Pāris, Psiholoģija

Patiesie iemesli, kādēļ sieviete izvēlas mīļāko. Psiholoģes novērojumi

Foto - pexels.com

Ak, šie mīlnieku pārdzīvojumi… Neskatoties uz daudzajām problēmām ikdienā, vispiesaistošākās tēmas par brīnišķīgajām dāmām ir tās, kas ir aiz noslēpuma plīvura…

– Ko darīt? Esmu iemīlējusi citu…

– Man kauns, bet es neko ar sevi nevaru padarīt!

– Kā dzīvot tālāk? Ko man ar to visu iesākt? Es vai mirstu nost aiz mīlestības pret citu vīrieti…

– Mans vīrs ir brīnišķīgs cilvēks, mums ir ģimene, es negribu, lai viss nonāktu līdz škiršanai, bet nevēlos arī pārtraukt attiecības ar mīļāko – tas nav manos spēkos…

Cik gan reizes psihologu konsultācijās uzdoti šādi jautājumi? Neskaitāmas! Tieši tādēļ psiholoģe Viktorija Sando nosauc galvenos iemeslus, kādēļ laulāta sieviete izvēlas citu vīrieti. Visam ir savi iemesli. Katram sānsolim ir pamatā kāda neapmierināta vajadzība. Kādi iemesli tad virza sievietes, kas iet “pa kreisi”?

Pirmais iemesls. “Tas ir skaisti”

Ja jūs jebkad esat skatījušies televizoru, droši vien būsiet pamanījuši, ka katrā sevis cienīgā filmā tiek skarta neuzticības tēma. Un tā tiek pasniegta bezgala skaisti. Skatieni, pilni nenoslēpjamas kaisles un asaras, aizskutinoši žesti un pozas – kad mīlniekiem tik ļoti gribas būt kopā, bet tas nav iespējams, jo ir taču viņš – sliktais, garlaicīgais vīrs, kurš ir pret. Seko jūtu uzplūdi, čukstus izteikti mīlas vārdi, jo tālāk – jo vairāk, liktenīgā un varbūt vienīgā nakts – tai mīlestībai, par kuru sapņoji visu mūžu… Bet, ak vai… Viņiem nav lemts būt kopā…

Vārdusakot, liekot roku uz sirds, ja mīlnieki pārvarētu apstākļus un sāktu dzīvot kopā, visticamāk, jau pēc pāris gadiem “kaislīgais mīlnieks” pārvērstos tādā pašā garlaicīgā, naidīgā vīrā, bet viņa no jauna sapņotu par mīlu, kura vēl joprojām nav viņas dzīvē ienākusi. Nav, bet reiz…

Otrais iemesls. “Bet draudzenei…”

Bet draudzenei dzīve kūsā. Tā ir pilna notikumu, krāšnu foto sociālajos tīklos un vīriešu “labam seksam”. Un viņa skatās uz jums tik jocīgi, ar līdzjūtību… Uz viņas dzīves fona jūs jūtaties pilnīga lauķe, iestigusi šajā klusajā, purvainajā ģimenes laimītē, ar ikvakara maltīti vienā un tajā pašā virtuvē un mazemocionālu seksu, jo, pirmkārt, jebkurā brīdī var ieskriet bērni, otrkārt, septiņu laulības gadu laikā jūs esat izmēģinājuši jau visas Kamasutras pozas un vispār, ziniet, viens otram tā krītat uz nerviem, ka reizēm jums labāk tīk vienkārši pagulēt blakus un paskatīties televizoru.

Starp citu, draudzenei sen vairs nav 30, viņa ir neprecējusies un bez bērniem. Un pēc “laba seksa” visbiežāk viņa aizmieg viena, nerunājot jau par pamošanos.

Bet aina tomēr ir piesaistoša.

Trešais iemesls. Vajadzība pēc piedzīvojumiem

Daudzām sievietēm vajadzība iemīlēties ir vajadzību pjedestāla galā. Kāds rakstnieks reiz teicis: “Ja man nebūtu, ko mīlēt, es iemīlētos durvju kliņķī!”

Iemīlēšanās pārdzīvojumi saistīti ar noteiktu hormonu izdalīšanos, tie ietekmē miegu, apetīti, atpūtu, darbu, attiecības ar draugiem, loģiku un, galu galā, veselo saprātu. Iemīlējusies sieviete kļūst jaunāka nevis pa dienām, bet pa stundām. Viņa ir gatava visu savu algas avansu iztērēt baltai veļai. Viņa gatava negulēt visu nakti un visu nākamo dienu būt uz kājām, tā, ka tikai nedaudz manāmi loki zem acīm ļaus nodot iepriekšējo laimi. Viņa ir gatava balsī dziedāt un smaidīt līdz ausīm pat riebīgajai kaimiņienei. Jo viņa šajā mirklī ir laimīga. Jo, kā teica Oskars Vailds, “Katrs laimīgs cilvēks ir labs, bet ne katrs labs cilvēks ir laimīgs”. Jo viņa ir gatava skūpstīt visu pasauli. Un šis stāvoklis pāriet ceturtajā iemeslā, bez kura nekādi.

