Ārstēšana, Citas slimības

Vai zāles var izņemt pa daļām?

Foto - Shutterstock

Man regulāri jālieto zāles holesterīnam, asinsspiedienam un sirdij. Daļa no tām ir kompensējamās, daļa nav. Agrāk es aptiekā varēju sarunāt, ka zāles, ko ārsts izrakstīja trim mēnešiem, varu izņemt pa daļām. Tagad lika uzreiz samaksāt par visiem trim mēnešiem, kas kopā bija liela summa. Kāpēc tā? Ārija Saulkrastos

 

Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča stāsta, ka pa daļām medikamentus cilvēks var iegādāties tikai ar parasto e-recepti (zilā krāsā). To var darīt vienā vai vairākās aptiekās, jo farmaceits e-veselības sistēmā redzēs atlikušo jeb neizpirkto medikamentu daudzumu. Savukārt īpašo e-recepšu (rozā krāsā) medikamentus, piemēram, valsts kompensējamās, psihotropās un narkotiskās zāles, tāpat kā līdz šim nedrīkst iegādāties pa daļām.

Ja ir situācija, kad kompensējamās zāles maksā dārgi un cilvēks nespēj uzreiz samaksāt par triju mēnešu ārstēšanās kursu, var lūgt ārstam izrakstīt trīs e-receptes, tad medikamentus varēs izņemt pa daļām.

Pievienot komentāru