Dzīves māksla, Psiholoģija

Krenberga: Pēc atteikumiem vīriešiem, esmu zaudējusi karjeras piedāvājumus

Personiskā arhīva foto

Jaunajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā – intervija ar flautisti Ditu Krenbergu. Fragments 8. marta noskaņās.

Kā vērtē, ka mūsdienās atkal kā padomju laikos svin Starptautisko sieviešu dienu?

Tuvāka pēc sajūtām man ir Mātes diena. Tomēr sievietēm, kurām kaut kādu iemeslu dēļ nav bērnu, tas nav priecīgs notikums, tāpēc sieviešu diena ir laba. Vīrieši lieku reizi var apliecināt, cik mēs esam brīnišķīgas, daiļas, neatkārtojamas, mīlamas, un uzdāvināt ziedus. daudziem tas asociējas ar padomju laiku, taču līdzīgi pie mums ar svešu kultūru ienākusi arī Valentīndiena un Helovīns.

Vīriešu uzmanības apliecinājumi var būt arī pārspīlēti un aizskaroši. Vai tavā mākslinieces karjerā bijuši tādi gadījumi, pret kuriem tagad vēršas “MeToo” akcija?

Man ir bijušas daudz slidenas situācijas. Ārzemēs vairākkārtīgi saņēmu piedāvājumus, kas tika izteikti korektā formā, taču ar nepārprotamu mērķi. Mājieniem neļāvos, tāpēc profesionālā ziņā pazaudēju vienu otru piedāvājumu un straujākas karjeras iespējas, jo pēc atteikuma labi sākusies sadarbība ātri vien beidzās. Viss ir sievietes rokās. Un tā ir realitāte, ka karjeru viena daļa taisa ar šāda veida sakariem.

Pēdējā laikā visbiežāk dodies uz Norvēģiju – bez personīgiem jautājumiem neiztiksim, turklāt par to tīmeklī ir krustu šķērsu aprakstīts.

Nu jau gandrīz četrus gadus manā privātajā dzīvē ir draugs Norvēģijā. Reizi mēnesī vai pusotrā tur sanāk būt. Viegli tas nav, rutīna mums nedraud. Grūtums ir tajā, ka stiprais plecs pietrūkst ikdienā. Arī atšķirtības periodos man ir ļoti svarīga emocionālā saikne un morālais atbalsts. Tas mani spārno, tad es varu lielas lietas izdarīt.

 

Ditas Krenbergas tuvākā laika koncerti

10. martā 

Ērika Ešenvalda “Vulkānu simfonijas” pirmatskaņojumā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

12. aprīlī

trio sastāvā ar čellisti Ingu Sunepu, piaistu Juri Žvikovu koncertā “Tu saki?” Aloja.

 

 

Pilnu interviju ar Ditu Krenbergu lasiet jaunākajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā vai tā elektroniskajā versijā.

 

16 Komentāri

 1. Ditiņ,

  Tu esi lieliska flautiste, un Dievs Tev ir devis arī lielisku ārējo izskatu. Bet ar šādiem izteikumiem Tu sevi noliec vienā rindā ar citiem pelēkiem aprunātājiem un tenku pinējiem. Es ļoti ceru, ka šos murgus nelasīs mūsu izcilās mūziķes, kuras par Tevi sasniegušas daudz vairāk,.Tas viņas varētu ļoti aizvainot un viņas nav pelnījušas , lai viņu sasniegumu iemeslus kāds varētu meklēt Tavu neveiksmīgo dēku līdzībās.

 2. Farss ir nonācis tik tālu, ka izrādīsies, ja tev neviens nav “pamājis”, neesi augstākās proves dāma! Tagad noteikti ir jāmēģina atcerēties puiku, kurš 1.c klasē paraustīja aiz bizēm, 8. ieknieba sānos, bet 11. izteica nepieklājīgu piedāvājumu aiziet uz kino, un ja nu vēl nobučoja- Me Too!
  P.S. Nekādā gadījumā tie nav mājieni Kleinbergas kundzei, izsakos par šo tēmu vispārīgi.

 3. Šādi mājienus ir sastopami visur.
  PILNĪGI VISUR.
  Sievietei , kura ir izskatīga, normāli strādā galva un ir darbs , to var sastapt jebkur
  Medicīnas sfērā, ārsti un māsas utml

  Krenbega nav ne pirmā, nē pēdējā

 4. Tikai LA ir “pavilkusies” uz skaļu tēmas nosaukumu, lai vairāk lasītu.
  Kara laikā zieniet kā teica – nebūtu man manas ….., badā nomirtu
  Krievu valodā tas skan kolorītāk

 5. Kādam jau neatteica, svarīga ir jautšanas “tehnika”. Un ko tad Norvēģijā mitošais vīrietis (nav zināms kādas valsts pilsonis) “nelido” uz Latviju – laikam jau patīk “svaigas gaļas” piegāde mājoklī. Izklausās rupji .. bet pieredze ir arī par citām daiļavām, kas par savu naudu dodas pie saviem “izklaidētājiem” uz īsu laiku, parasti gan uz sualianākām+siltākām valstīm, kur bieži vienīgas nopelns ir “patrāpījās piedzimt Vidusjūras krastā, .. un es šis paziņas atbalstu jo no biznesa viedokļa viņas izmanot to aktīvu, kas viņām ir – seksapīls, un ja samaksa labāka ir citur, – brīvais tirgus

 6. Nemaz nenojautu, ka Krembergai ir tik zems intelektuālais līmenis. Par šādām lietām parasti nerunā. Vai arī kundze gados gribēja tādā veidā pievērst uzmanību – re, cik es vēl laba, re, kā mani grib, bet es jau nē, nē, nē…, tapēc karjeras iespējas palikušas tādas, kādas nu ir. Nožēlojami.

 7. Protams, ka skauģi skauž. Skaista sieviete un atklāti pasaka, ka dažu labu kārumnieku smalki pasūtījusi daźas mājas tālāk. Vīrieši noraidījumu uztver ļoti sāpīgi, nav brīnums, ka neseko darba piedāvājums. Ar to, diemžēl, jārēķinās. Kā atzinušas daudzas ļoti slavenas un ļoti labas aktrises, lomas dabūjušas tik caur gultu. Gan jau, ka mūzikā ir līdzīgi. Tik tāpēc nav katra slavena māksliniece jātur aizdomàs. Un galu galā – kāda gan jums un mums tur darīšana?

Pievienot komentāru