Ēšana, Uzturs

Stāsts par lašmaizītēm un vēdera problēmām. Saruna ar Hosamu Abu Meri

Foto - Valdis Semjonovs

Ilgstošas caurejas, gastrīta saasinājumi, vēdera pūšanās – tipiskākās problēmas, kas jārisina lielākajai daļai to, kuri maltīti notiesā ātri un lielām porcijām.

Negausīga ēšana var atstāt sāpīgas sekas.

– Manā ārsta praksē ir gadījums, kad, pārmērīgi ēdot lašmaizītes, cilvēks iedzīvojās pankreatītā. Lasis ir smagi sagremojams ēdiens, savukārt pankreatīts ir slimība, kam raksturīgas spēcīgas sāpes vēdera dobumā, caureja, vemšana, smaguma sajūta kuņģī, – skaidro gastroenterologs Hosams Abu Meri.

Protams, ne vienmēr lašmaizītes noved līdz nopietnām saslimšanām, bet ar šo piemēru ārsts mudina pievērst vairāk uzmanības tam, cik daudz un kā ēdam.

Kad aizkuņģa dziedzeris neiztur pārslodzi, smaguma sajūtu papildina vēdergraizes un uzpūšanās. Tādēļ jāēd samērīgi, mazām porcijām, ar mēru lietojot alkoholu.
H. Abu Meri iesaka maltīti baudīt nesteidzīgi – pat 2 – 3 stundu garumā. Tad aizkuņģa dziedzeris, kas ir atbildīgs par ēdiena sagremošanu, strādā vienmērīgi un ļauj izvairīties no šīm problēmām.

Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj, plānojot svētku mielastu, ir daudz treknu un tādēļ neveselīgu ēdienu. Jebkurā ēdienreizē galdā būtu jāliek ne tikai ar kalorijām (cepti, sautēti, žāvēti, ar majonēzi), bet arī šķiedrvielām bagāti (dārzeņi un augļi) ēdieni.

Savai gremošanas sistēmai var arī palīdzēt, dzerot dabīgu minerālūdeni, kam ir tāds minerālvielu un bikarbonātu sastāvs, kas rūpējas par organisma dabīgo līdzsvaru. Viegli gāzētā ūdens struktūra palīdz kuņģim pārstrādāt visu apēsto.

 

15 Komentāri

  1. Piegriezies jau šitais babaijs, ieslēdz gludekli, atkal priekšā čunga-čanga. Fu, b-n !!! Diez cik samaksājis par sevis reklamēšanu?

  2. Kas jums par dalu ,vai meitu gegeris vai negeris ,redz ka latviesu meitenem patik un ne jau kadam prastam ,bet pat ministrei un zinu diktorei ,kura jau ari domaju ar agstako izglitibu ,Lai dzivo cilveks ,novelu vinam labu veselibu un arstet cilvekus ,lai mes neslimotu unbutu pieklajigi un neaprunatu un neapmetatu ar samazgam cilveku kas ir ienacis musu sabiedriba un dara labu darbu .

  3. Esmu dzirdējusi, ka viņš ir ļoti labs ārsts. Tāds, kas ar pacientiem runā. Un arī šai rakstā padomi labi. Vienīgi – Lieldienās tradicionālā pārēšanās ir ar vārītām olām. Un ko lai tur pasāk?

  4. Ļoti jauks cilvēks ne vienam normālam Latvietim nestāv ļīdzās , Kārtīgs ārsts cilvēks un piemērots visam , Skauģiem nepatīk bet cilvēkiem gan viņš ļoti patīk . Malacis ! Turies un neņem galvā idijotus

  5. Ar meiteņu mīlēšanu ir pārspējis jebkuru . Tik redz, LV meiteņu mainīšana neskaitās labais tonis. Jo izrādās, ka līdz 3 vīrietim vēl piedod, bet pēc tam vair s nopietni šajā jomā neuztver.:))) Tā ka glvenais, lai nezaudē cilvēcīgumu savā ārsta ikdienā, tad jau izredzes, ka uz vecumu piedos arī 5 sievas……

  6. Tās raksta gudrības zina katrs normāls cilvēks, tām ārsta izglītību nevajag. Taču , ja par ārstu saka ” Tāds, kas ar pacientiem runā.”, tas mūsdienās ir liels, pozitīvs retums.

Pievienot komentāru