Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kā tikt vaļā no sarkaniem vaigiem

Foto - Shutterstock

Vējainās un aukstās dienās daudzi uztraucas par sejas ādu, jo vaigu gali kļūst sarkani, metas tādi kā sārti pleķi, arī deguns kļūst sārtāks.

“Neatkarīgi no ādas tipa aukstie gada mēneši daļai cilvēku var būt iemesls nepatīkamām izpausmēm sejas ādā,” skaidro Derma Clinic Riga dermatoveneroloģe Evita Jakušonoka. Tas var radīt pastiprinātu sārtumu sejā līdz pat izteiktam sejas ādas sausumam, var būt savilktas ādas, raupjuma un elastības zuduma sajūta. Aukstā laikā ievērojami palēninās ādas tauku dziedzeru darbība, tāpēc āda var kļūt īpaši sausa.

Temperatūras svārstības ir arī viens no kuperozes (asinsvadu paplašināšanās) rašanās cēloņiem. Ja kapilāru sieniņas ir vājākas, mazāk elastīgas, asinsvadi var neatgriezeniski palikt paplašinātā stāvoklī. Ziemā āda kļūst īpaši jutīga arī apkures dēļ – gaiss telpās kļūst izteikti sausāks, nereti arī putekļains, un tas, protams, atspoguļojas arī ādas izskatā un veselībā. Turklāt sejas ādai ir jātiek galā ar krasām temperatūras svārstībām – ja ārā ir lieli mīnusi, bet iekštelpās plusi. Organismā rodas stress, kas savukārt veicina papildu mitruma izdalīšanos arī no sejas ādas. Mitrums iztvaiko, un āda kļūst sausa, rodas sārti pleķi.

Arī kuperoza sejas āda reaģē krasāk uz aukstiem laika apstākļiem. Tad ikdienā jālieto attiecīga kosmētika. Jālieto arī dekoratīvā kosmētika, jo tā darbojas kā mētelītis sejas ādai, pasargā no nelabvēlīgajiem laika apstākļiem. Tonālais krēms vai, piemēram, BB krēms ziemas sezonā (lietots virs atbilstīga sejas krēma) spēj ādu aizsargāt papildus.
Ādai novecojot, tā zaudē mitrumu, tādējādi var būt sausi plankumi uz sejas ādas, īpaši ziemā. Lai atjaunotu ādas mitruma līmeni, bieži vien ar sejas krēmiem nepietiek, nepieciešama dziļāka mitrināšana. Šādos gadījumos ļoti labas ir biorevitalizācijas procedūras. Biorevitalizācija ir mazinvazīva intradermāla injekcijas metode, kurā tiek izmantota nemodificēta lielmolekulāra hialuronskābe. Biorevitalizācija atjauno imūno aizsardzību, uzlabo vielmaiņu, stimulē fibroblastu aktivitāti, nodrošina dziļu mitrināšanu un ādas homeostāzi. Āda iegūst veselīgu izskatu, uzlabojas ādas turgors un elasticitāte.

Paplašinātos sejas asinsvadus iespējams likvidēt ar lāzerprocedūrām, kas samazina arī apsārtumu.

 

logo-36

Pievienot komentāru