Intīmā veselība, Sekss

Mūsdienīga palīdzība sievietes intīmās vietas skaistumam: kaunuma lūpu tvirtumam, pret sausumu…

Foto - Shutterstock

Par intīmās zonas izskatu un veselību, kas sagādā raizes, sievietes nemēdz runāt. Taču ārsta kabinetā gan kautrība būtu jāmet pie malas. Pēdējā laikā ir attīstījusies estētiskā ginekoloģija, un parasti šīs problēmas iespējams veiksmīgi novērst.

Tāpat kā jebkura ķermeņa daļa, arī intīmā zona katrai sievietei ir vairāk vai mazāk atšķirīga. Mēdz būt anatomiskas individuālas īpatnības, piemēram, ne vienmēr lielās kaunuma lūpas nosedz mazās, un tas var traucēt, piemēram, braucot ar velosipēdu vai jājot ar zirgu. Turklāt reizēm tās ir asimetriskas – viena mazāka, otra lielāka.

Parasti ar anatomiskajām dzimumorgānu īpatnībām var sadzīvot, taču, ja tāpēc rodas fizisks diskomforts vai kompleksi, nevajadzētu ciest, bet doties pie ārsta.

Turklāt arī intīmās ķermeņa daļas laika gaitā noveco. Visbūtiskākās izmaiņas rodas menopauzē, kad, strauji krītoties estrogēnu līmenim asinīs, mazinās kolagēna daudzums un tā veidošanās, maksts kļūst sausa, var parādīties nieze, rasties mikrotraumas, kaunuma lūpas zaudēt tvirtumu. Iedzimtības dēļ šādas problēmas var būt arī jaunām sievietēm.

 

Atjauno hialuronskābe

Pēdējā laikā intīmās zonas uzlabošanai un atjaunošanai izmanto hialuronskābes pildvielas injekcijas Tā ir dabiska viela, kas palīdz mitrināt ādu un gļotādu, uzlabo tās tonusu un palielina apjomu. Pagaidām pieredze, veicot intīmās injekcijas, nav liela – Eiropas valstīs aptuveni piecus gadus, bet Latvijā no pagājušā gada vasaras, taču jau ilgāku laiku tā izmantota ASV.

Procedūra noris 30–40 minūtes, un pēc tās nedēļu jāievēro saudzējošs režīms. Efekts pēc injekcijām parādās uzreiz, taču pilnībā izpaužas nedēļas laikā. Iedarbība saglabājas no gada līdz pusotram. Lai arī pēc tam hialuronskābe sadalās, tā veicina kolagēna veidošanos un nostiprināšanos.

 

Pret urīna nesaturēšanu

“Mūsu sievietes ir ļoti pacietīgas un savu labsajūtu atstāj pēdējā vietā, turklāt kautrējas runāt par intīmajām problēmām. Bieži vien rodas aizdomas, ka pacientei ir slodzes urīna nesaturēšana, taču viņa par to pastāsta tikai, kad sāku mērķtiecīgi uzdot jautājumus,” teic Inta Dinsberga.

Šī problēma, kā arī maksts gļotādas atslābums, kas pārsvarā rodas, iestājoties menopauzei un pēc dzemdībām, ir biežs ginekologa apmeklējuma iemesls. Tas saistīts ar kolagēna šķiedru bojājumu un tam sekojošu intīmās zonas audu atslābumu, īpaši, ja dzemdībās gūtas maksts un starpenes traumas, kuru sekas ar laiku sāk sagādāt problēmas. Ja maksts priekšējā un mugurējā siena slīd laukā, tas ir ļoti traucējoši, turklāt var rosināt iekaisumu veidošanos.

Slodzes urīna nesaturēšana visbiežāk saistīta ar maksts priekšējās sieniņas un urīnizvadkanāla slēdzējmuskuļa atslābumu. To iespējams mazināt un novērst, izmantojot CO2 lāzeru, hialuronskābes pildvielas ievadīšanu vai ķirurģisku operāciju. Nereti, lai panāktu labāku rezultātu, tās ieteicams kombinēt.

 

Pret sausumu makstī

Protams, sievietei, kura sūdzas par sausumu makstī, ginekologs uzreiz kā pirmo ārstē­šanas metodi neieteiks hialuronskābes injekcijas. Ja tuvojas menopauze vai tā jau iestājusies, ārsts iztaujās par sūdzībām un vaicās, vai paciente nevēlas lietot hormonaizvietojošo terapiju. Ja viņa to negrib vai arī jau uzsākusi, bet maksts vienalga ir sausa, var noderēt lokāli līdzekļi, piemēram, hialuronskābi saturošas svecītes vai geli, ko ievada makstī. Tiesa, tiem ir īslaicīgs efekts.

Svarīgi zināt, ka dažiem lubrikantiem mitrinoša iedarbība ir tikai sākotnēji, taču, regulāri lietoti, tie gļotādu sausina vēl vairāk, jo piesaista šķidrumu.

Maksts sausuma mazināšanai hialuronskābi injicē maksts priekšējā un mugurējā sienā. Hialuronskābe mitrina tās gļotādu, veicina sieniņu nostiprināšanos un to nedaudz sašaurina, palīdzot uzlabot dzimumdzīves kvalitāti.

To var injicēt arī, lai uzlabotu noslēpumainā G punkta jutību un sieviete varētu gūt lielāku baudu seksā, lai gan nav zināms, vai tāds G punkts vispār ir un kur precīzi atrodas. Šajā gadījumā pildvielu ievada virs maksts priekšējās sienas zem urīnizvadkanāla. Pat ja šā punkta tur nav, injekcija nebūs velta, jo tiks mitrināta un nostiprināta maksts.

 

Foto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

Kaunuma lūpu tvirtumam

Tāpat kā laika gaitā atslābst ķermeņa audi un āda, savīst un saplok arī lielās kaunuma lūpas, parādās sausums makstī, nieze, diskomforts vai sāpes seksa laikā.

Ar hialuronskābes pildvielas injekcijām iespējams panākt, ka tās kļūst tvirtākas, stingrākas, mitrākas un apjomīgākas. Tādējādi samazinās arī maksts infekciju risks, jo tās ieeja tiek pilnvērtīgāk aizsegta ar lielajām kaunuma lūpām.

Mazajās kaunuma lūpās hialuronskābi nevar injicēt. Ja tām ir kāds anatomisks defekts, tas jārisina ķirurģiskā ceļā.

 

 

KONSULTĒJUSI GINEKOLOĢE INTA DINSBERGA

1 komentārs

Pievienot komentāru