Reklāmraksts

Kā veselība var ietekmēt jūsu naudas plūsmu

Reklāmraksta foto

Nomest lieko svaru, uzkrāt vairāk naudas, tērēt mazāk, neļaut, lai ātrie kredīti 500 eiro apmērā (pikavippi 500e) kļūst par veidu, kā apmaksāt lielākus tēriņus, būt sportiskākam un to no sirds izbaudīt: šīs ir tikai dažas no visizplatītākajām apņemšanām uzsākot Jaunu gadu, un daudzi cilvēki patiesi iesākumā apņemas uzņemties teju visas iepriekšminētās saistības un izpildīt tās nākamo 12 mēnešu laikā. Tas ir pilnīgi saprotams: saskaņā ar veiktajiem pētījumiem, ja jūs pievērsuši pastiprinātu uzmanību savas personīgās veselības stāvoklim, tad, iespējams, ka arī jūsu finansiālā situācija ir daudz labākā stāvoklī – un otrādi.

Piemēram, kāds Vašingtonas universitātes pētījums atklāja, ka par nākotni domājoši cilvēki, kas ikdienā pastāvīgi papildināja līdzekļus savā pensiju fondā, visticamāk, bez jebkādām problēmā spētu arī veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai uzlabotu savu veselību, jo plāno dzīvot ilgu un pārticīgu mūžu. Citā pētījumā konstatēts, ka zemi kredītreitingi var tikt izmantoti, lai prognozētu pazeminātu sirds un asinsvadu slimību risku attiecīgajiem cilvēkiem ar zemo kredītreitingu. Šie atklājumi var šķist īpaši satraucoši tad, ja neesat dzīvojuši veselīgu dzīvesveidu, taču pētnieks Solomons Izraēls uzskata, ka to ir iespējams apvērst otrādi. Viņš uzskata, ka fizisko aktivitāšu trūkums vai slikti uztura paradumi nenoved automātiski pie sliktu finansiālo lēmumu pieņemšanas, bet gan drīzāk personai, kurai ir padziļinātas prasmes labāk pārvaldīt savu veselību, visticamāk, piemīt arī visas nepieciešamās prasmes, lai labāk pārvaldītu arī savas finanses.

Lai palīdzētu jums pilnveidot šīs prasmes, mēs apkopojām piecus svarīgākos veselības aspektus, kas būtiski var ietekmēt jūsu naudas plūsmu:

1. Jūsu naudas plūsmu var ietekmēt vingrinājumi un fiziskas aktivitātes.

Regulāri trenēties nav viegli, bet, ja jūs izlaidīsiet šo labo ieradumu jūsu ikdienā, tad jūs, iespējams, upurēsiet ne tikai iespēju pirkt mazāka izmēra apģērbus. Regulāras fiziskās aktivitātes palielina enerģiju un ļauj jūsu smadzenēm uzlabot izziņas spējas un uzlabot atmiņu. Jūs varētu arī palaist garām pozitīvo attieksmi, kas rodas pēc laba treniņa, kas, savukārt, varētu palīdzēt jums atrisināt finanšu jautājumus daudz radošākos veidos.

2. Jūsu naudas plūsmu var ietekmēt miegs.

Tas ir sen pierādīts fakts – neizgulējies cilvēks ir neproduktīvs cilvēks un, bieži vien, arī ļoti negatīvi noskaņots.

3. Jūsu naudas plūsmu var ietekmēt stress.

Protams, veselīgs stresa līmenis var palīdzēt uzturēt vajadzīgo motivāciju uzdevumu izpildē. Bet mūsdienās daudzi cilvēki cieš no neveselīga stresa daudzuma, kas var krietni samazināt produktivitāti darbā. Nesenie pētījumi liecina, ka no tiem darbiniekiem, kuri apgalvoja, ka viņiem darbā ir augsts stresa līmenis, 57% ziņoja, ka nejūtas ieinteresēti sava darba izpildē. Vēl jo vairāk, stresam ir tieša saistība ar jūsu maciņa saturu, jo tāpat kā populāra ir pastiprināta ēšana stresa laikā, arī naudas tērēšana pastiprinās. Lai gan daudzi to sauc par “iepirkšanās terapiju”, šāda veida emocionālie izdevumi rada vairāk problēmu nekā risinājumu.

4. Jūsu naudas plūsmu var ietekmēt dažādas diētas.

Diētas visbiežāk izraisa pastiprinātu nogurumu un stresu, ne viens no tiem nepalīdzēs jūsu finanšu plūsmai.

5. Jūsu naudas plūsmu var ietekmēt depresija.

Stress nav vienīgā negatīvā emocija, kas var novest pie nevēlama naudas pārtēriņa. Ir pierādīts, ka skumjām un depresijai ir tieši tāds pats efekts, kam seko dažas diezgan nopietnas un tiešas finansiālās sekas. Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Bristoles Universitātes pētījumu, tika konstatēts, ka personām, kurām ir parāds, kas nomaksājams nākamo 50 gadu garumā (piemēram, hipotēka) ir astoņas reizes lielākas iespējas iestāties depresijai, nekā tiem, kas dzīvo bez parādu sloga.

Šis raksts tapis sadarbībā ar somu tiešsaistes vietni – www.raha247.fi, kas īpaši specializējas personīgo finanšu jautājumos jau vairāku gadu garumā.

 

Pievienot komentāru