Dzīvesveids, Nodarbes

Kāda ir tava ķermeņa forma: karote, lineāls, konuss, smilšu pulkstenis? Piemērotākās aktivitātes

1. Kāds tips esi tu

1no5
Foto - pixabay.com

Atbildi uz tālāk minētajiem jautājumiem, lai noskaidrotu, kāds ir tavs ķermeņa tips un izvēlētos atbilstošas sportiskās aktivitātes. Vai atpazīsti sevi? Ja tomēr neesi pārliecināta, izlasi katra ķermeņam tipam veltīto aprakstu, iesaka ediets.com.

Vai svars tev uzkrājas galvenokārt ķermeņa augšējā un apakšējā daļā, bet viduklī tu esi samērā slaida? Vai starp krūšukurvja un vidukļa (vai gurnu un vidukļa) apkārtmēru tev ir liela starpība? Vai, skatoties spogulī, tev šķiet, ka tavs ķermenis izskatās līdzsvarots un ar izteiktām formām? Ja tā, tad tavs ķermeņa tips ir SMILŠU PULKSTENIS.

Tava ķermeņa smagnējākā daļa ir gurnu, augšstilbu un pēcpuses apvidū, bet ķermeņa augšdaļa tev ir salīdzinoši slaida? Vai svars tev uzkrājas galvenokārt ķermeņa lejasdaļā? Vai, ieskatoties spogulī, tavu skatienu vispirms piesaista ķermeņa apakšējā daļa? Ja tā, tad tu esi KAROTE.

Vai svars tev uzkrājas galvenokārt uz muguras, krūšu daļas, rokām un vēdera? Vai auguma lejasdaļa tev ir slaida? Ja tā, kad tu esi KONUSS.

Vai tu esi aptuveni vienāda resnuma visā ķermeņa garumā? Vai tavs krūšukurvja, vidukļa un gurnu apkārtmērs ir aptuveni vienāds? Vai svars tev pārsvarā uzkrājas ķermeņa vidusdaļā? Ja tā, tad tu esi LINEĀLS.

Svarīgi fakti un ieteikumi

Lielākā daļa sieviešu ir Smilšu pulksteņi, Lineāli vai Karotes.

Lielākā daļa vīriešu ir Lineāli vai Konusi.

Ja tev ir liekais svars, tad ar tava ķermeņa tipa noteikšanu var rasties grūtības, jo tu sevī saskati vairāku tipu pazīmes. Ja tā, tad izpildi Smilšu pulkstenim domātos vingrojumus. Kad būsi zaudējusi lieko svaru, noteikt īsto ķermeņa tipu būs vieglāk.

Tavam ķermeņa tipam nav nekāda sakara ar tavu svaru un to, vai tu esi tieva, resna, īsa vai gara. Tu vari būt īss Lineāls, garš Konuss utt.
Lai gan tas gadās reti, taču dažas sievietes var būt Smilšu pulksteņi ar plakanām krūtīm. Atceries, ka, nosakot ķermeņa tipu, pats galvenais ir ķermeņa proporcijas. Vērā jāņem muguras un krūšukurvja kopējais apkārtmērs, nevis krūšu kuplums.

Dažām Lineāla tipa sievietēm ir dabiski kuplas krūtis, tomēr tā nav norma.

Lai gan Karotes tipa sievietēm krūšukurvja apkārtmērs ir vidējs vai neliels, gadās arī Karotes ar palielu krūšukurvi, lai gan gurni un augšstilbi tik un tā būs salīdzinoši lielāki.

Ar diētu ķermeņa tipu izmainīt vai ietekmēt nav iespējams, lai gan tā tieši ietekmē tavi ķermeņa svaru.
Ķermeņa tipu īpatsvars atkarībā no dzimuma

Smilšu pulksteņi: sievietes – 40%, vīrieši – 20%
Karotes: sievietes – 20%, vīrieši – 10%
Konusi: sievietes – 10%, vīrieši – 30%
Lineāli: sievietes – 30%, vīrieši – 40%

  1. Kāds tips esi tu
  2. Smilšu pulksteņa tips
  3. Karotes tips
  4. Lineāla tips
  5. Konusa tips

Pievienot komentāru