Bērni, Zīdaiņi

Tētis sašutis par zīdaiņu nabiņu spailēm – tās var kaitēt? Satraukumam nav pamata

Foto - Shutterstock

Šodien sociālo tīklu “Facebook” vecāku sirdis satricinājis kāds tētis Zigmārs Ancveirs, kurš savā ierakstā raksta par “nejēdzību” zīdaiņu aprūpē: “Kādu laiciņu atpakaļ, mazajam brīnumam sāka suloties naba. Kā vienmēr, visiem viss ir skaidrs, internets iemāca un vajag nopirkt to, šito un vēl to pulverīti. Labi, var jau mēģināt, līdz mostas veselais saprāts un sāc iedziļināties, kas šim visam ir par iemeslu. Tā nu mēs devāmies pie ģimenes ārsta, tad uz Bērnu slimnīcu pie ķirurga. Viss kā pienākas, viss skaisti. Un tur mūs apgaismoja – naba sulo, jo valsts iepirkumu sistēma ir iepirkusi lētos nabas nospiešanas klipšus, kas neļauj nabai kārtīgi saaugt un liek tai atkal un atkal suloties. To teica ķirurgs, kurš šādus mazuļus ārstē diendienā..”

Neonatoloģe Inga Zandersone skaidro, ka šāda saistība starp klemmi un nabas sulošanu nav iespējama: “Spaili jau liek tālāk no vietas, kur nabiņa krīt nost, proti, uz nabiņas atmirušās daļas. Principā ir vienalga, ar ko nabiņa tiek nospiesta – agrāk, piemēram, tas bija diegs. Skavas būtība ir ir nospiest nabassaiti, lai tā neasiņotu. Atšķirībā no diega, spailes priekšrocība ir tā, ka tā nevar nokrist. Tiesa, ir tādas spailes, iespējams, lētākas, kuras neaiztaisās ciet,” skaidro neonatoloģe, mazliet pasmaidot – vai šāds ķirurgs vispār dzīvē ir redzējis spaili uz bērna nabas?

klemme-griezta

Rīgas Dzemdību nama vecmāte Līga Kalniņa pievienojas, ka spaile nevar ietekmēt to, vai nabiņa sulojas vai ne, tam var būt citi iemesli, piemēram, ir gļotainākas, resnākas nabiņas, ietekmē arī mikroflora. Bet spailes vietā viss ir mumificējies. “Šobrīd strādājam ar ļoti kvalitatīvām spailēm. Pirms kāda gada bija sliktākas – tās taisījās vaļā, tad likām pat divas spailes. Bet vienalga – ar sulošanos tās nevarēja izraisīt. Es eju arī mājvizītēs un mazuļus redzu vēlākā laikā, nē, šādas saistības nav.”

Tāpat homeopāts un pediatrs Edgars Mednis piekrīt, ka saistība starp spaili un nabas sulošanos nevar būt. “Nabiņas pūžņo citu, normālu iemeslu dēļ un ar šo situāciju var veiksmīgi tikt galā.”

Tētis nevēlējās nosaukt konkrētā ķirurga vārdu.

Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre Vita Šteina noskaidroja, pacientu dati neliecina par minēto situāciju un neviens ķirurgs šādu ainu nevēsta.

Iespējams, noticis pārpratums?

5 Komentāri

  1. man 2 bērniem bija diedziņi un trešajam tas milzu knaģis. Ļoti neērti. Mēs ar vīru arī bijām šokā, bet ārstiem pretī nedrīkst runāt. Tagad ir otrs šoks, ka saprotu, ka kāda medicīnas preču firma tak pelna uz to valsts iepirkumos – lobijs!

  2. Man patīk šie apgalvojumi – “saistība nav iespējama un nevar būt”. Vai ir bijis kāds pētījums, lai teiktu, ka nav iespējama, kur ir rezultāti? Tāpēc jau katrs no ārstiem ir savā vietā – ieskaitot ķirurgu, kurš pārstāv savu nišu un sniedz komentārus no sava skatu punkta. Ja ķirurgs saka, ka no pagājušās vasaras šim visam ir bijusi augoša tendence, ja viņš ar savu milzīgo pieredzi saskata saistību un pat apstiprina, ka viņš nav vienīgais, kas ir fiksējis šādu parādību, kāpēc nepārbaudot vajag apgalvot, ka nav nekādas saistības? Pārbaudiet, iedziļinoties mazliet vairāk par to, cik var atļauties ego un vispārējā tēla veidošana. To pašu prasīšu no ķirurga – mums pie viņa jādodas atkārtoti. 🙂

      1. Neesmu tik gudrs un nevienā brīdī neesmu izteicis vēlmi ārstēt. Pie tam, man nav neviena pretenzija par ārstēšanas gaitu. Arī pret Bulduru slimnīcu man nav pretenziju – tur ir dzimuši visi 3 mani bērni, tur ir veikta operācija gan man, gan manai sievai, tāpēc nevajag pārprast manu vēstījumu. Un nerunājiet par visiem – šī žulti pilnā replika ir tikai Jūsu radītais produkts. 🙂

Pievienot komentāru