Ārstēšana, Veselības politika

Kā noslēgt slimības lapu, ja tā ir e-veselības sistēmā?

Foto - Shutterstock

Kā jārīkojas, ja ārsts e-veselībā izrakstījis un noslēdzis B slimības lapu? Vai man jāmeklē, kur to izdrukāt? Kur jāsūta? Kā es varu saņemt naudu no VSAA? Juris G. Lielvārdē

 

Lai saņemtu slimības pabalstu gadījumā, kad izrakstīta e-darbnespējas lapa B, cilvēkam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) jāraksta iesniegums pabalsta saņemšanai. Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča skaidro, ka iesniegumu VSAA var iesniegt papīra formā vai elektroniski. Ja iedzīvotājs vēlas to darīt elektroniski, viņš izmanto valsts pārvaldes pakalpojuma portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Iesniegums VSAA pakalpojumiem, norādot konkrēto e-darbnespējas lapu un citu nepieciešamo informāciju.

Ja iedzīvotājam nav pieejams internets, viņš ārstam var palūgt izdrukāt slimības lapu no e-veselības sistēmas. Savukārt, ja internets ir pieejams, bet nav iemaņu darbam portālā www.latvija.lv, cilvēks var vienoties ar ārstu, ka informāciju par B slimības lapu viņš nosūta uz pacienta e-pastu, jo svarīgi zināt savu e-darbnespējas lapas numuru. Iesniegumu par slimības pabalsta saņemšanu VSAA var iesniegt personīgi jebkurā VSAA filiālē, pa pastu, kā arī valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA ir noslēgts līgums.

 

Uzziņa

• Slimības pabalstu, pamatojoties uz ārsta izsniegtu darbnespējas lapu B, piešķir cilvēkam, kas ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas.

• Ja saslimusi apdrošināta persona, slimības pabalstu piešķir no 11. slimības dienas. Pabalstu izmaksā ne ilgāk par 26 nedēļām, ja slimo nepārtraukti, bet, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija atzinumu, slimības pabalsta izmaksu var pagarināt līdz 52 nedēļām. Ja slimo ar pārtraukumiem, pabalstu izmaksā ne ilgāk par 52 nedēļām triju gadu periodā.

• Ja saslimis bērns, apdrošinātajai personai, kas kopj bērnu vecumā līdz 14 gadiem, slimības pabalstu piešķir un izmaksā no bērna slimības pirmās līdz 14. dienai. Pabalsta izmaksāšanas laiku pagarina no 15. līdz 21. dienai, ja saslimšanas periodā bērnu kopj arī stacionārā.

• Slimības pabalstu piešķir 80% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās iemaksu algas.

2 Komentāri

  1. ” Iesniegumu par slimības pabalsta saņemšanu VSAA var iesniegt personīgi jebkurā VSAA filiālē, pa pastu, kā arī valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA ir noslēgts līgums.”
    Sakiet ,lūdzu,kāpēc ārsts nevar noslēgto slimības lapu pa tiešo nosūtīt VSAA?Priekškam vajadzīgas šīs liekās peripētijas ar iesniegumiem,sūtīšanām?Kas no tā mainītos-vai to izdara ārsts ar vienu ”klikšķi,vai to vēlreiz dara pats pacients?

Pievienot komentāru