Ceturtais iemesls. Vajadzība būt gribētai

Jā, jā. Ne mīlētai. Ne pieņemtai. Ne vajadzīgai. Ne labai. Ne vēl kaut kādai tādai, kā apraksta sievietes, aprakstot savu noslēpumā tīto kaislību piedzīvojumu, “pa kreisi” ejot.

Vajadzība būt gribētai. Punkts.

Kad pēdējo reizi vīrs jūs vēlējās tikpat kaislīgi kā mīļākais? Kad jūs teju “notiesāja ar cīm”? Kad skūpstīja jūs neprātīgi? Kad jūs ar vīru pēdējo reizi zaudējāt galvu, nospiežot liftā “Stop” pogu vai kaut kur mašīnā, nomaļā vietā? Kad jūs jutāties vienīgā un neatkārtojamā, pati skaistākā, iekārotākā, pat svarīgāka par futbolu pa televizoru? Ja nesen, tad jūsu vīram ir veicies un mīļākā jums nav.

Jo jums nav nepiepildītas vēlmes jeb piektā iemesla, pēc kā tiekties.

Piektais iemesls. Sajusties kā Sievietei

Visus augstākminētos iemeslus var reducēt uz vienu. Solis “pa kreisi” vizbiežāk dod iespēju sievietei sajusties kā Sievietei.
Nevis “Mīļā, kur ir manas zeķes”? Vai “Begemotiņ, nemeties uz saldumiem” vai “Mammīt, tētukiņš grib ēst”, bet – Sievietei. Skaistai. Vienīgajai. Iekārotai. Vērtīgai. Sadzirdētai. Mīlētai sievietei. Ne par velti pats satraucošākais, piesaistošākais jaukām dāmām ir tieši šīs ar noslēpumu tītās attiecības.

Un, lūk, kas vēl. No visām manis aptaujātajām sievietēm, neviena neteica, ka mīļākais būtu vajadzīgs, lai apmierinātu fiziskās vajadzības.

Un kā domājat jūs?

 

Avots: b17.ru

6 Komentāri

  1. Tas pirmkaart ir pashpietiekamiibas jautajums…un lai katra taada staigaataaja atbild sev pati..kaa vinja peec tam skataas aciis saviem beerniem, ne tikai piekraaptajam viiram..sevi ir jaaciena..jaaciena arii viirs..un nekad nevajag dariit otram to, ko nekaadi neveelies sanjemt pretiim..nee nu es jau varu veel pabaarstiit zinaamas patiesiibas..un kaads jau vienkaarshi paviipsnaas…bet vienu gan arii varu teikt..ja jau ar viiru nesajuuties ne gribeeta, ne miileeta, ne, ne, ne..nedziivo ar taadu..tur jau neviens miiljaakais situaaciju iisti neizlabos..tikai neiedomaajies, ka ja aiziesi no viira..dikti buusi vajadziiga tam feinajam miiljaakajam..arii par to der aizdomaaties..vai tur viss ir tik iists..vai tikai izdomaats..

  2. viena no laulības prpblēmām, ka netrod labu & neuzticas psihoterapeitam…

    ja tik ļoti nepatīk vīrs, jeb nav iespējams aprunāties, tā- ka jākrāpj, labāk šķirties.

    pamatā, slikti ir pārkāpt laulību, āpkrāptajam cilvēkam tās ir lielas ciešanas.

  3. Mans virs pirmas divas nedelas bija tik laipns sapeotos… Jau 3 gadi kopa un vinjam nekas vairs neintrese… Ne pastaigas ne kaukas romantisks.. Vinjam katru vakaru pizlas jarij (aukohols-alus, ta es vinjas saucu par pizlam..) tad vinjs labi jutas… Reali tada sajuta ka roza briles nokritusas vinjam ir vairs nekas nau vinja intreses… Bet par spiti visam vinjs ir mana sirsninja un es nemazam nemeiginatu vinju krapt ar kadu milako jo man nau tadas noslieces ja man ir viens tad ir viens… Bet reali jutos ka majas apkopeja ka sunitis pec paveles skraida.

  4. Padomaaju..nu baigaas iekshas vajag , lai atnaaktu no sev tik tiikamaa miiljaakaa..un mieriigu sirdi skatiitos aciis savam viiram..un vakaraa daliitu ar vinju gultu..man tas skiet diezgan pretiigi..

  5. Grēkot ar mīļākajām ir forši,pateicoties viņām man ir lieliska ģimenes dzīve,man nav garlaicīgi un arī sieva izskatās apmierināta,jo arī viņai ir mīļākie.Esam pamēģinājuši ari seksu trijatā.Tā mēs dzīvojam jau visu mūžu kopā un man tiešām ir prieks par mūsu savstarpējo sapratni.

Pievienot komentāru