Ārstēšana, Veselības politika

Nepietiekamu valsts valodas prasmju dēļ pērn atlaistas vairākas māsas

Foto: Shutterstock.com

Pērn nepietiekamu valsts valodas zināšanu dēļ atlaistas vairākas ārstniecības personas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Kalējs norādīja, ka tas darīts, pamatojoties uz Valsts valodas centra lēmumiem. Par ārstniecības personu nepietiekamajām valodas zināšanām sūdzējušies pacienti.

Lielākoties šī iemesla dēļ no darba atbrīvotas medicīnas māsas, viņš piebilda.

4 Komentāri

  1. Visi pacienti taču neņems uz slimnīcu līdzi tulku!Labi,ka dažiem latviešiem joprojām saglabājies pašlepnums!Ikdienā lielākā daļa latviešu labprāt runā kolonistu un okupantu valodā,tāpēc arī ar ekonomiku LV pašvaki.

  2. tas ir prāta trulums, redz deputāts Abu Meri brīvi runā latviski, bet tikai krieviem ir raksturīgi neiespējami apgūt otru valodu, Jāteic, ka arī japāņi ne tikai apgūst latviešu valodu, bet to arī aktīvi izmanto. Tā, piemēram, Tokijā Daiki Horiguči ir nodibinājis kori Gaisma, kas dzied tikai un vienīgi latviešu dziesmas, un tagad ar to gatavojas braucienam uz Latviju, lai piedalītos XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos

Pievienot komentāru