Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Šonedēļ topošajiem un jaunajiem vecākiem iespēja apmeklēt dūlu bezmaksas pasākumus

Foto - Shutterstock

Atzīmējot Dūlu nedēļu, topošajiem un jaunajiem vecākiem ir iespēja apmeklēt dūlu pasākumus, gatavojoties dzemdībām un pēcdzemdību laikam, aģentūru LETA informēja Latvijas Dūlu apvienības valdes priekšsēdētāja Inga Liepa-Babure.

Šī gada vadmotīvs notiekošajiem pasākumiem ir “Lielās pārmaiņas”, turklāt šajā laikā tiks godinātas arī dūlas un viņu atbalsta pozitīvā nozīme.

Liepa-Babure informēja, ka Dūlu nedēļā daudzviet Latvijā dūlas ielūdz uz bezmaksas vai samazinātas maksas pasākumiem, kuri veltīti dažādām tēmām gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā. Piemēram, sievietes emocionālajām vajadzībām šajā īpašajā dzīves laikā, gatavošanos dzemdībām, praktiskām nodarbībām par relaksācijas prasmēm, izziņai, kā dūlas var palīdzēt šajā dzīves periodā.

Pēc Dūlu apvienības valdes priekšsēdētājas paustā, visā pasaulē samazinās dabisko dzemdību skaits, tādēļ dūlas aicina uz lekcijām par to, kas ir dabiskas dzemdības, ieguvumi tajās un kā tām sagatavoties, praktiskās nodarbībās varēs iegūt zināšanas par relaksācijas paņēmieniem un kā partneris var atbalstīt sievieti dzemdībās, kā zīdīt bērnu. “Tieši šogad, dūlas ir sagatavojušas īpašas nodarbības, piemēram, par fraktālo zīmēšanas metodi un mākslas terapijas rītu. Ir virkne vēl noderīgu un interesantu pasākumu,” stāsta Liepa-Babure.

Viņa skaidroja, ka dūlas sievieti un ģimeni atbalsta dažādās dzīves situācijās – gan dabiskās dzemdībās, gan ķeizargrieziena laikā, gan īpašās dzīves situācijās, piemēram, zaudējot bērniņu. Plaši dūlas atbalsts tiek sniegts pēcdzemdību periodā, risinot emocionālās grūtības, zīdīšanas problēmas vai vienkārši apgūstot jauno vecāku lomu, kā arī piedzīvojot dažādus atjaunojošus pēcdzemdību rituālus.

Liepa-Babure sacīja, ka Latvijā dūlas mācās trīs gadus ilgos kursos, apgūstot psiholoģiju, fizioloģiju un dažādas praktiskās palīdzošās metodes gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā. Praktizēt var jau pēc pirmā, psiholoģijas, gada.

Vienlaikus, pēc Liepas-Babures paustā, daudzām no dūlām tas nav pamatdarbs, proti, dūlas ir gan juristes, gan skolotājas, dizaineres, žurnālistes, farmaceites un daudzu citu profesiju pārstāves, bet ir arī dūlas, kam tas ir pamatdarbs. Dūla ir nemedicīniska atbalsta persona, kas palīdz gaidību, dzemdību un pēcdzemdību periodā informatīvi, emocionāli un fiziski.

Pievienot komentāru