Negribas, Sekss

Kā seksa trūkums ietekmē vīrieša veselību

Foto - Shutterstock

Vai seksa trūkums var rosināt prostatas saslimšanu? Ieva Rīgā

 

Prostata ir muskuļu orgāns, kuram vajag kontrahēties – tad tam ir labāka apasiņošana. Bet, ja vīrietis visu dienu sēž vai kā citādi piekopj mazkustīgu dzīvesveidu, lieto neveselīgu pārtiku, vēl smēķē, varbūt pat dzer alkoholu un tajā pašā laikā viņam nav seksa, tas, protams, ne pie kā laba nenoved. Kaut gan arī šādā gadījumā nevar pateikt, ka tas būs simtprocentīgi. Ir vīrieši, kurus seksa trūkums ietekmē ļoti, bet ir arī tādi, kas var dzīvot bez dzimumsakariem ilgu laiku, un viņiem ar prostatu viss būs kārtībā. “Var būt dažādi – gan kad seksa trūkums roisna, gan kad praktiski nekādu iespaidu neatstāj uz prostatas veselību. Absolūta apgalvojuma nav. Protams, jāņem vērā, ka prostata darbojas tieši seksa laikā. Bet ko saprot ar seksa trūkumu? Vai seksu ar partneri? Tikpat labi var izvēlēties masturbāciju, jo prostatai īstenībā ir vienalga, kādā veidā tā tiek darbināta. Pats galvenais, lai būtu regularitāte – vismaz pāris reižu nedēļā,” portālā Veselam.lv skaidro seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. med. Dainis Balodis.

Runājot par nepieciešamo reižu skaitu, Dainis Balodis zina teikt, ka ir speciālisti, kas nosaka, cik reižu ap trīsdesmit gadu vecumā būtu jāievēro, bet viņš pats to uzskata par diskutējamu jautājumu. Protams, ja skaits samazināsies, prostata pie tā pieradīs. Vienīgi jāsaprot – kāpēc reižu skaits plok. Tam par iemeslu var būt dažādi faktori, piemēram, dzimumtieksmes zudums, novecošanas procesi. Ne vienmēr vīrietis spēj uzturēt savu seksualitāti tādā līmenī, kā tas bijis jaunībā. Ir, piemēram, stiprā dzimuma pārstāvji, kas jaunībā bijuši seksuāli ļoti aktīvi, bet novecojot viņiem dziņa krasi samazinās. “Negribētu apgalvot, ka šiem vīriešiem katrā ziņā radīsies prostatas problēmas, taču risks būs pietiekami augsts. Te ir cits jautājums – lai prostata normāli darbotos, tai vajag regulāru seksu. Un regularitātei, kā es vienmēr smejoties saku, jābūt biežākai nekā Ziemassvētkiem,” pajoko dr. Balodis.

Arī onānisma biežums netiek limitēts. Cita lieta, ka to negribas darīt vai kādu iemeslu dēļ vīrietis to nepiekopj. Ja nepatīk šāda nodarbe, to var aizstāt ar masāžu – pastāv visādi varianti, ko patīkamāku dara dažādi lubrikanti, krēmi, geli, masāžas eļļas, masturbatori, mākslīgās vaginas.

Runājot par problēmām, kas no seksa trūkuma vīrietim var parādīties, ir prostatīts, prostatas adenoma un citas slimības.

 

 

6 Komentāri

  1. LA,..fui! Kā nav kauna! Sekss ie pieļaujams tikai un vienīgi ar likumīgo lauleni, un tikai un vienīgi bērnu radīšanai, un arī tad pēc katras seksa reizes ir jāiet deviņās baznīcās, kur katrā pa deviņas reizes jānoskaita deviņi pātari, kuros jānolūdzas par to, ka bērnu radīšanas procesā tika gūta bauda. Un vispār jācenšas seksot tā, lai bauda būtu pēc iespējas mazāka vai – vēl labāk – lai tās nebūtu vispār! Un, tiklīdz ir skaidrs, ka bērns ir ieņemts, šī grēcīgā nodarbe jāpārtrauc vai nu uz visiem laikiem vai līdz nākošā bērna radīšanai. Ja nesekosiet šīm manām norādēm, tad mūžīgi mūžos degsiet karstos darvas katlos ellē. Un “masturbētājiem” temperatūra katlos būs divas reizes augstāka. Āmen!

  2. Bieži stresa, domstarpību un pat laulības šķobīšanās pamatā ir materiālās problēmas. Ne velti senči runāja ka kur nabadzība nāk mājās pa durvīm iekšā, tur mīlestība lec laukā pa logu. Protams nauda un pārticība neatrisina visas problēmas, tās tāpat būs, bet citādākas, tādas, kas var pavērt iespēju attīstīties garīgi. Tomēr kaut kādam pamatam no abām pusēm ir jābūt ne tikai morāli, bet arī materiāli, lai pāris varētu dzīvot kopā ilgstoši laimīgās un harmoniskās attiecībās. Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā BMW kā trolejbusā https://goo.gl/tmeeJF

Pievienot komentāru