Ārstēšana, Veselības politika

Grūtības iegādāties kompensējamās zāles? Ziņojiet Konkurences padomei līdz 16. aprīlim!

Foto - LETA/Edijs Pālēns

Konkurences padome (KP) atkārtoti aicina iedzīvotājus, kas saskārušies ar grūtībām Latvijas aptiekās iegādāties kompensējamās zāles, līdz pirmdienai, 16. aprīlim piedalīties aptaujā. Pēc pirmās nedēļas iedzīvotāju aptaujāšanas KP novēro, ka vairāk nekā pusei respondentu ir bijušas grūtības iegādāties nepieciešamos medikamentus.
Pirmās nedēļas aptaujāšanas dati liecina, ka vairāk nekā 60 % Latvijas iedzīvotāju ir bijusi apgrūtināta iespēja iegādāties nepieciešamos kompensējamos medikamentus, kas ceturtajai daļai respondentu ir būtiski ietekmējis veiksmīgu ārstēšanās procesu. Problemātika novērojama gan lielo tīklu, gan privātajās aptiekās visā Latvijas teritorijā.
Ja iedzīvotāji ir saskārušies ar līdzīgām problēmām iegādāties kompensējamos sarakstā B iekļautos medikamentus, KP aicina līdz pirmdienai, 16. aprīlim, piedalīties aptaujā. KP vērš uzmanību, ka anketā īpaša uzmanība pievērsta 12 kompensējamo zāļu sarakstā B iekļautajiem medikamentiem, kas paredzēti asinsrades orgānu, kaulu, hormonālas sistēmas, onkoloģisko slimību, diabēta, vīrusu un elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai, tomēr iedzīvotāji ir aicināti izteikties arī par grūtībām iegādāties citus zāļu sarakstā iekļautos medikamentus.

KP vērš uzmanību, ka aptaujā lūgts dalīties pieredzē ar zāļu fizisko pieejamību aptiekās, nevis zāļu cenu. Aptauja, kas tiek veikta iestādes tirgus uzraudzības ietvaros, ir anonīma, un visas atbildes tiks izmantotas apkopotā veidā. Tās aptuvenais aizpildīšanas ilgums – trīs minūtes.

Nedēļas laikā aptaujā ir piedalījušies vairāk nekā 100 iedzīvotāju. KP pateicas visiem respondentiem par sniegtajām atbildēm.

 

Pievienot komentāru