu.

4 Komentāri

  1. Daļa raksta ir aalri meli, tāpēc arī nav norādīts neviens leģfitīms autors. Tā ir cigarešu lobija interese, lai elektroniskās cigaretes tiktut uzskatītaspar tikpat kaitīgām, kā parastās, nevis par iespēju pātrtaukt lietot cigaretes.

  2. Cigarešu ražotāju korporācijas dara visu iespējamo lai nomelnotu elektronisko cigareti. Bizness !
    Lielākā daļa pāriet uz el cig. lietošanu bez nikotīna
    Tikai visi kaut kā noklusē vēl 400 kancerogēnas vielas kas ir parastajās cigaretēs. Un no tabakas labi ja tur ir 10% no tabakas atgriecumiem kaut kas. Viss pārējais ir makulatūra.

Pievienot komentāru