Ārstēšana, Citas slimības

ABC, kā izmantot e-recepti?

Foto - Shutterstock

Tiklīdz ārsts E-veselības sistēmā ir ievadījis visu nepieciešamo informāciju (izraksts un informācija par nozīmētajām zālēm), pacients var doties uz aptieku, lai saņemtu sev nepieciešamās zāles.

Jāielāgo, ka nepieciešamos medikamentus var saņemt, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

Aptiekā farmaceits izsniegs un reģistrēs konkrēto zāļu saņemšanu. “Izmantojot e-recepti medikamentiem bez valsts kompensācijas, pacients var iegādāties medikamentus pa daļām vienā reizē vai vairākās aptiekās, jo farmaceits E-veselības sistēmā redzēs atlikušo medikamentu daudzumu. Savukārt kompensējamo medikamentu izsniegšana, gan e-receptes, gan rozā receptes veidā pa daļām ir aizliegta. Līdz ar to arī turpmāk kompensējamo zāļu e-recepti vai valsts kompensējamās rozā receptes vajadzēs izmantot vienā reizē,” stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

Pacientiem jālūdz ārstiem izrakstīt vairākas e-receptes, ja pacients nevar vai nevēlas izņemt visu izrakstītā medikamenta daudzumu vienā reizē. Piemēram, ja ārsts izrakstījis dārgus medikamentus triju mēnešu lietošanas kursam, tad jālūdz izrakstīt trīs e-receptes – ar katram mēnesim attiecīgi izrakstīto medikamentu daudzumu.

 

Pievienot komentāru