Intīmā veselība, Sekss

Injekcijas intīmās zonas skaistumam

Foto - Shutterstock

Ikviena sieviete vēlas būt ne vien vesela, bet arī skaista, turklāt lai apmierināts būtu arī partneris. Jau vairākus gadus pasaulē, bet tagad arī Latvijā sievietēm jebkurā vecumā ir iespēja parūpēties arī par intīmās zonas izskatu un komfortu, tā gādājot par seksuālo baudu un prieku. Šim nolūkam pieejamas speciālas hialuronskābes injekcijas – sievietes organismam draudzīga un saudzīga metode.

 

Ķirurģiskas iejaukšanās vietā

“Kad kādai sievietei ieminas par šādām injekcijām, pirmā reakcija parasti ir – kam tas vajadzīgs, man taču tur viss kārtībā!” teic Capital Clinic Riga ginekoloģe Ieva Briedīte. “Bet, kad saruna ievirzās par sajūtām, par dzimumdzīves kvalitāti, par kompleksiem saistībā ar intīmās zonas izskatu, skeptiskā attieksme pāriet, un sieviete kļūst ieinteresēta.”

Agrāk, ja sievietei bija, piemēram, ārējo kaunuma lūpu asimetrija vai sūdzības, ka tās ir pārlieku mazas, nekas cits neatlika kā meklēt ķirurģisku risinājumu. Bet operācija vienmēr saistīta ar zināmu risku, arī samērā ilgstošu atlabšanas periodu. Tagad šo problēmu viegli var atrisināt ar injekcijām: līdzīgi kā izdara iešļircinājumus sejas ādas atjaunošanai un novecošanās pārmaiņu aizkavēšanai, kaut ko līdzīgu var veikt arī intīmajā zonā.

Injekcijas ir piemērotas galvenokārt divu grupu daiļā dzimuma pārstāvēm: pirmajai piederīgas sievietes, kurām nav īpašu sūdzību un nav nepieciešama medicīniska ārstēšana, taču viņas vēlas estētiskos nolūkos uzlabot intīmās zonas izskatu. Piemēram, ja sievietei vai viņas partnerim traucē nelielas vai asimetriskas lielās kaunuma lūpas vai arī pēc operācijas vai pēcdzemdību rētas intīmajās vietās ir kāds defekts. Reizēm pāris vienkārši vēlas uzlabot dzimumdzīves kvalitāti un savu labsajūtu  – arī tad var palīdzēt tieši hialuronskābes injekcijas. Otrajā grupā ierindojamas sievietes, kurām šīs injekcijas nepieciešamas medicīniskā nolūkā, piemēram, ja traucē maksts sausums, nieze, dedzināšanas sajūta šajā apvidū, ja viņa izjūt sāpes dzimumakta laikā.

Ārstēšanu iesaka arī sievietēm menopauzē, kad strauji krītas estrogēnu jeb sievišķo hormonu līmenis. Mazinās arī kolagēna (svarīgs ādas tvirtumam) un elastīna (nepieciešams ādas elastībai) producēšana, radot izmaiņas ādas izskatā un tonusā. Arī pēc ķīmijterapijas vai ievērojama svara samazinājuma, kā arī jebkurā situācijā, kad zudis intīmās zonas ādas tonuss.

 

Kas zaudēts, tas jāatgūst

Tāpat kā skaistumkopšanā krunciņu mazināšanai uz sejas tiek izmantotas hialuronskābes injekcijas, līdzīgi tās lieto intīmajai zonai.

“Jaunībā sievietes ādu no iekšienes mitrina hialuronskābe – dabiskas izcelsmes polisaharīds,” skaidro daktere Ieva Briedīte. “Tieši hialuronskābe ir viens no spēcīgākajiem un iedarbīgākajiem dabiskajiem ādas mitrinātājiem, kas piešķir tai apjomu.

Līdz aptuveni 35 gadiem sievietes ādā hialuronskābes rezerves vēl ir pietiekamas, taču ar laiku tās pakāpeniski samazinās. Īpaši šīs rezerves sarūk pēc 50 gadu vecuma, kad ādā paliek mazāk par trešdaļu no tā hialuronskābes daudzuma, kāds bija jaunībā. Līdz ar to āda kļūst sausa un zaudē tvirtumu.”

 

Kā notiek procedūra

Tā ilgst aptuveni 30 minūtes. Ārsts izmanto lokālo anestēziju un injicē hialuronskābes pildvielu vajadzīgajā intīmās zonas apvidū. Pēc procedūras gulēt slimnīcā un atlabt nav nepieciešams, uzreiz var atgriezties mājās vai darbā.

Pēc procedūras 7–14 dienas nav ieteicama intensīva fiziskā slodze: skriešana, braukšana ar velosipēdu, jāšana ar zirgu. Trīs dienas jāatturas no dzimumattiecībām.

Rezultāts ir redzams uzreiz pēc procedūras, savukārt pilnīgs efekts gaidāms 7–10 dienu laikā. Iedarbība parasti saglabājas 12 mēnešus. Pēc tam efekta uzturēšanai procedūru vēlams atkārtot.

 

Intīmo injekciju priekšrocības:

  • mazinvazīva metode ar vietējo anestēziju
  • neveidojas rētas
  • nav nepieciešams rehabilitācijas periods
  • terapija attālina novecošanās simptomus, uzlabo elasticitāti un ādas tvirtumu, mazina maksts sausumu, nodrošina jaunavīgāku ārējo dzimumorgānu izskatu un uzlabo funkcionālo spēju
  • nodrošina lielāku abu partneru seksuālo uzbudinājumu un apmierinājumu

 

Injekcijas piemērotas:

ārējo dzimumorgānu estētisko defektu novēršanai (asimetrija, novecošanās, atrofija, ādas tonusa samazināšanās). Piemēram, lielo kaunuma lūpu uzpilde var būt noderīga jaunām sievietēm, kuras nav apmierinātas ar intīmās zonas izskatu, savukārt vecākām sievietēm, ja viņām zudušas intīmās zonas aprises un apjoms;

diskomforta un nepatīkamu sajūtu novēršanai (sausums, nieze, dedzināšana, sāpes dzimumakta laikā, maksts gļotādas atrofija). Ja sievietei parādījies iekaisums, nieze, pēc procedūras nevēlamās sajūtas mazinās vai vispār izzūd;

dzimumdzīves kvalitātes uzlabošanai injekcijas var izdarīt erogēnajās zonās, piemēram, vietā, kur sievietei atrodas tā sauktais G punkts – viņas seksuālā apmierinājuma avots. G punkta palielināšana piemērota ikvienai, kura vēlas pilnīgot savu seksuālo dzīvi, tas uzlabos seksuālas sajūtas abiem partneriem.

Ar injekcijām tiks panākta maksts kanāla tvirtuma atjaunošana un sašaurināšana gan pēc dzemdībām, gan menopauzes laikā.

 

Mūsu eksperte: Ieva Briedīte, Capital Clinic Riga ginekoloģe

logo-36

4 Komentāri

  1. pilnīgs id…. Nav gadijies redzēt sievietes vāverīti, kas nebūtu skaista. Galvenais lai sakopta un tīra. Kā tur kurai lūpiņas – tas nu tieši tas interesantākais.

Pievienot komentāru